SKV po vítězném utkání slaví titul pro mistra 1. ligy. FOTO: FB SKV Florbal.
18. 4. 2018 1. liga (21) KOMENTÁŘŮ

Vinohrady slaví prvoligový titul, Havířov porazily v pátém utkání

 V zápase kdo s koho byli úspěšnější hosté z Vinohrad, kteří na žhavé půdě vítěze základní části, Havířova, dokázali uzmout rozhodující páté utkání, berou tak titul mistra druhé nejvyšší soutěže a zároveň přímý postup do Tipsport Superligy. Výtečnou kulisu klíčového duelu vytvořili diváci, kterých zaplnilo Městskou sportovní halu neskutečných 550.

Cesta za titulem se jednoznačně od počátku dařila lépe Sokolům, jako první se prosadil ve třetí minutě Hartman. V půlce desáté minuty zakončoval přesně Hanák a za necelé dvě minuty navyšoval vedení už na 0:3 z pohledu Pražanů Jelínek.

Tříbrankový deficit začli domácí snižovat na počátku první třetiny, Kožušník křížnou přihrávkou vybídl ke skórování Klimeše, ten prostřelil přesouvajícího se brankáře, 1:3. Jenže na první trefu Torpedo nenavázalo, naopak inkasovalo, Linhart opět ukázal, že mu forma ve finále sedí a zvýšil na 1:4.

Havířovští nehodlali ponechat zápas jen tak, po druhé siréně vlítli do zápasu, vítr do plachet jim nahnala branka Černého, který umístil balonek šikovně do růžku Dejmalovy svatyně. Nervově vypjaté utkání plynulo dál, na dostřel jedné branky při hře v šesti bez golmana dal Klimeš a vykřesal naději. Čas ubíhal domácím neúprosně Stuchlík v čase 58:53 dal na 3:5. Rozhodčí pak finálním hvizdem rozpoutal ryzí radost v táboře Vinohrad.

Výsledky 5. kola finále play off:

Florbal Havířov vs. TJ Sokol Královské Vinohrady 2:3

Florbal PEGRES Havířov – TJ Sokol Královské Vinohrady 3:5

Branky  23. a 59 Klimeš , 42. Černý – 3. Hartman, 10. Jan Hanák, 12. Jelínek, 26. Linhart, 59. O. Stuchlík. Diváci: 550.


Autor: Redakce Florbal.czKOMENTÁŘE

 • marpetka napsal:

  Ubýhal – to si zaslouží zařadit do hitparády nových českých slov.

  • Honza napsal:

   … když neúprosně, tak ubýhal. Jasný jak facka 8oD
   Taky „tří brankový“ je slušná práce.

   A to už nemluvím o tom, že jako výsledek zápasu je udáván výsledek série…

   • Vítek napsal:

    taky perla 😀 „Tří brankový deficit začli domácí snižovat na počátku první třetiny“

    • Lukas napsal:

     Ona nefungovala casomira, nebo se nastavovalo?
     „Rozhodčí pak finálním hvizdem rozpoutal ryzí radost v táboře Vinohrad.“

     • Jarmil napsal:

      Možná kdybys někdy sledoval florbal, tak víš, že zápas neukončuje siréna, ale hvizd rozhodčího

 • fanynka napsal:

  Vzhledem k tomu, že SKV postoupili do superligy (bohužel),upozornění pro superligové týmy do příští sezóny – „bacha na barvu štulpen!!“

  • Jarda napsal:

   V superlize už nejsou bandy amatérů, který nosej každou štulpnu jinou jako rituál a to když ani prakticky nehrajou 😀 😀 #BlackandWhiteAngels

   • fanynka napsal:

    Ta „banda amatérů“ měla našlápnuto do superligy – bohužel díky podrazáckému gestu velkého trenéra Pazdery vše dopadlo jinak.

    • Jarda napsal:

     Našlápnuto? Nebylo to náhodou za stavu 2:1 na zápasy pro SKV? Kdy ta banda amatérů doplatila na svou demenci, nedokázala ubránit oslabení a pak ještě nezvládla prodloužení? Ano, víceméně byla jednou nohou v superlize 😀 #riplogic

    • Petr napsal:

     Našlápnuto do superligy měli všichni účastníci play-off, postupem doby někdo více.

     Samozřejmě že akce se štulpnami je debilita. Na druhou stranu se však ukázalo, jak se nevyplácí vědomě a dlouhodobě vybočovat z řady a v konečném důsledku to zkazit ostatním (z poloviny, byli na to dva).

 • xx napsal:

  jsem rád že se ten florbal rozšiřuje do regionů 🙂

  • Kerim napsal:

   Bude třeba rozšířit soutěž na 16 týmů 😉

  • Misionář napsal:

   Ano, naprostá pravda. Mělo by se zavést pravidlo, kdy týmy z regionů, ve kterých bychom chtěli florbal rozvinout, automaticky povedou 2:0. Tím bychom konečně mohli potrestat týmy ze „silných“ regionů a více motivovat šikovné kluky (třeba ze Sparty) jezdit trénovat jednou týdně (třeba do Karlových Varů), aby pomohli regionu v rozvoji.

 • Labuťák napsal:

  No jo, opět se potvrdilo, že kolébkou florbalu je Praha.

  Na druhou stranu, dostat se do extraligy ze sedmého místa po základní části, to je dobrý výkon.

  • Lukys napsal:

   Kolébkou florbalu určitě není Praha.

  • Petr napsal:

   Mužům SKV se lépe hraje proti soupeři, který se snaží tvořit nebo hraje obdobně. Naopak mívají problém tvořit hru proti týmům, které hrají primárně obranu. Doma takové týmy ještě porazili, ale z venku body nevozili. Proto sedmé místo. V play-off takovéto týmy již nebyly, proto se SKV hrálo lépe.

 • ADALBERT napsal:

  Vinohrady porazily postupně třetí, druhý a ve finále i první tým po základní části….zřejmě si postup zaslouží. Uvidíme, jestli se jim povede tým vhodně doplnit (tzn. na jednu stranu někoho přivést, protože na dvě slušné lajny se hrát už nedá, ale zase „nerozesrat“ tým příchodem deseti nových hráčů) a to je vždycky alchymie…pokud se to nepovede, lze tak trochu předpokládat, že se příští rok budou zase pakovat o stupeň níž..

Napsat komentář

*