28. 3. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Složení finálové dvojice rozhodnuto, po roce si o titul znovu zahrají SPV s SSV

Stejně jako loni, tak i letos si to ve Finsku rozdají o titul týmy SPV Seinӓjoki a SSV Helsinky. Ačkoliv základní část soutěže opanovalo jyvӓskylské Happee, v semifinále nestačilo na helsinský velkoklub, prohrálo s ním i potřetí a bude tak hrát’jen o bronz s Classicem. Ten prohrál stejným poměrem svou sérii s obhájcem titulu Sinӓjoki.Happee v první polovině zápasu úspěšně dotahovalo náskok hostujícího SSV a poprvé se dostalo do vedení v 34. minutě Liikanenem. Helsinky však dokázali během dalších deseti minut skórovat třikrát a vedli 7:5. Domácím se sice podařilo v 53. minutě v rozmezí patnácti sekund srovnat, po bezbrankovém prodloužení ale měli v penaltovém rozstřelu méně štěstí. V dresu SSV proměnil oba své nájezdy Mikael Jӓrvi, jenž skóroval dvakrát také v základní hrací době a stal se tak nejdůležitější postavou duelu.

Seinӓjoki prohrávalo v Tampere ještě deset minut před koncem o tři góly, poté se ale trefil Kiviranta, dvakrát zamířil přesně Mikko Kohonen a bylo to 5:5. I v druhém semifinále se tak muselo prodlužovat, rozhodnutí na sebe ale nenechalo příliš dlouho čekat. Pekka Nieminen stačil ještě zastavit střelu Petriho Hakonena, na dorážku Janneho Hulmiho už však nedosáhl. Hulmi tak poslal svůj tým v čase 60:51 do druhého finále v řadě.

První zápas finálové série je na programu v pátek 5. dubna. Finále se hraje, stejně jako všechny fáze play off Salibandyliigy, na tři vítězná utkání.

Finsko, Salibandyliiga, 3. zápasy semifinále:

Happee – SSV Helsinky 7:8 po sam.náj. (2:3, 3:2, 2:2 – 0:0), konečný stav série: 0:3
Branky: 3. Kainulainen, 17. Kotovaara, 25. Tikka, 31. Hoikkanen, 34. Liikanen, 53. Manninen, 53. Kotilainen – 1., 42., roz.sam.náj. Jӓrvinen, 7. Jӓrvi, 18. Olkkonen, 29. Forsten, 37. Meyer, 44. Toivonen. Diváci: 701.

SPV Seinӓjoki – Classic 6:5 v prodl. (1:2, 1:2, 3:1 – 1:0), konečný stav série: 3:0
Branky: 53., 56. Kohonen, 2. Myllymӓki, 32. Vӓӓnӓnen, 52. Kiviranta, 61. Hulmi – 14., 43. Vӓnttinen, 24., 35. Leikkanen, 7. Johansson. Diváci: 840.

Autor: pverosta