Patrik Dóža v dresu Könizu. Fabian Trees / www.imagepower.ch Patrik Dóža v dresu Könizu. Foto: Fabian Trees / www.imagepower.ch
30. 3. 2018 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Češi mají našlápnuto do Superfinále, Wiler i Köniz vedou semifinálové série 2:0

Týmy Wileru a Könizu zvládly první dvě semifinálové utkání a vedou své série. Wiler porazil Rychenberg ve dvou vyrovnaných utkáních, rozhodnout musel vždy až v poslední třetině. Köniz v prvním zápase doma nejdříve těsně zvítězil 6:5, ve druhém střetnutí si s chutí zastřílel. Dvě branky a jednu asistenci zaznamenal Patrik Dóža a pomohl tak k vysokému výsledku 11:5.

Rychenberg po dvou letech opět postoupil do semifinále a ve svých domácích zápasech se jako vždy může těšit veliké divácké podpoře. Přes tisícovka diváků sledovala vyrovnanou partii, o jedinou branku se během čtyřiceti minut postaral von Pritzbuer, který zažívá první sezónu v nejvyšší švýcarské soutěži.

Wileru hubený výsledek vydržel až téměř do konce, v posledních dvou minutách přidala ještě dvě branky hlavní útočná opora týmu – Dany Känzig. Ani druhý zápas ve svém průběhu příliš branek nenabídl, Rychenberg ale tentokrát držel venku dlouho nerozhodný stav. Poslední třetina však opět patřila Wileru, který nasázel čtyři branky. O vítěznou trefu se postaral nestárnoucí Matthias Hofbauer, u tří branek byl opět Dany Känzig.

Stav 1:1 platil také pro první zápas mezi Könizem a Curychem. Přestřelka se konala během druhého dějství, kdy Curych naklonil výsledek na svou stranu. Köniz ale zvládl třemi brankami během necelých sedmi minut utkání otočit. Jedna branka na každé straně pak znamenala, že se do šaten šlo za stavu 5:4 pro Köniz. V poslední třetině se jako klíčová ukázala být druhá branka Dargrena a dvoubrankové manko pro čtvrtý tým základní části. Poslední slovo měl sice kapitán Curychu Luca Graf, na prodloužení to ale už nestačilo.

Odveta měla podobně vyrovnaný průběh, povedený obrat během druhé třetiny se tentokrát povedl Curychu. Tým z největšího města Švýcarska ale vůbec nezvládl posledních dvacet minut. Hosté sázeli jednu branku za druhou, dvěmi góly a jednou asistencí se o vyhranou třetinu 8:1 postaral i Patrik Dóža. Český útočník tak nasbíral v letošním play off devět bodů.

Semifnálové série pokračují jedním utkáním v sobotu, čtvrté střetnutí je na programu 7. dubna.

SESTŘIHY SEMIFINÁLE:

VÝSLEDKY SEMIFINÁLE:

Wiler-Ersigen – HC Rychenberg 2:0

HC Rychenberg – Wiler-Ersigen 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 18. von Pritzbuer, 59. a 59. D. Känzig. Diváci: 1243.

Wiler-Ersigen – HC Rychenberg 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)
Branky: 7. a 57. Johnsson, 44. Hofbauer, 44. a 59. D. Känzig – 18. Schwerzmann. Diváci: 688.

Floorball Köniz – GC Curych 2:0

Floorball Köniz – GC Curych 6:5 (1:1, 4:3, 1:1)
Branky: 19. Johansson, 27. a 47. Dargren, 30. Michel, 33. Ledergerber, 39. Schmocker – 10. Zürcher, 23. Rüegger, 26. Müller, 39. Laely, 58. Graf. Diváci: 576.

GC Curych – Floorball Köniz 5:11 (1:2, 3:1, 1:8)
Branky: 1. a 38. Göldi, 28. Honold, 37. a 59. Laely – 8. Dargren, 11., 54. a 57. Zaugg, 23. a 56. Maurer (NA DRUHÝ DÓŽA), 45. a 60. Lederberger, 49. a 58. DÓŽA. Diváci: 943.