Vítkovice získaly triumf na turnaji Czech Open 2020. Foto: Flickr Floorball in Prague
9. 8. 2020 Czech Open (0) KOMENTÁŘŮ

Dvojitý triumf pro Vítkovice. Rytíři navázali na ženy a ve finále Czech Open porazili Tatran 8:6

Obě zlata z elitních kategorií turnaje Czech Open 2020 putují do Ostravy. Ve neděli odpoledne totiž na své kolegyně navázali Rytíři z Vítkovic, kteří si ve finále poradili se střešovickým Tatranem poměrem 8:6.

Diváci, kteří museli mít nasazené roušky, své účasti na finálovém zápase rozhodně nelitovali. Nejprve se v deváté minutě prosadil Hájek, dvěma brankami během osmi sekund 11. minuty ale Tatran strhl vedení na svou stranu zásluhou Pánka s Rodem. Vedení vydrželo Tatranu sedm minut, následně srovnal Šindler a určil tím stav po první třetině.

Ve druhé třetině se za Vítkovice prosadili Rostislav Gattnar s Matejčíkem, za Tatran snížil na 3:4 Langer. Vítkovice rovněž ubránily oslabení.

O všem se rozhodlo ve třetí třetině. Ostravané předvedli dobrý nástup a díky trefám Sladkého a Sidunova odskočili do tříbrankového vedení. Za Střešovice snížil Tlapák, jenže následné útoky Tatranu gól nepřinesly. V 57. minutě si vzal slovo Matejčík a dvěma góly prakticky rozhodl o výhře Vítkovic.

Tatran už dokázal jen korigovat díky Šindelářovi s Melišem a Vítkovicím tak ve finále Czech Open 2020 podlehl 6:8.