Petr Pánek a Marek Mandler dovedli Hurrican na první místo základní části. Navážou na to i úspěchem v play off? Foto: Květoslava Šnajdrová Petr Pánek a Marek Mandler dovedli Hurrican na první místo základní části. Navážou na to i úspěchem v play off? Foto: Květoslava Šnajdrová
27. 2. 2020 1. liga (6) KOMENTÁŘŮ

Karlovy Vary pokukují po superlize. Vnímali bychom to jako velký impuls pro celý region, říká Mandler

 V pozici největšího favorita na postup vstoupí Karlovy Vary do play off 1. ligy. Díky 21 výhrám se mohl tým ze západu Čech radovat z triumfu v základní části. Teď ovšem začíná nová soutěž, která naplno prověří kvality západočeského celku. Trenér Petr Pánek a sportovní manažer a zároveň Pánkův asistent Marek Mandler pohovořili o tom, jaké to je vést tým, jenž má své základny hned ve dvou městech.

„Není to zase až tak složité, jak se na první pohled může zdát. Máme tři tréninky týdně, z čehož jednou samostatně ve Varech a v Praze na malém prostoru a dvakrát společně. Hráči tedy nemusí tolik cestovat a pokud je domácí utkání v sobotu, přespávají kluci z Prahy po pátečním tréninku v Karlových Varech,“ přiblížil fungování týmu Mandler.

Karlovy Vary mají za sebou nejlepší základní část v historii klubu a po zásluze nakonec dokráčely k první příčce. „Základem úspěchu byl relativně lehčí los, který nám usnadnil začátek soutěže. Díky tomu jsme se udrželi na vítězné vlně a během celé sezony jsme měli výsledkově jen několik menších zaváhání,“ ohlédl se za uplynou fází ročníku kouč Pánek.

„Dalším aspektem bylo to, že jak s druhým Brnem, tak se třetím Kladnem jsme získali plný počet bodů. Určitě rozhodla i kvalita kádru a domácí prostředí, kde jsme byli stoprocentní i díky skvělým fanouškům, kteří nás chodí podporovat v hojném počtu a za to jim patří veliké díky,“ nezapomněl Pánek na podporu publika.

Florbalisté Karlových Varů se mohou radovat z celkového vítězství v základní části 1. ligy. Foto: www.kmfotokv.cz

Dres Karlových Varů v průběhu sezony oblékl také bývalý hráč Kladna, Bohemians či Tatranu Tomáš Nushart. Foto: www.kmfotokv.cz

V ofenzivě týmu působí řada individuálně šikovných hráčů, což chtěl západočeský celek zužitkovat. „Hráči jsou proto minimálně svázáni taktikou směrem dopředu. Naopak na defenzivu jsme v trenérském týmu pedanti. Zakládáme si na plnění taktických obranných úkolů a přikládáme velký důraz na zajišťování hry směrem dozadu. Evidentně to přineslo výsledky. Nejdůležitější ovšem bude, aby to takhle fungovalo i v play off,“ je si vědom Pánek.

Hráči jako Michal Klápa, Michal Strachota nebo Jan Zavadil byli stěžejními postavami karlovarského úspěchu v základní části. Všichni tři se vešli do elitní čtyřky bodování 1. ligy. Strachota se s 36 asistencemi stal nejlepším nahrávačem druhé nejvyšší soutěže. Na zmíněnou trojici, která má bohaté superligové zkušenosti, budou Hurrican jistě sázet také ve vyřazovací části.

„Každý hráč, který se zapojil do tréninkového cyklu v této sezoně, pro nás byl důležitý. Díky práci celého týmu se pak zkušenosti hráčů ze superligy promítly i do celkového kanadského bodování. Jsme za to rádi a je to určité individuální ocenění jejich přínosu. Ten je každopádně mnohem širší. Hráči se účastní různých tréninkových jednotek mládeže, které vedou, a předávají tak své zkušenosti a umění mladším generacím v Karlových Varech. Navštěvují jejich zápasy a podporují je,“ popsal další výhody spojené s angažmá hráčů jako Klápa, Strachota nebo Zavadil.

Florbalisté Karlových Varů mají důvod ke spokojenosti. Foto: www.kmfotokv.cz

Michal Strachota (vlevo) a Michal Klápa (vpravo) vytvořili opravdu úderné duo, které dohromady nastřádalo 114 bodů. Foto: www.kmfotokv.cz

Po základní části se Západočeši stali největším favoritem na postup do play off. Láká tedy tým z lázeňského města vidina nejvyšší soutěže? „Samozřejmě, že láká. Každý rok posouváme cíl pro další sezonu. Předloni to bylo čtvrtfinále, loni semifinále a letos poprvé věřím, že by tým mohl být na postup připraven. Vše se ale uvidí až v play off,“ přiznal sportovní manažer Mandler.

Jak už naznačil Mandler, první příčka po základní fázi automaticky žádný další úspěch nezaručuje. Toho si ale realizační tým na západě Čech ví. „V play off bude rozhodovat domácí prostředí, zdravotní stav, fyzická kondice a forma hráčů jednotlivých týmů. Věřím, že se s těmito aspekty vypořádáme nejlépe ze všech a potvrdíme tím vítězství v základní části,“ dodal trenér Hurrican Pánek.

Co by případný postup do superligy pro západočeský klub konkrétně znamenal? „Věřím, že by to bylo povzbuzení pro vedení, trenéry i hráče v celém klubu a nutilo by nás to pracovat ještě lépe a nadále se posouvat. Celá naše karlovarská florbalová rodina bere věci tak, jak přijdou. Nejvyšší soutěž bychom vnímali jako veliký impuls pro západočeský region. Určitě by takový úspěch pomohl všem klubům v regionu při náborech a práci s mládeží,“ zamyslel se Mandler.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Adolf napsal:

  Když se podíváme na celý jihozápad republiky tak je to co se týče kvalitních týmů celkem bída. Jihočeský kraj má České Budějovice v 1.lize jinak nic, Plzeňský jeden tým v Narodce a ostatní jsou ještě níže, což je na tak velké město tristní bilance. No a v Karlovarském to drží Vary a já jim Superligu i přeju, myslím že by nebylo špatné, aby se zase nejvyšší soutěž podívala do nového města a do jiného koutu republiky

  • Ronyk napsal:

   Já jsem viděl Karlovy Vary naživo v jediném zápase v Ústí n.L., který prohráli. Vím, že je těžké soudit podle jednoho zápasu, když jsou suverénním vítězem 1.ligy. Ale soudím, že se do extraligy neprobojují, nemají na to.

   • Adolf napsal:

    Uvidíme, mě třeba zase nepřesvědčilo Kladno, že by mělo postoupit, počkáme jak to dopadne. Play off je jiná soutěž, jakmile se rozjede čtvrtfinále tak nikoho umístění v základní části zajímat nebude. Jen říkám že jsou mi sympatictejsi než ti další adepti a rád bych v lize viděl další nový tým třeba jako letos Hattrick nebo BA

  • Ole napsal:

   Přesně tak. Z čistě geografických důvodů bych taky bral, aby se extraliga podívala i jinam než do Prahy, kde je dneska 6 týmů.

   • Praha napsal:

    No jo, ale z pražských nikdo nespadne 🙂 Matematicky to sice ještě jde, ale pravděpodobnost je minimální.

    • ... napsal:

     Souhlas, myslím že letos padnou Pardubice a Hattrick si dá baráž po roce opět s Bulldogs, ale myslím že to bylo myšleno, že Superliga je více méně soustředěna do středu republiky až na pár výjimek a některý části jsou úplně odtrzene.

Napsat komentář

*