30. 6. 2013 Vybavení (0) KOMENTÁŘŮ

Florbal a děti: co všechno je v začátcích důležité

 Florbalová přípravka obvykle začíná kolem 6. až 7. roku věku dítěte. Podobně jako ostatní sporty, i florbal berou děti v tomto věku zatím jako hru, ve které o nic nejde. Ale s vhodným vybavením a trenérským vedením si rychle začnou osvojovat základní florbalové techniky a pochopí smysl hry i sportovních cílů. Zkušené vedení trenérů děti motivuje a připravuje na roli hráče nebo brankáře.

Vybavení pro malé florbalisty

Pro děti jsou vhodné krátké florbalky s délkou od 60 centimetrů s měkkým shaftem (holí) a zkrácenou čepelí. Tyto hole jsou snadno k dostání a nestojí mnoho. Florbalové hole pro děti určitě kupujte v renomovaných obchodech, kde florbalu rozumějí a jsou schopni vám fundovaně poradit. Pokud to myslíte s kariérou florbalisty u svého potomka alespoň trochu vážně a už jste rozpoznali, že jej florbal opravdu zajímá, bude nákup vhodného vybavení velmi důležitý.

Délku florbalky kupujte tak akorát podle aktuální výšky hráče. Pro výběr délky hole použijte tabulku velikostí. Pokud vám vychází předěl velikostí, zvolte raději delší florbalku. Avšak ne příliš! Zbytečně dlouhá florbalová hokejka se hůř ovládá, vedení míčku nemá junior tolik pod kontrolou a může si osvojit nesprávně naučenou techniku. Navíc i v dětských kategoriích je běžné, že se hole občas zlomí, takže počítat s tím, že dlouho vydrží, nemá smysl.

Důležitá je rovněž správná sálová obuv. Dětská noha v nevhodné obuvi při sportovním zatížení dost trpí a může se nesprávně vyvíjet. Proto je potřebné pořídit vašemu potomkovi sálové boty se světlou podrážkou, které jsou určené pro florbal, házenou a další podobné halové sporty. Mnoho modelů je univerzálních a dostatečně kvalitních.

Výběr sportovního klubu

Děti si florbal nejčastěji oblíbí v televizi a také ve škole. Pokud vaše dítě projeví chuť se mu věnovat a ve vašem okolí je florbalová přípravka, neváhejte a přihlaste ho. Ideální bude ten klub, ve kterém už vychovali mnoho kvalitních hráčů. Jsou tam zkušení trenéři malých sportovců, klub má vypracovanou metodiku přípravy. Toto se však týká především velkých měst.

Na malých městech je výběr dětských přípravek sice omezenější, trenéři se v nich však svým svěřencům věnují s o to větším nadšením. Pokud se vaše dítě během žákovských úrovní na venkově projeví jako vyložený talent, pak bude mít pro něj smysl přestoupit do velkého klubu.

Kde koupit florbalové vybavení pro děti

Kvalitní dětskou výzbroj a výstroj za sympatické ceny seženete ve Sportobchod.cz. Prodavači florbalu rozumějí a rádi vám pomohou vybrat vhodné produkty. Navštívit můžete také pražskou nebo brněnskou prodejnu, kde si větší část sortimentu budete moci prohlédnout, na místě vyzkoušet a také zakoupit. Sportobchod.cz patří mezi renomované prodejce florbalového vybavení a je hrdým sponzorem florbalových klubů AC Sparta Praha, SSK Future Praha a Florbalové školy Teiwaz Přerov.


Autor: Sportobchod.czKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*