Filip Šuman doufá, že se letos podaří všechny soutěže opět rozjet. Foto: Martin Flousek, Český florbal Filip Šuman doufá, že se letos podaří všechny soutěže opět rozjet. Foto: Martin Flousek, Český florbal
11. 4. 2021 Ostatní (6) KOMENTÁŘŮ

Český florbal vyzval společně s dalšími svazy premiéra Babiše: Nedopusťte zdivočení veřejnosti!

 Prezident Českého florbalu Filip Šuman připojil za Český florbal svůj podpis pod výzvu velkých sportovních svazů premiérovi České republiky Andreji Babišovi, která reaguje na názorový veletoč nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera.

Společně s Filipem Šumanem svůj podpis připojili také Marek Malík za FAČR, Tomáš Král za Český hokej, Miroslav Jansta za Basketbal CZ, Marek Pakosta za Český volejbal a Ondřej Zdráhala za Českou házenou.

Oficiální text společného prohlášení:

Velké sporty vyzývají premiéra: Nedopusťte zdivočení veřejnosti, která chce sportovat

Veletoč, který v přímém televizním přenosu předvedl nový ministr zdravotnictví, rozlítil velké české týmové sporty. Ministr Petr Arenberger nejprve potvrdil a detailně popsal, že od pondělí bude sportovat venku 20 lidí, aby následně vše zcela odvolal.

Pane Premiére, každý, kdo navštíví jakékoliv české sídliště, vidí, že děti již sportují. Děje se tak často velice živelně. Sportovní svazy a kluby Vám nabízejí cestu, jak toto sportování kontrolovat a udělat jej bezpečnější. My nenavrhujeme, aby se mohlo venku setkávat bez omezení 20 lidí. My navrhujeme, aby 20 dětí pod dohledem trenéra mohlo bezpečně a organizovaně sportovat.

Od pátečního veřejného prohlášení ministra Arenbergera se všechny kluby připravují na pondělní organizovaný restart. Pane Premiére, nedovolte, aby pondělní rozhodnutí vlády vrhlo Českou republiku do chaosu, kdy veřejnost už nebude moci věřit veřejným slovům ministra.

Martin Malík – Fotbalová asociace ČR
Tomáš Král – Český hokej
Miroslav Jansta – Basketbal CZ
Marek Pakosta – Český volejbal
Filip Šuman – Český florbal
Ondřej Zdráhala – Česká házená


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Královna napsal:

  No a k otázce, zda podpora pro pana Milana Hniličku (po jeho porušení protikoronavirových opatření při návštěvě, respektivě oslavě sportovních, policejních, politických kmotrů) byla oficiální podporou spolku Český florbal nebo soukromou iniciativou pana Filipa Šumana, se někdy dozvíme? Děkuji.

 • Ferdinand Vanek napsal:

  My zitra zaciname venku trenovat. Uz nam dosla trpelivost s vladou po roce naprosto nesmyslnych opatreni. Ty vole, dvacet lidi venku sportovat ne, ale 100 duchodcu v Kauflandu ano? Jdete uz do prdele.

 • Okoun napsal:

  A jak budete řešit, když se vám v týmu někdo nakazí, jak to budete nebo nebudete hlásit hygieně? Jak to vysvětlíte u trenéra v zaměstnání, že se nakazil, respektive musí do karantény, jelikož se potkal s dalšími 17 osobami v kontaktu mešním než 2 metry?

  • Ferdinand Vanek napsal:

   A jak to vysvetlite, kdyz se nakazite u rohliku v lidlu? Chapete? Nemuzete nechat bez omezeni neco nekontrolovane bezet v porovnani s treninkem, kde jsem schopen hygiene okamzite rici jmena v pripade nakazy a tu nemoc okamzite podchytit…. To radeji vsechny nazeneme do supermarketu a do parku, kde je to anonymni… Lidi, vzdyt je to totalni nesmysl, co predvadeji ve vlade…

 • Okoun napsal:

  Tak mi vysvětlite, proč nemůžou děti do lesní školky (nemyslím předškoláky) nebo školy druhého stupně (max. 15 děcek), kde by byli (venku) s testem, rozestupy případně roušky. Ale mohli by na kontaktní fotbal, florbal, házenou, bez rozestupů, bez roušek a bez testu a ještě skupina složená z různých škol, školek, měst s vesnic… To nejsem proto sportu. Předně školy, školky všeho druhu, pak sport.

  • Ferdinand Vanek napsal:

   Presne!!! Chapete ze jsou zavrene lesni skolky? Mazec a vlastne k tomu nejsou ani data proc to zavreli… Ale my ty data ze superligy aspon nejake mame a myslim, ze se to podchycovalo celkem dobre… Navic se to tam ani moc nesirilo nebo rychle podchytilo.

Napsat komentář

*