Posune se Falun bez boje do bitvy o titul? Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se Jak dopadne švédské Superfinále? Foto: www.perwiklund.se
15. 4. 2021 Švédsko (3) KOMENTÁŘŮ

Semifinále zastavil covid! Podle pravidel by měl Falun postoupit do Superfinále. Posuňte jej o týden, volá Kalmarsund

 Ve Švédsku se dějí věci. V semifinálové sérii mezi Kalmarsundem a Falunem se dnes měl hrát pátý duel, ovšem vše je jinak. Nejprve Falun a poté také Kalmarsund ohlásily pozitivní hráče na covid-19. Podle pravidel by tak nyní měl postoupit Falun do Superfinále, protože v sérii vede 3:1. Kalmarsund ale požaduje odložení Superfinále o týden.

Situace ve Švédsku se mění z hodiny na hodinu. Ráno nejprve oznámil pozitivní nálezy tým Falunu a bylo jasné, že hrát se večer nebude. Co by to znamenalo z pohledu série? Falun sice vede 3:1, nemohl by ale hrát a Švédská florbalová federace razí pravidlo dílčích kontumací v sérii. Paradoxně by tak v nahuštěném programu slavil postup Kalmarsund, protože oba týmy již nestihnou odehrát žádné z naplánovaných semifinálových duelů.

Jenže o několik hodin později nahlásil pozitivní případy také bývalý tým Filipa Formana. „Přesná čísla neznám, nemáme moc času, ale máme tři až čtyři pozitivní případy,“ hlásil kalmarsundský manažer Per Viberg.  

Oba týmy tak nemohou nastoupit a nestihnou odehrát žádné z naplánovaných zápasů. A to podle schválené směrnice mění podmínky. „Za předpokladu, že oba týmy nebudou moci nastoupit, bude série ukončena a za vítěze bude prohlášen ten tým, který ji v daný okamžit vede,“ píše se ve směrnici.

A to by byl Falun, který aktuálně vede 3:1. „Myslím si, že je to ukázková situace, kdy by mělo dojít k posunu Superfinále. Nestojí to za to, aby se vítěz neurčil na hřišti. Na druhou stranu, pokud federace rozhodne o postupu Falunu, tak s tím nic neuděláme,“ dobře ví Per Viberg.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • LP napsal:

    neznám pravidla ve Švédsku, ale jenom pro zajímavost, jak by se to řešilo, kdyby to bylo 2:2 na zápasy?

  • znalec napsal:

    Už dost, takto se nedá žít ani hrát! Kdyby měli chřipku, tak se sám hráč rozhodne, jestli bude nebo nebude hrát a nikdo nic neřeší…zpátky, já chci zpátky rozum!

Napsat komentář

*