Matěj Jendrišák byl hlavní postavou dnešníího vítězství. Foto: Martin Flousek, Český florbal Matěj Jendrišák byl hlavní postavou dnešníího vítězství. Foto: Martin Flousek, Český florbal
6. 12. 2018 Mistrovství světa (7) KOMENTÁŘŮ

Druhá desítka na turnaji. Češi po výhře 10:1 míří přes Dánsko do semifinále

 Další hattrickový střelec. Po Adamu Delongovi se dnes třikrát v jednom utkání trefil kapitán Matěj Jendrišák a výrazně tak přispěl k vysoké výhře 10:1 nad Dánskem ve čtvrtfinále. Český tým si pohlídal postup a podruhé na turnaji vstřelil deset branek. V semifinále se utká s vítězem utkání Finsko – Německo.

ČESKO – DÁNSKO 10:1 (3:1, 4:0, 3:0)

Branky: 5. Rýpar (Suchánek), 6. Šebek (Jendrišák), 14. Dóža (Pražan), 24. Jendrišák (Němeček), 26. Kisugite (Curney), 31. Veltšmíd (Marek Beneš), 38. Jendrišák (Kisugite), 44. Jendrišák (Rýpar), 51. Delong (Rýpar), 60. Němeček (Curney) – 11. Glass (Eldholm). Rozhodčí: Boström a Söderman. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 5073.

Sestava Česka: Souček – Němeček, Kisugite, Bauer, J. Pražan, Veltšmíd, Suchánek – Šebek, Jendrišák, Curney – Dóža, Ondrušek, Delong – Beneš, Langer, Rýpar – Krbec, Tomašík, Garčar. Trenér: Petri Kettunen.

Češi zvládli první zápas ve vyřazovací části. Florbalisté vstoupili do čtvrtfinále posilněni výhrou nad Švýcarskem a na herní pohodě to bylo od začátku znát. Domácí měli od začátku převahu a poprvé se radovali v 5. minutě po trefě Rýpara. O pouhých čtrnáct vteřin později se ze středu hřiště trefil Daniel Šebek.

Menší zdramatizování se Dánům podařilo ve druhé části první třetiny, osmnáctiletý Mathias Glass nachytal Lukáše Součka. Poslední slovo v první třetině měl však opět český celek, klíčovou branku zápasu si připsal z výběhu Patrik Dóža. Pro útočníka Könizu šlo o první branku na letošním mistrovství.

Patrik Dóža si připsal důležitou branku na 3:1, která byla jeho první na turnaji. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Druhá dvacetiminutovka byla z českého pohledu ještě podařenější. Postupně se trefili další tři střelci, dvakrát kapitán Matěj Jendrišák. Český kapitán se trefil opět z prostoru před branku, ze vzduchu pohotově trefil dorážku. O více jak dvě minuty později se poprvé v utkání trefil také obránce, Martina Kisugiteho našel zpoza branky mladoboleslavský Jiří Curney – 5:1.

Na Kisugiteho navázal další obránce, který působí ve Švýcarsku. Lukáš Veltšmíd skrytou střelou překonal Mikea Trolleho a korunoval tak povedenou pasáž českých reprezentantů. Druhou třetinu uzavřel dalším gólem Matěj Jendrišák. O převaze mluvil jasně i počet střel, Dánové Součka během čtyřiceti minut pouze sedm střel.

Adamu Delongovi chybí dvě branky k vyrovnání českého rekordu na MS. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Poslední část přinesla další branky dvou nejlepších střelců na turnaji. Pro Matěje Jendrišáka šlo přitom o první hattrick na MS v kariéře. Povedené utkání i z pohledu obránců uzavřel na 10:1 z dorážky Ondřej Němeček. Češi udrželi s Dány skvělou vzájemnou bilanci a po jasném výsledku postupují dále v play off. V sobotu se čeští florbalisté utkají s vítězem čtvrtfinále mezi Finskem a Dánskem.


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

  • Ole napsal:

    Mam z Dozi pocit, ze je nastvany, protoze moc neboduje a ze zacina trochu solovat.

  • Miloš Zeman napsal:

    Kolik lidí bylo ve fanzónách?

  • fanda napsal:

    na cestě jsme dorazili tam, kam jsme od počátku chtěli. byla to pouť trnitá, s mnoha pochybnostmi, obavami, zažili jsme i jeden trapas…teď před námi stojí finové – mistři světa. teprve teď pro nás začíná ms. opět je to jednom jediném zápase, něco jako superfinále. na vždy vítězí ten lepší celek, podaří se nám zaskočit chladné seveřany, bude překvapení? nebo konec bude tradiční a to souboj o bronz se švýcary? zítra konečně poznáme pravou tvář reprezentace, formu jednotlivců, soudružnost kolektivu…žádné výmluvy na nutnost tvořit hru, žádné výmluvy na nervozitu…pánové, ukažte, co umíte, zítra vám bude stržena maska a ukáže se pravda…nezajímají mě delong, nezajímá mě jendrišák , nezajímá mě curney…na co se těším je to, že budete táhnout za jeden provaz, že budete bojovat jako mušketýři, jeden za všechny všichni za jednoho, že budete bojovat ne za svoji vlastní slávu, ale za vítězství vás všech. pro mě se nemusíte držet za ramena, zpívat hymnu, divadelně deklarovat jednotu – nechte všechno na hřišti, při hře, udělejte pro výsledek maximum toho, čeho jste schopni. na hřišti se to pozná, tam tyhle lži nefungují. mnoho štěstí !

Napsat komentář

*