Florbalisté Mladé Boleslavi podlehli Storvretě. Foto: Flickr IFF
3. 1. 2019 Pohár mistrů (6) KOMENTÁŘŮ

Mladé Boleslavi se zázrak nepovedl, Storvretě podlehla 5:10

 Florbalistům Mladé Boleslavi se malý zázrak na Champions Cupu 2019 nepovedl a v semifinálovém utkání podlehli švédské Storvretě v poměru 5:10, když k její porážce přispěl Albin Sjögren hattrickem. Na druhou stranu může boleslavské hráče těšit, že si vytvořili opravdu velké množství šancí. V souboji o bronz vyzvou v pátek švýcarský Köniz.

Souboj Mladé Boleslavi se Storvretou byl takovým bojem mezi Davidem a Goliášem, ačkoliv Mladá Boleslav patří k české špičce a účast na Champions Cupu si vybojovala jako úřadující český šampion.

Český mistr se také držel statečně. Poprvé sice inkasoval už ve třetí minutě, ale následně vydržel až do 14. minuty, kdy se poprvé prosadil Sjögren z přesilové hry. Mladá Boleslav si rovněž vytvořila několik šancí, nicméně brankáře Klintstena nepřekonala.

Kvalitní byla z pohledu Boleslavi především druhá část, kterou otevřel gólově Sjögren, ale reagoval Řehoř, nicméně za deset sekund zvýšil Ahlroth. V dalším průběhu prostřední části se prosadili postupně Hoffer, Sjögren a Tadeáš Chroust.

Třetí třetina už Boleslavi příliš nevyšla: na branku Ahlrotha sice zareagoval Natov, ale následovaly trefy Berggrena, Sjögrena a Petterssona. Tři minuty před koncem snížil Curney, ale poslední slovo měl nakonec Tobias Gustafsson.

Mladá Boleslav tak podlehla Storvretě 5:10 a v pátek ji čeká souboj o bronz proti Könizu. Vítkovické ženy si pak zahrají finále proti IKSU.

Semifinále Poháru mistrů:

Storvreta IBK – Florbal Mladá Boleslav 10:5 (2:0, 3:3, 5:2)

Branky: 3. Jamtdal (Helmrich), 14. Sjögren (Ahlroth), 24. Sjögren (Ahlroth), 25. Ahlroth (Sjögren), 36. Sjogren (Winroth), 44. Ahlroth (Stenmark), 49. Berggren (Stenberg), 51. Sjögren (Stenmark), 53. Pettersson (Gustafsson), 59. Gustafsson (Sundstedt) – 25. Řehoř (Chroust), 33. Höffer (Tomašík), 39. Chroust (Řehoř), 46. Natov (Bína), 57. Curney (Jelínek).


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  MB neukázala nic, co by stálo za zmínku, dosažené skóre je ještě milosrdné vzhledem k tomu co předvedla. Produktivita mizerná, mizérie v obraných činnostech, stárnoucí „hvězdy“ jako Curney, Tokoš, Tomašík, Jelínek nemají jiskru…moc jsem zvědav na souboj s Konizem

 • Karel napsal:

  Pazdero, Pazdero … ty jsi byl asi na nějakém jiném zápase. Mě připadalo, že Storvreta na vás hrála pouze to co musela a nijak zvláště se nesnažila, nechala vás jalově pinkat, moc jste toho nevymysleli, sebrala vám míček, přes vaši „“skvělou“ obranu dala gól a byla celou dobu v naprostém klídku. To na vaši produktivitu, střelbu do bloků, nedostatek pohybu bez míčku a zoufalou obrannou činnost stačilo na deset kousků…ani na chviličku nebylo pochyb, z vaší strany nuda, pokud se vám podařilo snížit, místo větší aktivity jste dostali v pohodě zakrátko další a bylo vymalováno…jediný kdo se u vás snažil a makal, i když se mu taky mooc nedařilo, byl pro mě Natov. Tokoš, Curney, Tomašík byli pro mě neviditelní a že zůstal doma Novotný je naprosto marginální. Tak ať se vám podaří aspoň zápas o třetí místo, další taková porážka by vám mohla nabourat sebevědomí i do podmínek naší superligy

 • Zkrat napsal:

  Pazdera hraje hrozně nudně, profesorsky. To stačí na vyhrávání zápasů v naší max. průměrné lize, ale ty hráče to nikam neposouvá, stagnují. Proti zahraničí pak je to bez šance, navíc to působí odevzdaně. I dnes zatím (po 1. třetině) proti Konizu je to bída. Zaugg je jinde než všichni Češi. A to stačí, že umí v plné rychlosti vystřelit bombu k tyči 🙂 . (a koupel Natova taky luxus)

 • Pazdera napsal:

  Musím uznat, že máte pravdu. Bohužel jsem arogantní, bezcharakterní a bezkoulí trenér.

  Chápu, že se Vám moje uspávací a neatraktivní hra nelíbí, ale vždyť Mourinho má taky 3 tituly !
  Na to, že mám tým plný hvězd, který by byl schopný válcovat celou ligu, kdybych uměl využít jejich potenciál, tak si vedu celkem obstojně – vždyť by Vás zápasy 10:1 s Chodovem vůbec nebavili, takže ne, nedělám to pro sebe, ale pro Vás!

  Naštěstí mám podporu ve vedení a tak Vám nezbývá nic jiného než brečet.

  Posílám pozdravy ze severu

  PS: Za bratrovu štulpničku se stydím

  • Zkrat napsal:

   Honzo, tou podporou bych si nebyl tak jistý, copak už si nepamatuješ na tvoji dohodu s Kladnem na příští rok ? 🙂

Napsat komentář

*