Florbalistky Vítkovic získaly na domácím Champions Cupu 3. místo. Foto: Martin Flousek Florbalistky Vítkovic získaly na domácím Champions Cupu 3. místo. Foto: Martin Flousek
12. 1. 2020 Pohár mistrů (6) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice berou na Champions Cupu třetí místo! Po skvělé třetí třetině vyhrály nad SB-Pro 7:3

 Florbalistky Vítkovic navázaly na svůj loňský medailový úspěch a tentokráte si z Champions Cupu odvezou třetí místo. V souboji poražených semifinalistů totiž porazily SB-Pro 7:3, když prim hrály jejich polské posily Dominika Buczek a Zuzanna Krzywak. 

Vstup do zápasu se Ostravankám povedl, už po 87 vteřinách se prosadila Buczek. Vítkovice byly nadále aktivní, přesto se následně radovaly finské florbalistky, když střela Eskelinen v sedmé minutě zaplavala před Příleskou.

Brankářka Vítkovic si ale spravila náladu v 11. minutě, když výhozem našla nepokrytou Zuzannu Krzywak a ta dostala míček za Siltanen. Do konce první třetiny již branka nepadla, ačkoliv si oba týmy vypracovaly několik příležitostí.

Druhá třetina se lépe povedla SB-Pro. Už ve 22. minutě srovnala Heidi Lirkki a Finky byly nadále aktivnější. Gólově to mohly zúročit při vyloučení Huskové, jenže to utekla Buczek, předložila míček Plankové, a t ase nemýlila. Následující vyloučení Maděrové už ale potrestala opět Heidi Lirkki.

Na konci druhé třetiny měly navíc Vítkovice štěstí: přesilovkovou střelu Karoliiny Kujala totiž rozhodčí zkoumali na videu, ale míček podle nich brankovou čáru nepřešel.

Do třetí třetiny vstoupily Vítkovice aktivně a byly odměněny: po dvou minutách napálila Trošková Sotalu, od které šel míček do branky. V aktivitě nepolevily a ve 45. minutě si vynutily vyloučení Karoliiny Kujala, což potrestala umístěnou ranou Barbora Husková, na což navíc další brankou reagovala Seevaldová.

Soupeřky reagovaly oddechovým časem a dokázaly se Vítkovicím vyrovnat, částečně je i přehrávat, ale nedokázaly střílet branky, například na konci 53. minuty pak ztroskotaly na Příleské.

Pět minut před koncem začalo SB-Pro s power play, ale ani výhoda jedné hráčky v poli kýžený efekt nepřinesla, naopak tři minuty před koncem dokončila brejkovou situaci Buczek Kubečková, která uzavřela skóre na 7:3 pro Vítkovice.

Zápas o 3. místo na Poháru mistrů 2020:

SB Pro – 1. SC Vítkovice 3:7 (1:2, 2:1, 0:4)
Branky: 7. Eskelinen, 22. Lirkki (K. Kujala), 35. Lirkki (Eskelinen) – 2. Buczek, 11. Krzywak (Příleská), 32. Planková (Buczek), 42. Trošková, 47. Husková (Paloncyová), 47. Seevaldová (Trošková), 57. Kubečková (Buczek). Diváci: 1623.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Vojtěch napsal:

  Jako fanoušek Chodova vůbec nemám problém Vítkovicím pogratulovat, resp. mne jejich bronz a suverénní výhra nad finským mistrem těší. Porazit někoho ze světové florbalové TOP trojky má vždy svou váhu.

 • Adam napsal:

  Gratulace holkám! Škoda, že neměli ty finky v semifinále na místo Taby, jelikož holky z finska nechápu jak tam můžou vést ligu jasně nejslabší z té čtveřice.

 • Anonymní plkal napsal:

  Finský mistr na poháru mistryň shořel, tady úryvek z textu Michala Dannhofera z listopadu:

  „Zajímavě na to šli ve Finsku. Po loňské sezoně snížili počet týmů v elitní soutěži na osm, přičemž ji fakticky rozdělili na dvě divize s celkem šestnácti týmy a rozšířenou baráží.“

  • fanda napsal:

   To ale ukazuje kvalitu Vítkovic. Také je pravda že výsledky jako 20:0 ve Finsku nejsou.

   • Anonymní plkal napsal:

    Pořád se zaobíráme nepodstatnými věcmi. Vysoké nebo nízké rozdíly skóre nic nevypovídají o celkové úrovni soutěže, jen o rozdílu mezi výkony dvou týmů. Můžeme tady hrát vypjaté zápasy s minimálními gólovými rozdíly i jednoduše proto, že všichni budou trénovat jednou týdně, j*bat na to a úroveň půjde úplně do p*dele. Trénink, příprava a přístup je to, čím zaostáváme za Seveřany, ale to se klubům nehodí říkat, proč by se bičovaly, že? 🙂

    Tvrzení, že nám jakýkoliv úpravy systémů soutěží (zužování, rozšiřování, otevírání, zavírání…) začne přihrávat medaile z mezinárodní úrovně je směšný. Hráči 80 % času tráví na tréninku (pokud teda opravdu trénují minimálně 4x týdně. Zápasová praxe sice je důležitá, ale těch proměnných vyplývajících z přípravy a přístupu je tolik, že bych ji nepřeceňoval.

    P.S.: Když to přitáhnem pořádně za vlasy, junioři vyhráli titul po zavedení těch šílených změn v juniorské soutěži 😀

  • Jedna pani napsal:

   To je ale finská reakce právě na to, že poslední roky jdou dolů, čehož je pohár důkazem. Proto uvedená reakce, která se ale samozřejmě může projevit tak za čtyři,pět let.

Napsat komentář

*