18. 9. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Filip Ullmann pomohl Caperiotäby k remíze, Falun smetl Granlo a ukázal svou sílu

Den po Patriku Suchánkovi si premiéru v nejvyšší švédské soutěži odbyl také Filip Ullmann v dresu Caperiotäby. Jeho nový tým v domácím prostředí vybojoval cenný bod proti silnému Linköpingu.

Do nového ročníku dnes vstoupil také obhájce titulu z Falunu. Na svém hřišti přivítal loňského nováčka z Granla, který v minulé sezoně předváděl velmi sympatické výkony. Druhý ročník však pro nováčky bývá složitější, což ukázal i tento zápas. Falun si v jednoznačném utkání připsal snadnou výhru 9:2, kterou režírovali především Alexander Rudd (1+4) a střelec Alexander Galante Carlström (3+1).

AIK doma překvapivě podlehlo jednomu z nováčků – týmu IK Sirius. Utkání skončilo po základní době nerozhodně 3:3, bod navíc poté v nastavení vystřelil hostům Martin Bengtsson. Domácím nebyla nic platná střelecká převaha (33:25), ani 2 asistence nové posily Simona Jirebecka.

Druhý nováček Växjö nastoupil na domácím hřišti proti Helsingborgu. Hosté po dvou třetinách vedli už 4:1 a kráčeli k pohodové výhře. Jenže domácí v poslední části zabrali a dokonce vyrovnali na 5:5. V závěru utkání však měli hosté více sil a dokráčeli nakonec k vítězství 7:6. Växjö si tak na první ligový bod bude muset ještě počkat.

Výhru v úvodním zápase slaví také Pixbo, pořádně se však na ni nadřelo. Hostující Warberg totiž téměř po celou dobu utkání vedl a domácí skoro 50 minut dotahovali marně. O vyrovnání se postaral ve 49. minutě Emil Julkunen a ten samý hráč vstřelil o 4 minuty později také vítěznou branku. Český útočník Patrik Dóža, jenž posílil Pixbo před sezonou, do utkání nezasáhl.

Naopak jeho krajan Filip Ullmann odehrál v dresu Caperiotäby 2 třetiny utkání proti Linköpingu. V poslední 20minutovce jej na postu obránce nahradil Andreas Ackevi. Vyrovnané utkání skončilo po základní hrací době nerozhodně 6:6 a o vítězi nerozhodlo ani následné prodloužení, ve kterém měli hosté přesilovku, jíž však nevyužili.

Výsledky:
AIK Stockholm – Sirius 3:4p (2:1, 1:1, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 11. K. Nilsson (Stensved), 14. Iraeus (Jirebeck), 26. Iraeus (Jirebeck) – 9. J. Eriksson (K. Johansson), 23. Bengtsson (A. Olsson), 44. K. Johansson, 65. Bengtsson (K. Johansson). Diváci: 1516.

Växjö – Helsingborg 6:7 (1:1, 0:3, 5:3)
Branky a nahrávky: 7. A. Andersson (Jämtdal), 43. R. Johansson (Kjellsson), 47. A. Andersson (Kjellsson), 50. Sankell (Hessmer), 60. Sankell (A. Andersson) – 12. Fält (O. Johansson), 25. J. Olsson (Stenroth), 35. Rosengren (Crantz), 37. Kukkola (Moilanen), 49. Moilanen, 54. J. Olsson (Rosengren), 55. Persson (Rosengren). Diváci: 1168.

Pixbo – Warberg 5:4 (2:3, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Calebsson (Östholm), 20. Calebsson (Malmström), 39. Östholm (Calebsson), 49. Julkunen (Östholm), 53. Julkunen (Östholm) – 4. Henriksson (R. Eriksson), 11. Welin-Odeback (Gunnarsson), 14. Tiitu (Palmén), 36. Svensson (Palmén). Diváci: 728.

Falun – Granlo 9:2 (2:0, 2:1, 5:1)
Branky a nahrávky: 4. J. Larsson (Galante Carlström), 16. B. Nilsson (Enström), 33. B. Nilsson (E. Johansson), 35. Rudd (J. Larsson), 41. Galante Carlström (Rudd), 48. E. Johansson (Rudd), 48. Galante Carlström (Rudd), 49. Enström (Svahn), 58. Galante Carlström (Rudd) – 25. Ekstrand (J. Samuelsson), 45. J. Samuelsson (Nilsberth). Diváci: 1721.

Caperiotäby – Linköping 6:6p (1:1, 2:3, 3:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Gafvelin (Kandell), 22. Schneitter (Kandell), 30. Kandell (N. Eriksson), 46. Berglund (Norling), 54. Kandell (N. Eriksson), 60. Ackevi (N. Eriksson) – 6. Klein, 21. Lundkvist, 34. Marcus Johansson ml. (Marcus Johansson st.), 36. Klein (Karlsson), 46. Marcus Johansson st. (Lundkvist), 49. Marcus Johansson st. (J. Johansson). Diváci: 419.