Martin Kisugite na prosincovém MS v Praze. Foto: Martin FLOUSEK
18. 6. 2019 Vybavení (2) KOMENTÁŘŮ

Time Out! Mezinárodní florbalová federace po vlně negativních reakcí zhodnotí pravidlo o stejné holi a omotávce

 Před týdnem vyvolala tato novinka, zmíněná ve výstupu ze zasedání Výkonného výboru Mezinárodní florbalové federace bouřlivou debatu. Od 1. července 2020 by totiž vešlo v platnost pravidlo, podle kterého by florbalisté a florbalistky mohli nastupovat pouze tehdy, pokud by jejich omotávka a hůl byly stejné značky. Po týdnu vydala Mezinárodní florbalová federace prohlášení, že vše ještě zváží.

Pravidlo vyvolalo hned po zveřejnění diskuse: někteří namítají, že s omotávkou dané značky se nedá hrát, někteří zase poukazují na to, že jsou společnosti, které se specializují na omotávky a zaznívá také logický argument, že zatímco některé firmy již ukončily činnost, tak jejich produkty jsou stále mezi aktivními hráči.

Na to reaguje také Mezinárodní florbalová federace. „Dané rozhodnutí vyvolalo rozsáhlou debatu a velké množství negativních reakcí z florbalového světa. Se svými obavami se rovněž připojili výrobci florbalového vybavení,“ říká generální sekretář Mezinárodní florbalové federace John Lijelund.

Proto florbalová vrchnost ještě rozhodnutí zváží. „IFF cítí, že je potřeba si v této věci vzít „Time Out“, zhodnotit a diskutovat všechny dopady, které by zavedení tohoto pravidla mělo,“ vysvětluje jeden z nejvyšších představitelů světového florbalu.

Své původní představy, že pravidlo začne platit od 1. července příštího roku s roční přechodnou dobou, se ale nevzdává. „Vzhledem k tomu, že by toto pravidlo platilo od 1. července 2020, s ročním přechodným obdobím, je stále dost času otevřít a znovu vyhodnotit toto rozhodnutí,“ uzavřel John Lijelund.

Znovu by se o zavedení nového pravidla mělo hlasovat na zářijovém zasedání Výkonného výboru Mezinárodní florbalové federace.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Honza D. napsal:

    … dobře tak. Teď ještě přestat blouznit o tom nesmyslu s 3×15 a byl bych vcelku spokojen.

  • Vlog napsal:

    Já bych raději ještě pritvrdil. Do bot tkaničky také jen stejné značky. Ať je co kontrolovat ?

Napsat komentář

*