SKV po vítězném utkání slaví titul pro mistra 1. ligy. FOTO: FB SKV Florbal.
18. 4. 2018 1. liga (21) KOMENTÁŘŮ

Vinohrady slaví prvoligový titul, Havířov porazily v pátém utkání

V zápase kdo s koho byli úspěšnější hosté z Vinohrad, kteří na žhavé půdě vítěze základní části, Havířova, dokázali uzmout rozhodující páté utkání, berou tak titul mistra druhé nejvyšší soutěže a zároveň přímý postup do Tipsport Superligy. Výtečnou kulisu klíčového duelu vytvořili diváci, kterých zaplnilo Městskou sportovní halu neskutečných 550.

Cesta za titulem se jednoznačně od počátku dařila lépe Sokolům, jako první se prosadil ve třetí minutě Hartman. V půlce desáté minuty zakončoval přesně Hanák a za necelé dvě minuty navyšoval vedení už na 0:3 z pohledu Pražanů Jelínek.

Tříbrankový deficit začli domácí snižovat na počátku první třetiny, Kožušník křížnou přihrávkou vybídl ke skórování Klimeše, ten prostřelil přesouvajícího se brankáře, 1:3. Jenže na první trefu Torpedo nenavázalo, naopak inkasovalo, Linhart opět ukázal, že mu forma ve finále sedí a zvýšil na 1:4.

Havířovští nehodlali ponechat zápas jen tak, po druhé siréně vlítli do zápasu, vítr do plachet jim nahnala branka Černého, který umístil balonek šikovně do růžku Dejmalovy svatyně. Nervově vypjaté utkání plynulo dál, na dostřel jedné branky při hře v šesti bez golmana dal Klimeš a vykřesal naději. Čas ubíhal domácím neúprosně Stuchlík v čase 58:53 dal na 3:5. Rozhodčí pak finálním hvizdem rozpoutal ryzí radost v táboře Vinohrad.

Výsledky 5. kola finále play off:

Florbal Havířov vs. TJ Sokol Královské Vinohrady 2:3

Florbal PEGRES Havířov – TJ Sokol Královské Vinohrady 3:5

Branky  23. a 59 Klimeš , 42. Černý – 3. Hartman, 10. Jan Hanák, 12. Jelínek, 26. Linhart, 59. O. Stuchlík. Diváci: 550.