Čeští junioři si budou muset na domácí světový šampionát chvíli počkat. Foto: Matyáš Klápa, Český florbal Čeští junioři si budou muset na domácí světový šampionát chvíli počkat. Foto: Matyáš Klápa, Český florbal
3. 3. 2021 Reprezentace - Junioři (1) KOMENTÁŘŮ

Domácí mistrovství světa juniorů odsunuto! Hrát by se mělo v srpnu

 Mistrovství světa juniorů, na kterém měli čeští reprezentanti v Brně obhajovat zlato z předchozího šampionátu, se na přelomu dubna a května neuskuteční. Mezinárodní florbalová federace (IFF) s ohledem na aktuální pandemickou situaci rozhodla o odsunu na srpen! Hrát by se mělo od 25. do 29. 8.

Současná opatření spojená s koronavirem neumožňují bezproblémové cestování mezi zeměmi, proto IFF rozhodla o tom, že se turnaj uskuteční v létě, kdy už by situace mohla být i díky větší proočkovanosti populace příznivější. Při výběru nového termínu se přihlíželo také na dostupnost brněnské haly ve Vodově ulici a na dostatečné ubytovací kapacity.

„Brali jsme ohled na to, aby zvolený termín co možná nejméně zasáhl do nové sezony a také aby respektoval sportovní hledisko hráčů a přípravy. Aktuální sezona má vrcholit v červnu, hráči si tak budou moci odpočinout a začít přípravu, kterou by stejně absolvovali s ohledem na začátek sezony nové,“ uvedl v tiskové zprávě generální sekretář Českého florbalu Tomáš Frank.

„Mistrovství světa juniorů je vrcholem mládežnické kategorie a my chceme co nejvíce sportovcům umožnit se šampionátu zúčastnit. Samozřejmě nás mrzí, že aktuální situace nedovoluje uspořádání turnaje v původním termínu, všichni ale budeme pracovat na tom, aby šampionát v srpnu mohl proběhnout, a to v co nejvyšším standardu,“ dodal Frank.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

  • blesk napsal:

    Letní turnájek. Lepší Unyp cup. To moc školáků do hlediště nepřijde. Poslední poznatek, trenéři Bohemky či Tatranu musí nad termínem zajásat:)))

Napsat komentář

*