FBC Ostrava slaví postup do semifinále. Foto: fbcostrava.cz
18. 3. 2018 Extraliga žen (5) KOMENTÁŘŮ

HOTOVO: Ostravské týmy jsou v semifinále, stejně jako Ivanti Tigers

Florbalistky Chodova doplnily v semifinále ženské nejvyšší soutěže oba ostravské celky, tedy Vítkovice s FBC, které by navíc podle předpokladů měly spolu sehrát také semifinálovou sérii o místo v premiérovém ostravském Superfinále. Podle stejných předpokladů by druhá série měla být bitvou o Prahu 11, ve které se utká Chodov s Ivanti Tigers.

Jako první se v neděli radovaly florbalistky FBC, které sice opět nevstoupily do zápasu s Libercem dobře, ale ve druhé polovině získaly zápas na svou stranu. Nejprve srovnala na 2:2 Kapcová, poté se dvakrát prosadila Lichnová a klid dodaly hostujícím hráčkám Pastušková s Káčovou.

Brankami Šamaniny s Mlejnkovou sice Liberec dokázal zdramatizovat průběh utkání, na více se ale nezmohl a tak po prohře 4:6 končí nejen liberecká sezona, ale také etapa, kdy jej vedl Lukáš Nesměrák.

Vítkovicím se naopak dobrý vstup podařil, když brzy vedly po brankách Koníčkové s Huskovou 2:0. Ve druhé polovině první části ale přišla jejich nejslabší pasáž, která byla poměrně nervózní a florbalistky Bohemians se dokázaly dostat na rozdíl jediné branky.

Klíčem k úspěchu se stala pro Vítkovice druhá třetina, ve které se dokázaly dostat až do vedení 1:5, které na začátku poslední třetiny ještě navýšily. Nakonec si z Děkanky odvážejí postup po nedělní výhře 7:3.

Večer zkompletovaly postupující kvartet florbalistky Ivanti Tigers, které položily základ ke čtvrté výhře již v první třetině, kterou vyhrály 5:1. Hráčkám Panthers je ale třeba přiznat fakt, že utkání nezabalily, o čemž nejlépe svědčí konečné skóre 8:5 pro Ivanti Tigers.

Semifinálové série začnou o Velikonocích, příští týden mají postupující florbalistky bez zápasů.