Filip Šuman. Foto: Flickr Český florbal Filip Šuman. Foto: Flickr Český florbal
10. 6. 2019 Ostatní (10) KOMENTÁŘŮ

Český florbal i nadále povede Filip Šuman. Kromě voleb byl na zasedání v Brně zveřejněn zisk z MS

 Filip Šuman byl na nedělní valné hromadě znovu zvolen do čela výkonného výboru Českého florbalu. Funkci prezidenta tak bude vykonávat do roku 2022.

Naopak nekandidovat se rozhodli Jiří Kučera, Martin Sýkora, Jaroslav Šedivý a David Zlatník, kteří tak ve výkonném výboru skončili. Jejich pozice zaujali noví členové Václav Culka, Petr Galasovský, Jan Maceček a Petr Musil.

Před nedělními volbami se výkonný výbor setkal také se zástupci jednotlivých regionů a jednalo se o rozvojových plánech, chystaných programech podpory apod. Řeč přišla také na výstavbu nových sportovních hal.

„Je to čím dál více skloňované téma na plénu halových sportů, nedostatečná infrastruktura je totiž výraznou překážkou v dalším rozvoji nejen florbalu, ale i volejbalu, házené a basketbalu. Společnými silami se snažíme toto téma již více než rok prosadit na vládní úrovni,“ uvedl na webu Českého florbalu staronový prezident Filip Šuman.

Výkonný výbor během zasedání v brněnských Bohunicích rovněž zveřejnil finanční vyhodnocení prosincového světového šampionátu, který se konal v Praze. Výsledkem je zisk 9 milionů korun. Finance by měly být využity k podpoře oddílů.

Složení výkonného výboru Českého florbalu:

Filip Šuman (prezident), Václav Culka, Petr Galasovský, Jan Maceček, Martin Musil, Petr Musil, Daniel Novák, Michal Peterka, Renáta Typlová


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • eset napsal:

  opet vitez, dycky vitez – snad ne? Zlatnik = chudak

  • ??? napsal:

   Najdi kandidáta, který se mu postaví, něco florbalovému hnutí nabídne a nemusí být vítěz vždy jen jeden ….
   Zlatník nebyl soupeřem … a ani nekandidoval.

 • 5 napsal:

  Šuman už dávno nemá co florbalu dát.Svou práci odvedl dávno a teď má z toho akorát dojnou krávu. Pokud tam ale stále budou ty kariéristické kreautury typu jeho, Skružného, tak se český florbal těžko bude přibližovat Švédsku, Finsku, Švýcarsku. Nehledě na to, že Šuman a další jsou podepsáni pod tím bordelem co je v Unii, nekoncepční změny, stále dokola každý rok vymýšlení blbostí.

  • Statistik napsal:

   Vy jste asi s Filipem Šumanem neměl příležitost trávit nějaký čas, případně spolupracovat na nějakém projektu, že? Můžete o něm říkat cokoliv, ale asi žádné tvrzení není od pravdy dál, než to, že „nemá florbalu co dát“.

   • 5 napsal:

    Já mu samozřejmě zásluhy neupírám. Svým způsobem určitě florbal zpopularizoval (rozhodně to ale nebyl zdaleka jen on, jak píše kolega v příspěvku níže). Můj názor je akorát takový, že nastal čas předat žezlo jiným (a kandidátů je docela dost), takovým, kteří se na to budou dívat jinou optikou. Optikou, která bude zároveň snahou alespoň se přiblížit k poloprofesionalizaci florbalu. Momentální Šumanova starost je změna pravidel (podpora formátu 3X15 minut – to jako vážně?) a každoroční zbytečné nekoncepční změny. Další věcí je to jeho alibistické poklepávání se po ramenou, jak se vše daří a přitom opak je pravdou. Začíná mi to připomínat v hokeji éru Krále a Lenera a spol. Bohužel zde se stále bavíme jen o amatérském sportu. Nehledě dlouhodobé šéfování, ať už v jakémkoliv sportu a na jakékoliv úrovni je vždy na škodu. Viz Blatter, Fasel atp.

    • 5 napsal:

     A ještě jedna poznámka k tomu všemu. Rozhodně to není názor jen můj. Bylo by někdy fajn kdyby se pan Šuman a další zeptali taktéž na názory na té nejnižší úrovni. Trenérů a funkcionářů klubů. Z vlastní zkušenosti vím, že Unie tohle má úplně u zadku. Myslí si, že vše je funkční a opět opak je pravdou. Takže sumasumárum na pana Šumana a další nemám takový názor jen já. Ale na druhou stranu neberu názor jiným, který ho mají kladný. Toť vše.

     • Florbalistka napsal:

      A kde přesně byli ti jiní “kandidáti”, kterých bylo docela dost při valné hromadě? Protože kandidát, který na tento post doslova kandidoval, byl jenom jeden …

    • Statistik napsal:

     Kandidátů je docela dost? A můžu se zeptat, kde tedy byli? Reálně byl letos „vyzyvatel“ jediný, který to nakonec zabalil a radši nekandidoval. Byl to David Zlatník, jehož jediným programem bylo „budu to dělat úplně jinak než Filip“. A to teda opravdu není něco, co by mi mělo stačit jako plán na rozvoj českého florbalu do následujících let. To ať se na mě nikdo nezlobí…

 • flrbl napsal:

  Tyhle vaše kecy na Šumana opravdu nechápu. Šuman dostal florbal v Česku na přední český sport, oblíbený a rozšířený mezi dětmi i dospělými, stále větší medializace atd. atd. Něco o čem si můžou třeba v Dánsku, Nizozemsku a dalších evropských státech (nemluvě o mimoevropských)jenom zdát. To všechno díky velmi kvalitní práci Šumana a lidí kolem něj. Před 15 lety u nás tenhle sport nikdo neznal, nyní je do jisté míry celonárodním fenoménem (o tom si můžou zdát nejen jiné státy, ale i jiné sporty u nás – viz basket, volejbal,…)

  • Petr napsal:

   Naprostý souhlas. Je místopředsedou IFF a místopředsedou ČOV, ač florbal není olympijským sportem. Jeho hlavní starostí je růst popularity florbalu a získávání z toho plynoucích dotací a sponzoringů od těch subjektů, které ty peníze mají. V tomto je potřeba jeho činnost ocenit, protože je úspěšná. Na druhou stranu je naivní představa, že on je tím, kdo iniciuje změny ve formátech soutěží, v pravidlech apod. Tady rozhodně neplatí, že za všechno může předseda.

Napsat komentář

*