Dominiku Benešovi (druhý zprava) se v posledních dvou zápasech náramně dařilo. Foto: Sporty Ústí Dominiku Benešovi (druhý zprava) se v posledních dvou zápasech náramně dařilo. Foto: Sporty Ústí
2. 10. 2020 1. liga (1) KOMENTÁŘŮ

Dvanáctibodový víkend! Vždy je to zásluha celé lajny, říká mladý útočník Ústí Dominik Beneš

 Jako kometa proletěl útočník Ústí Dominik Beneš víkendovými zápasy. Jak proti Startu, tak proti Českým Budějovicím zapsal šest kanadských bodů. Severočeši jsou tak i díky jeho příspěvku na čele prvoligové tabulky. A jak přiznal sám stále teprve 19letý útočník, Ústí se pokusí zaútočit na postup.

Hattrick do sítě Startu a k tomu tři asistence. Čtyři rány zasažené Českým Budějovicím, navrch dvě gólové nahrávky. Dominiku Benešovi vyšel prodloužený víkend fantasticky. „Určitě jsem rád, že jsem mohl pomoci týmu k výhrám. Vždycky je to zásluha celé lajny, takže doufám, že to tak půjde nadále,“ okomentoval skromně talentovaný forvard své výkony.

Ústí vstoupilo do sezony skvěle a po čtyřech zápasech má na kontě 11 bodů. „Je to hlavně tím, že jsme si před sezonou stanovili cíle. Každý tomu chce dát maximum a vyplácí se to. Měli jsme náročnou, ale dobrou letní přípravu. To je taky jeden z hlavních důvodů. Teď to musíme vnést do dalších zápasů a bude to fajn,“ věří Beneš.

A vzápětí potvrzuje, že by se Ústečtí rádi poprali o postup do nejvyšší soutěže. „Postup do superligy je hlavním cílem. Uvidíme, jak bude vše kvůli covidu probíhat. Doufám, že to tolik neovlivní vývoj sezony,“ přeje si Beneš, aby pandemie moc nepromlouvala do florbalového zápolení.

Kdo bude podle mladého střelce největším soupeřem Ústí v boji o nejvyšší příčky? „Myslím, že to stejně jako v minulé sezoně budou Karlovy Vary. I když jim odešel hlavní střelec, pořád mají dobrý kádr. A potom také Bulldogs. Ti jsou zkušení a hrají kvalitní florbal,“ zmínil Beneš odchod Michala Strachoty z Karlových Varů a přidal svůj tip na favority 1. ligy.

S přechodem z juniorského do mužského florbalu evidentně nemá větší potíže. V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech 1. ligy úctyhodných 50 bodů. A v nastaveném trendu nyní pokračuje. „Už minulou sezonu jsem odehrál v mužské kategorii, takže to pro mě není problém,“ dodal na závěr.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*