Martina Řepková zapsala při restartu soutěží tři kanadské body. Foto: Piranha Chur
12. 3. 2021 Ženský florbal - Zahraničí (7) KOMENTÁŘŮ

Další dva roky v Churu. Řepková s Jirákovou prodloužily smlouvy s trápícím se gigantem

 České reprezentační florbalistky Martina Řepková s Nelou Jirákovou zůstanou ve Švýcarsku další dva roky. Dohodly se totiž na prodloužení smlouvy se svým současným týmem, Piranhou Chur. Švýcarský elitní tým, který již dříve oznámil prodloužení smlouvy se slovenskou obránkyní Katarínou Klapitovou je přitom na hraně vyřazení.

Řepkové s Jirákovou se v Churu daří, prakticky okamžitě se zařadily mezi opory týmu. Martina Řepková skončila na třetím místě produktivity, Jiráková pak na děleném jedenáctém.

Jejich týmu se ale příliš nedaří. Tradiční švýcarský elitní tým zřejmě hrubě poznamenal odchod Corin Rüttimann, která se rozhodla dohrát letošní ročník ve švédském Endre.

Ve čtvrtfinále je tak na hraně vyřazení s týmem Red Ants, za který hraje česká dvojice Plášková – Koníčková. V sérii hrané na tři vítězné zápasy prohrává 1:2 a o víkendu tak bude muset v obou utkáních zvítězit.

České florbalistky se na pokračování v Churu těší. „V týmu se cítíme skvěle. Cítíme, že v průběhu příštích dvou let můžeme být součástí opravdu silného týmu, což je důvod, proč zůstáváme. Věříme, že pomůžeme týmu zůstat na špici NLA a těšíme se na nová dobrodružství,“ uvedly obě reprezentantky ve společném prohlášení.

Obě hráčky zastupuje agentura FAP Agency bývalého superligového obránce Václava Komačky.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Tom napsal:

  Je vidět, že švýcarský ženský florbal a liga je hodně v krizi (to není nic proti těm dvěma). Evidentně už do té ligy seveřanky chodit nechtějí.

 • henry napsal:

  Pořád lepší než Chodov

  • Kaja napsal:

   Pro Řepkovou možná. Jirákové jsem věřil, že by mohla se prosadit na severu a né se zahrabat ve švýcarském průměru.

 • henry napsal:

  Kajo, kamaráde, to jsou všechno jenom postupné kroky, na Chodov přišla jako hotová hráčka, do Churu také. Teď tam získá dva tituly, našetří peníze (ve Švédsku není ruka otevřená) a půjde do Švédska hrát první lajnu. Už tam mohla jít dávno, ale má leštit lavičku, nebo hrát v týmu z konce ligy.
  Vydrž Prťka, vydrž.

 • henry napsal:

  Myslíš Corin,
  ta už se vrací a žádný dodatek, aby zase odešla nemá. A další přichází. Příští dva roky je Chur první (dietlikon ztrácí pět nejlepších).

  • Don pepa napsal:

   Na to je možná ukecali. Ale takové to: kromě vás přijdou do týmu ještě dva, tři švédi/fini a budeme hrát top, vykládájí švýcarští agenti všem už pár let.

Napsat komentář

*