15. 1. 2020 Podcasty (18) KOMENTÁŘŮ

Florbal.cz podcast: Co s reprezentací? Postoupí Ostrava do play off?

 Už několik dní hýbe českým florbalem kauza týkající se neochoty některých hráčů reprezentovat pod současným koučem Petrim Kettunenem. Jak se situace bude dál vyvíjet? Ve čtvrtém díle Florbal.cz podcastu jsme se věnovali také Poháru mistrů a dění v superlize. Podaří se ostravskému FBC postoupit do play off? O tom všem byla řeč s Tomášem Rambouskem, Jakubem Burianem a Michalem Rybkou.

Na kvalifikaci do Lotyšska odcestuje česká reprezentace pod vedením Petriho Kettunena s šesticí nováčků. Finský trenér rovněž dostal možnost vybrat si namísto Milana Fridricha, Pavla Bruse a Michala Rybky nové asistenty. Na kvalifikační turnaj ovšem nepojede řada tradičních opor národního týmu – Matěj Jendrišák, Marek Beneš, Patrik Suchánek, Daniel Šebek a další. Jak bude pokračovat vývoj ohledně reprezentace? A má vůbec nastalá situace řešení?

Vítkovice schytaly na domácím Poháru mistrů debakl od Storvrety. Proč byl rozdíl mezi švédským a českým mistrem tak markantní? O čem to vypovídá? Odpovídali Tomáš Rambousek, florbalový redaktor a komentátor stanice Nova Sport, Jakub Burian, sportovní redaktor Seznam Zpráv a hráč pražské Sparty, a Michal Rybka, bývalý reprezentant a před nedávnem také asistent Petriho Kettunena.

I. část – 0:00
Pohár mistrů 2020 a výkony Vítkovic
II. část – 19:00
Reprezentační krize – kdo povede národní tým a kdo bude či nebude reprezentovat?
III. část – 39:30
Dominance Mladé Boleslavi v superlize a vyrovnaný boj o play off


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • Co to je? napsal:

  Vitkovice podcenili zapas??? Tak toto muze rict jen nekdo kto florbal na zadne urovni nehral. Kvalita sa zna. Porovnavat fotbalove porto s florbalem …

  • Jarouš napsal:

   To je pravda, porovnávat to nejde. Česká liga je ve florbale čtvrtá nejlepší, zatímco ta portugalská ve fotbale je ještě mnohem níž. Tím pádem, by české florbalové týmy měly být připraveny ještě lépe. Argument Bruse je nesmysl a výmluva.

 • Mr. X napsal:

  Super! Castejsi dily nejsou mozne? Myslim, ze v ceskem prostredi je vic temat na rozebrani.

 • Zbyněk napsal:

  Pokud jde o motivaci švédských a finských týmu, tak si myslím, že finanční odměna by to měla vyřešit. Ať si vydělají více za výsledky, než např. tým, který více prohrává atd… Myslím, že tento model je již ve fotbalové lize mistru a funguje asi vcelku dobře 🙂

 • Anonymní plkal napsal:

  Když Buri položil podruhé jasnou otázku jaký podíl na tom mohou mít hráči a podruhé to pan Rybka zahrál do autu “protože Kettunen”, přestalo mě to upřímně bavit.

  Když končil kvůli tlaku hráčů a klubů Cepek, zaznělo z úst jednoho výše postaveného bafuňáře repre “To jsem zvědavej jak se budou ti idioti tvářit až jim Kettunen bude říkat to samý, co Píno, akorát anglicky.” A myslel tím každodenní dřinu.

  Teď je odstřelován další trenér, ale s hráči chtějí být všichni zadobře, tak do nich nikdo nezareje. Svaz, trenéři, kluby… A pokud si nikdo nepřizná, že všem smrdí od huby víceméně stejně, budeme spotřebovávat trenéry dokud opravdu nedojdou. A že dochází.

  Rybka taky tvrdí cosi o domluvě Bruse se svazem a “najednou do toho hodili vidle novou podmínkou”. Jak potom vysvětlí, že Brus tuto zásadní skutečnost neuvedl ve svém prohlášení?

  Podmínka trénuješ repre – netrénuješ klub minimálně v český soutěži, tady je už x let a je dobře známá všem. To nebrání svazu přece Bruse oslovit, do hlavy mu nikdo nevidí a mohl klidně na to přistoupit. Nepřistoupil, OK, jinou alternativu nemáme, pokračuje Kettunen. Úplně jednoduchý princip, proč tak směšné konspirace?

  Co je na té podmínce k nepochopení, pane Rybko? Buď jste naivní, anebo jí chápat nechcete. Představte si Bruse jako hlavního kouče repre. Kouč repre by měl znát klíčové informace o reprezentantech, což znamená nejen sledovat kanadu a video, ale taky mluvit s nimi, s jejich trenéry, generálními manažery. Shodneme se na tom?

  Teď nad tím všichni mávají rukou, protože “Kettunen ven!”, ale až by přišel Brus třeba během semifinále play-off za Chodovem, Bolkou apod. s tím, že potřebuje info o reprezentantech = klíčových hráčích, bude kauza “Brus ven!” na světě, poněvadž zneužívá postavení repre kouče ve prospěch klubu…

 • LP napsal:

  Nechci hodnotit zavinění hráčů. Ale pokud je trenér nekompetentní, co mají dělat? Řekněme, že by se trenér jmenoval Jan Novák (né Kettunen), nepracoval by dobře, nepracoval by koncepčně, nekomunikoval by správně, nepřipravoval hráče správně. Že by z daného hráčského potenciálu (ať je jaký je) nevytěžil ani 50% jeho možností. Bylo by správné, aby byl dál trenérem?

  Ve chvíli, kdy toto trenér bude plnit a nebudou fungovat hráči, je na místě řešit jejich přístup/změnu. Ale ve chvíli, kdy nefunguje trenér, je celkem jedno, co hráči. Bez kvalitního vedení to možná jde v nějaké pralesní lize, né na top úrovni, kde potřebujeme maximální kvalitu vedení, abychom měli aspoň šanci se poprat o TOP 3.

  • Kim napsal:

   Ještě bych podotkl, že před hráči to vzdali čeští asistenti a před nimi i ten, kdo Kettunena přivedl, tedy pan Zlatník. Hráči byli až poslední v řadě a není se jim co divit.

  • Pan Doktor napsal:

   Dobře, ale přesně jak zaznělo v podcastu. Když se to děje ve florbalové reprezentaci opakovaně? Nebude na tom něco zvláštního?

   • Petr napsal:

    Rebelie proti Cepkovi byla malá a individuální a pramenila z jeho povahových vlastností.

    Rebelie proti Kettunenovi má jiný základ a jiné důvody.

    • Vaclav Dusek napsal:

     Tak Honzu Novaka bud podporim nebo vyhodim
     Ne neco mezi
     Ta zodpovednost je na Unii, pak kluci neciti jistotu vedeni a stavkuji protoze vidi, ze to musi byt na nich.

     Cepek byl nezkuseny trener jak sam priznal, jeho dovednost pracovat lidsky s různými povahami a generacemi nebyla vyvinuta…Ale byl tam 2 cykly s mandatem vedeni, poto, byla analyza mesic pak konec a predani.

     Vsechno jasne z vrchu, jen problemy s hraci kvuli jeho nezkusenosti.

 • Bootham napsal:

  Že by Vitkovice zápas podcenili je opravdu hlupost, ale jak říkal Pepa Rýpar v rozhovoru před pohárem mistrů, že doufá v podcenění ze strany Storvrety, což se nevyplnilo a tím pádem výsledek vykresluje současnou kvalitu českých a švédských týmů, Storvretě paradoxně vyhození trenéra mohlo pomoct a celý zápas měli pod kontrolou… i ve třetí třetině bylo vidět napadáni až za Vítkovickou bránou, což jenom vypovídá o nasazení a koncentraci Storvrety, Nilsbert po obdrženém gólu div nepřelomil hůl…

  Kettunen český florbal pročistil, sázelo se na to že konečně se vyberou reprezentatni podle aktuální formy a nebude tam nikdo za zásluhy a oblíbenosti…což se povedlo, 2 roky práce zaměřil na zlepšení fyzičky reprezentantů, kdy jsme mívali problém udžet s týmy TOP 3 kvalitní hru po celý zápas a často v koncovkách zápasů tyto týmy rozhodly v náš neprospěch, bohužel MS nevyšlo, zaslouženě jsme sknčili 4. a ihned po MS se měl vyřešit nový trenér anebo podpořit dál Kettunena…chyba na straně federace že se tak nestalo, teď mi přijde nejlepší řešení Kettunena u kormidla nechat, alespoň se předvedou mladší ročníky a naberou zkušenosti i za cenu horšího umístění na MS…

  • včelka napsal:

   Máš pravdu Boothame..

   Jen bych dodal, že horší než (klasicky) čtvrtí na MS už skončit proste nemůžeme.

   Florbal je snad jediný „svetový“ sport, ktery se v současnosti na slušné úrovni hraje pouze ve 4 státech sveta.

   Kvalitativní rozdíl mezi 4. a 5. týmem v pořadí na MS je tak propastný,že prakticky jakýkoli výber z hráčů naší nejvyšši ligy to 4.místo na svetovem šampionátu vždycky uhraje.

   • haha napsal:

    To myslíš vážně? Vždycky uhrají 4ku? Za mě v podobném složení co jede na kvaldu budou mit co dělat s Nory, Němci a třeba i s Lotyšskem .-)

    • Anonymní plkal napsal:

     Ha ha, až na to, že na kvaldě hrají s Lichtenštejnskem, Španělskem a Nizozemskem, vítěz skupiny postupuje a zahraje si jen ze sportu s vítězem druhé skupiny, takže tam se s Lotyšskem nebo Německem potkat může, ale nic to neovlivní. Jestli budou mít co dělat, uvidíme.

     • Jerec napsal:

      Jenže tady je řeč o MS, ne o kvaldě.
      Pokud by na MS jel výběr o podobné síle, jako je ten aktuální (jakože to tak asi dopadne, pokud nevyhodí Petriho), tak se rozhodně těchto tří týmů bát musíme.

   • Petr napsal:

    tak propastný, že nás na MS Lotyši porazili a Noři se Švýcarama ve čtvrtku remizovali

    neuvěřitelné co to tu píše za paka

Napsat komentář

*