Hlavička Michal Kolaji v utkání Gullivers - Klobouky Hlavička Michal Kolaji v utkání Gullivers - Klobouky
6. 3. 2017 Nižší soutěže (43) KOMENTÁŘŮ

Nechutný útok v Národní lize: Mladík má po hlavičce zlomený nos!

 Florbal už dávno není bezkontaktní sport, a když začíná jít do tuhého a hraje se play off, docela to jiskří. Jenže ve třetiligovém jihomoravském derby mezi Gullivers a Aligators Klobouky došlo i na dost drsný atak. Po „zidanovské“ hlavičce má jeden z domácích hráčů zlomený nos!

Hodně vypjatý zápas gradoval v samotném závěru. Gullivers doháněli ztrátu a vyrovnat dokázali při power play pouhé 3 sekundy před koncem! A to neunesl hostující zadák Michal Kolaja.

Jeho amok začal bezprostředně po inkasovaném gólu, kdy srazil k zemi jednoho z útočníků. A i když sudí signalizovali vyloučení, cestou od své branky si našel ještě jednu oběť. A to bolelo daleko víc. Kolaja inspirovaný nechutnými incidenty, které se občas stanou při hospodských rvačkách, nasadil teprve sedmnáctiletému Dominikovi Pleskovi „hlavičku“. Mladík se skácel k zemi a vyšlo najevo, že má po střetu s čelem florbalového šílence zlomený nos.

V zápise o utkání už Kolajovo řádění popsali sudí, takže se případ dostane k disciplinární komisi. U toho ale zřejmě nezůstane. „Je to pro mě naprosto nepochopitelné a jednání absolutně neslučitelné se sportem. Je to selhání jednotlivce, pro kterého to však není první incident,“ říká trenér Gullivers Martin Andrle. „Bohužel se najde nějaké individuum, které takhle ukončí sezonu mladému hráči ve chvíli, kdy může posbírat nejvíce zkušeností. Osobně budu pro co nejtvrdší tresty jak ve florbalovém, tak i civilním životě,“ dodává.

Kolajův incident ale v utkání nebyl jediným nesportovním gestem ze strany Aligátorů. Marek Bábíček (26) při jedné z akcí ukázal, jak ukázkově podrazit soupeři nohy. Rozhodčí si toho naštěstí všimli a následoval dvouminutový trest.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • Aligator napsal:

  Jako v návalu emocí je člověk schopen spousty věcí. To,že vypěnil bych pochopil při prvním faulu, za který následoval dvouminutový trest. To, že pak cestou na trestnou dá hlavičku o hlavu menšímu frajerovi, už značí naprostou absenci inteligence. Frajer jen prokázal, jaký je to bezmozek a tenhle nechutný zákrok by neměl zůstat bez odezvy. Osobně bych se přikláněl na doživotní zákaz hraní v oficiálních soutěžích pod hlavičkou unie a napováženou je i civilní trest. Tenhle zákrok se rozhodně nedá ospravedlnit jakýmkoliv jiným úmyslem, než prothráče zranit.

  • Chimal napsal:

   Taky jsem pro doživotí! Jenže pak ten tupohlav bude hrávat amatérské ligy a bude dělat zle i tam bohužel.

 • objektivita napsal:

  podívejte se na celý záznam, dle mého tm nebylo jen prasení od Aligátorů, ale i Gulls si občas vypomůžou hodně ostrým zákrokem za hranicí fair-play. Stačí si pustit poslední tři minuty zápasu(základní části) a pozorně se dívat…

  Neobhajuji něco co obhájit ani nelze, ale hon na čarodejnice jž v 21.století by se neměl vyskytovat

  • Neobjektivni napsal:

   Od 5te pralesni ligy si sikovnejsi hraci vypomahaji fauly, ktere rozhodci nevidi obcas i ostrejsimi.
   1) toto je mimo hru – takze zadny ostry souboj
   2) umyslne nekoho zranit?
   3) objektivne gulliveri nekoho zranili? rozhodci to videli? Piskly faul?

   • Neobjektivni napsal:

    sry preklep cestin na mobilu neni ideal

   • objektivita napsal:

    A) máš pravdu, neomluvitelné a vůbec toho hráče neobhajuji!
    B) vzít si florbalku jako sekeru a ohnat se po hráči, nemusí tam být úmysl ho zranit, ale stát se to jistě může (Drahoš Mach by mohl vyprávět)
    C) nevím, zda Gulls někoho zranili, ale myslím si, že nikoho nezranili

    p.s: ještě jednou píši, že s tebou souhlasím v A, ale to, že se tady dělá hon na Aligátory to musíš taky vidět….

    • Alfred napsal:

     Aligátor, Pulec nebo Kojot – to je úplně jedno, žádný „hon“ v tom není. Byl tam zbytečný faul po gólu? Byl! Bylo tam následně ještě zbytečnější čelo? Bylo!
     Měli jsme v týmu hráče, který sice v civilu byl fajn kluk – bezproblémový, ale na hřišti se dokázal neustále a s kýmkoliv o něčem dohadovat. Nebyl agresivní, ale byl natolik otravný, že mu to občas rozhodčí spočítal. Nám to vadilo, tak jsme se s ním museli rozloučit.
     S takovýmto bezmozkem bych já osobně v týmu nezůstal, i kdyby to byl vlastní brácha. Na toto prostě žádná omluva neexistuje a přimlouvám se za co nejdelší stopku, kterou lze udělit, klidně i doživotní.

 • king napsal:

  Zápas vyhrocený z obou stran tam byly nevybíravé zákroky, avšak to hlavička je absolutně neomluvitelná.Pokud si chce florbal zachovat tvář tak očekávám nejvyšší trest.Určitě není od věci podat i trestní oznámení, v ostatních sportech je to při takovýchto zákrocích poměrně časté dokonce i v hokeji což je o poznání tvrdší sport.

 • Pozorovatel napsal:

  Ten zápas jsem sledoval celý a že oba týmy přiostřily je naprosto pochopitelné při vyhroceném utkání play-off. Ovšem že „borec“, který je o hlavu větší celý zápas zbaběle osekává a útočí jen na ty nejmenší a na hráče stejné váhové kategorie si netroufne svědčí o jeho statečnosti a férovosti. A co sem četl různé komenty po FB, tak o borcovi nemá žádný tým nějaké valné mínění už z předešlých let…

 • Libor napsal:

  Sledoval jsem zápas z tribuny. Hlavička neomluvitelná, tam není co řešit, ale ten hon, který se okolo toho strhl je neuvěřitelný a někteří komentující se předvádí snad v ještě horším světle. Že milá redakce zveřejňuje selektivní a sestříhaná videa ze zápasu je taky na pováženou. Oba týmy hráli úplně stejně, proč tu tedy není např. krosček do zad od Pokorného, ohánění se florbalkou po hráči bez míčku ze strany Gulliverů a podobně?

  • Pozorovatel napsal:

   Protože přesně jak jsi napsal hráli úplně stejně, tak proč budou ukazovat vzájemné krosčeky a nebo osekávačky dvou hráčů? Když se chcou navzájem otrkávat, tak je to jejich věc. Hlavičku a podražení zveřejnily, protože byly poněkud za hranou a nebyli vyprovokované.

 • Hrdina za obrazovkou napsal:

  Když oni to šohajové zelení semtam jakože rádi vyšperkují.. ono ani v tom Haulbrodě zaručeně nepotřebovali moc, aby těma pahnátama se oháněti začali.. a DKčko s trestem přispěchalo a hle účinkem se minulo. Ono kde rozumu není, tam ani Kalanin nic nezbere

 • Národní liga napsal:

  Já bych chtěl upozornit, že to není poprvé v letošní sezoně, co hráč alligators měl výpadek. V zápase proti Dragons Havlíčkův Brod jeden z hráčů po tlaku před bránou udeřil pravým hákem do oka. Možná místo lékařských prohlídek bych v tomto klubu zavedl i psychotesty.

 • Kde je objektivita? napsal:

  Mám dost! Ne ani tak ze zákroku, který je zcela jistě mimo fair play, ale z medialní bubliny, která se kolem toho nafoukla.Kde je nestrannost florbal.cz? Objektivní informace tenhle článek viděl tak možná z vlaku. Všichni jsou velmi chytří a všichni by byli s Michalem hned hotoví. Kdo si ale nezkusil nikdy takto vypjatý zápas, neměl by se vůbec ozývat a šoupat dál vesele nohama o zem! Brečíte tady, že si vybral nejmenšího hráče. A všimli jste si, že ten nejmenší hráč k němu běžel přes celé hřiště si s ním něco vyříkávat? Kdo proti Pleskovi kdy hrál, měl ho plný zuby a to ne kvůli jeho hernímu projevu ale kvůli jeho nosánku nahoru. Stejně jak do sportu nepatří takovéto zákroky, patří do sportu respekt a to, že si na dvoumetrovou horu vyskočí sedmnáctiletý cápek, to o něm něco vypovídá a nemůže se pak divit, že skončí s nosem v dlaních. Nade mnou někdo psal o „honu na Aligátory“. Ano, to je velice trefné. Z článku je zcela jasné, že autor je zaujatý právě na jejich styl hry. Panu Rambouskovi tleskám,takhle krásně pošpinit klub se opravdu jen tak někomu nepovede. Florbal není bezkontaktní sport snad už od doby, co ho hraju aktivně a to už nějakých 10 let je. Až zjistíte, co Pleska pořvával na Kolaju a až zijstíte, jak to vlastně bylo v HavlBrodu s Bábíčkem a proč se bránil, pište takovéto články. Stejně tak, jak vy špiníte Aligátory, můžu já pošpinit Gullivery a jejich modlu Bořeckého, který je na jižní Moravě též proslulý svými šarvátkami.
  Florbal.cz kvalitou článků upadá čím dál víc a právě těmito články zatloukáte hřebíčky do rakve. Jakožto někomu, kdo se v mediích pohybuje a studuje je, bych z vás blil 🙂

  • Joe napsal:

   Svet jiste neni cernobily,ale jestli nekdo misto zakroku uvedenem na videu vidi pospineni jmena klubu v tom,ze se o tom pise,tak by si asi taky potreboval od florbalu na nejakou dobu odpocinout.

   • Kde je objektivita? napsal:

    Nemluvím jen o pošpinění jména klubu. Mluvím o tom, že to, co kolem toho Guliveři vytváři za humbuk už prostě za hranou a měli by začít trochu brzdit. I na ně by se dalo najít mnoho materiálů, o kterých by se dal sepsat krásný článek. Ale jestli jsi nepochopil můj komentář, nevadí, s takovými lidmi nemá cenu ztrácet čas.

    • Joe napsal:

     Mate pravdu,ze nad uvedenym zakrokem je veskera diskuze zbytecna. Hrac by mel chodit kanalama,na hriste se velmi dlouho nepodivat a z klubu uz mel byt davno na minutu vyhozen,vse ostatni jsou jen kecy okolo.

    • Pozorovatel napsal:

     Pokud jsou aligátoři chytří, tak se s takovýmhle jedincem brzy rozloučí. Jedinec by neměl pošpiňovat jméno klubu, za který hraje, stejně jako by se člověk, co se zastává retarda, co zlomí nos protihráči jen proto, že byl neschopný si uhlídat utočníka ještě 3s, neměl raději vyjadřovat o nestranosti a dobrým jménu…
     Co jsi psal, že na každýho se dá najít špína je pravda, ale většinou je to šmouha, kdežto tohle byl přímo popelářský vůz. A já jim to naopak schvaluji ten humbuk, protože kdyby to byl můj hráč, tak bych se postaral o mnohem větší poprask.

     • Kde je objektivita? napsal:

      Tak naposled. Kde jsem napsal něco o tom, kde bych se hráče zastával. Opakuji už po xté, že o zákroku se nemá cenu vůbec bavit, tam není o čem. Jestli tohle pobereš, celá první polovina tvého komentáře je absolutně zbytečná. S druhou polovinou komentáře souhlasím. Bohužel to, co dokážou ostatní týmy „našpinit“ za celou sezonu se v Aligatorech povedlo v pár zápasech a pár jedincích.

  • Objektivito napsal:

   Kdyby ti někdo takhle sundal spoluhráče tak bych chtěl vidět jak budeš reagovat…Píšeš tady něco o nose nahoru a přitom ho ani trochu neznáš tak zavři hubu a zalez ty jahodo xD

   • Kde je objektivita? napsal:

    Tak teď sis pěkné nasral do huby 🙂 kdybych ho ani trochu neznal, nepíšu, jakej dojem z nej mají hraci, kteří proti nemu hrají. Tu smůlu jsem měl i já a něco tak arogantniho jsem mockrát na hřišti nepotkal. A soudě podle tvyho komentáře budeš stejnej frajer jako on a asi i jeden z těch rádoby čtrnáctiletých drsnaku, co k tomu mají na facebookovych diskuzich taky hodně co říct 🙂 a jen tak btw. Spoluhráče mi sundal někdo tolikrát, ze si to ani neumíš představit a takovymhle šílenstvím to fakt neskončilo (ikdyz musím uznat, ze spoluhráči nelehli po úderu čelem) ..

  • Pokrikovani napsal:

   Je bezne… ale lamani nosu?

  • gejtrs napsal:

   asi už je čas na hon….

 • alou do hodonína napsal:

  a tož já bych si to v so v Hodoníně aj písknul……

 • Fanousek pekneho florbalu napsal:

  Stejnych „idiotu“ je v lize vic napr. s Petrovic Kaspar

 • realita napsal:

  Nebudu se moc rozepisovat, bylo toho napsáno zbytečně dost, reaguji stručně. Pokud ti hráč celý zápas vyhrožuje smrtí, rozhodčí Ležák a Ležák je přítomen, na otázku proč s tím nic neprovede, není schopen nijak reágovat, někdo reágovat musí, zvlášť když si o to po 100. provokativně Liška zakoledoval. Kapitán Bořecký celý zápas nadává protihráčům do z***ů zkurvisyn* a plakal rozhodčím na ramínku, kdyby se celý zápas neválel na zemi jako hloupý fotbalista, skončil by tam stejně, bohužel za takové to odnesl 17letý namyšlený mladíček, který si přišel sám za sebe doslova vyskakovat. Florbal už dávno není sport pro princezny a kluci z Brna by si měli uvědomit co si můžou dovolit a co ne, včetně Andrleho a Bořického, protože konec zápasu není vždy začátek toho nového.

 • Fanda napsal:

  Trest smrti !

 • eFko napsal:

  Předem říkám, že Aligátora nijak neomlouvám a zvlášť takový zákrok to je prostě zkratové jednání jednotlivce.
  ALE
  Prosím všechny zapálené diskutatéry aby se podívali na celý zápas na tvcomu.
  Gulliveři hráli celý zápas velmi zákeřně, a nebýt to na hřišti a při zápase nikdo by se nedivil kdyby oba „zfaulovaní“ 17 letí kluci už dávno skončili, za to co předváděli na hřišti, v nemocnici. Já vím že se to teď v moderním sportu „nosí“ dostat se soupeři pod kůži, ale trenéři by si měli sami sáhnout do svědomí kde je hranice fair play.
  Svou vinu si myslím, že nesou i rozhodčí kteří potrestali za tento „hru“ mimo hru jen aligátory , ikdyž nemám nejmenší pochyby o tom že gulliveři hráli úplně stejnou písničk, jen prostě „pianko“.
  Proto takto frustrovaný hráč, který to navíc nemá v hlavně asi úplně v pohodě, je jen logickým vyustění jak zákeřné hry, tak rozhodčích tak průběhu utkání.
  Komise by se proto měla vice zajímat i o tuto „zákeřnou“ hru mimo míček, která začíná zvlášť u mladých hráčů být dosti častá.

 • Jirka Lála napsal:

  Podle zpomaleného záběru je více než jasné, že 17ti letý fracek si evidetně svým pořváváním koledoval a fauloval svým nosem čelo protihráče z Aligátorů 🙂

 • play-off napsal:

  Já osobně jsem už odehrál spoustu vypjatých zápasů a toto jsem opravdu nezažil a nikdy neviděl. I na mě protihráči pokřikovali a snažili se mne rozhodit a nikdy jsem nikomu nenatáhl ani ho jinak nezranil.
  Zákrok to byl absolutně mimo mísu a tento hráč by si už neměl nikdy zahrát pod hlavičkou ČFBU. Je úplně jedno, jestli na vás někdo pokřikuje a nebo ne. Pokud se ten daný člověk neumí ovládat, tak nemá na hřišti co dělat.
  A jenom pro informaci nejsem ani fanoušek Gulliverů a ani nechci špinit žádného Aligátora.

 • Statistik napsal:

  „Michale, zapoj do toho svýho florbalu trochu hlavu.“
  „Jasně kouči!“

 • Kiwi napsal:

  V každém sportu nebo chcete-li sportovním týmu se najde nějaký „automat na blikance“, který pomaleji myslí, ale o to rychleji koná..Vypjaté utkání je jedna věc a elementární úcta k soupeři (a zejména jeho zdraví) je věc druhá. Já osobně jsem přestal např.hrát malou kopanou, protože některé zákroky takyfotbalistů byly na kriminální čin. Florbal je zatím, oproti ostatním sportům, relativně „normální“. Je věcí příslušných trenérů a funkcionářů (ale i spoluhráčů takových týpků), aby jím také zůstal i nadále a netrpěli mladým primadonám a namachrovaným jedincům excesy v jakémkoliv směru.

  • Petr napsal:

   Tady nejde ani tak o mladé primadonky a namachrované jedince, ale o typy, kteří osobní momentální slabost, selhání řeší pomstou na lepším soupeři.
   Příklad – uniká mi hráč s míčkem po mantinelu a já ho nestíhám, místo abych se ho snažil dohnat a stínoval ho, tak ho zezadu strčím rukama nebo srazím na mantinel. Nebo úmyslně strčím do soupeře (nejlépe po odpískání), který předtím nezaviněně strčil do mne. A daly by se jmenovat další situace.

 • Petr napsal:

  Tak i ten Bábíčkův faul je na disciplinární komisi. Jednoznačný úmysl zasáhnout nohu bez vůle hrát, s vědomím, že může zranit. Zpomalené záběry to dokazují.

  • Josef napsal:

   Presne, to je neskutecny prase.má po trestu a takhle hraje. Taky zákaz hrani na vzdy. Nepatří na hřiště stejne umi ho v. .

 • Postřeh napsal:

  nějak mně uniklo, proč celá lavička Guliverů běžela na hřiště. Kdyby tam nelezli, tak se to stát nemuselo

 • Lukáš P. napsal:

  Podobně zákeřné zákroky předváděl v pražském pralesu Ondřej Turek z Chodova C, často je dokázal skrýt (píchnutí koncem hole do břicha, podrážení, loket, většinou mimo hru a pozornost rozhodčích).

Napsat komentář

*