Duelu Tatranu s Bohemians nechyběly emoce. Foto: Flickr Floorball in Prague
8. 8. 2020 Czech Open (1) KOMENTÁŘŮ

CO2020: Mužské finále si zahrají Vítkovice s Tatranem, do ženského se dostala juniorská reprezentace

 Přímé souboje v sobotu určily finalisty elitní mužské kategorie na Czech Open 2020. Finále na Podvinném Mlýně si zahrají florbalisté Vítkovic a Tatranu Střešovice. V ženské elitě se ve finále utkají Vítkovice s reprezentací juniorek, která využila dvou sobotních zaváhání Tatranu Střešovice.

Vítkovice předvedly dobrý vstup do utkání a po první třetině vedly zásluhou Hájka a Besty 2:0. Bohemians se sice ve druhé třetině povedlo vyrovnat, ale v poslední části se prosadili pouze Ostravané zásluhou Delonga a ve formě hrajícího Martina Gattnara.

Ve finále je doplní Tatran Střešovice, který neměl problém s Otrokovicemi a porazil je vysoko 8:0. Dvougólovými střelci tohoto zápasu byli Filip Langer, Ondřej Němeček a Petr Brautferger.

V ženské elitě finálová účast patří Vítkovicím, které potvrdily papírovou roli největšího favorita a v sobotu si připsaly výhry nad Chodovem a reprezentací juniorek.

Na Podvinném Mlýně se Vítkovice utkají opět s reprezentací juniorek, kterou v posledním skupinovém zápase porazily 10:3.

Reprezentační tým ale využil sobotního dvojitého zaváhání Tatranu. Ten totiž nejprve podlehl Panthers poměrem 3:4 a jediný gól Kristýny Lechnerové z trestného střílení rozhodl o výhře Chodova nad Tatranem.

Reprezentace juniorek naopak zvítězila 2:1 nad Startem98, což v konečném účtování stačilo. Pikantní příchuť tak bude mít finálové utkání pro Tomáše Martiníka, který je hlavním trenérem obou týmů. Ve skupinovém vzájemném utkání nechal vedení zápasu na Jiřím Veleckém, respektive Zuzaně Jelínkové s Lenkou Kubíčkovou a společně s kondičním trenérem obou týmů Filipem Saidlem sledoval zápas z protější strany hřiště.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Bootham napsal:

    Líbí se mi jakou hrou se Tatran na CO prezentuje…proti Otrokovicím poctivý výkon, Langer, Němeček výborní, Ondra pěkně vymetl šibenici s novou Makerkou 🙂

Napsat komentář

*