Také pro Ondřeje Vítovce z EräViikingit už aktuální ročník skončil. Foto: Jarmo Koskela Také pro Ondřeje Vítovce z EräViikingit už aktuální ročník skončil. Foto: Jarmo Koskela
15. 3. 2020 Finsko (3) KOMENTÁŘŮ

Finsko ukončilo sezonu. O sestupu a postupu se bude jednat

 V pátek 12. března oznámila finská unie přerušení všech soutěží. Nyní je osud florbalových lig ve Finsku zpečetěn definitivně. Stejně jako v České republice už se florbal v zemi tisíce jezer v aktuální sezoně hrát nebude.

Finský florbalový svaz vyhlásil ukončení všech soutěží v sobotu 14. března. Salibandyliiga stihla rozehrát play off. Vítězem základní části se stali suveréni místní florbalové scény SC Classic. Ve čtvrtfinále tým z Tampere vedl nad Happee 2:1 na zápasy. Tým Ondřeje Vítovce EraViikingit obsadil v dlouhodobé soutěži třetí příčku a v play off prohrával po třech dulech s SPV Seinajoki 1:2.

Další boje v play off se již neuskuteční. Bude se také jedna o tom, jaké důsledky bude mít ukončení sezony pro postupy a sestupy napříč všemi soutěžemi. Ze Salibandyliigy by měl do druhé nejvyšší soutěže sestoupit přímo poslední tým zákaldní části, kterým bylo AIF, vzhledem k tomu, že o ligu níž ale ještě nebylo dohráno play off, není situace tak jednoznačná.

Další boj o udržení měl představovat boj mezi 12. a 13. celkem tabulky. Finská florbalová unie bude o všech krocích spojených s předčasným ukončením sezony jednat nejspíš do konce března.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • ... napsal:

  Očekávané a rozumné a souhlasím i s tím jak se postavili k situaci s odehránymi zápasy a že budou ještě jednat o tom, jestli se bude postupovat. Ne jak tady, kde splachnou půlroční snažení týmů do kanálu bez jakéhokoliv diskuze

  • Jedna pani napsal:

   Diskutovat budou o postupu tam,kde byl sestup jasný. O čem chcete diskutovat u nás?Každý kdo by mohl spadnout vám řekne, že by nespadl.

   • Jeden pán napsal:

    Sestupovat by nemusel nikdo (pokud už to nebylo odehráno celé – divize). Ale postoupit by mohli alespoň ti, co při ukončení vedli. Pro jednu sezónu rozšířit ligy o 1 nebo 2 družstva není problém. Určitě by to bylo nejmenší zlo. Viz dnes volejbal: Nebudou vyhlášeni mistři ČR a pořadí v jednotlivých soutěží ke dni ukončení je i pořadím konečným. Otázka týkající se postupů a sestupů bude dále rozpracována nejdříve na úrovni STK a následně projednána a schválena na úrovni SR ČVS.

Napsat komentář

*