Tomáš Sladký ukončí po sezoně 2020/2021 hráčskou kariéru. Foto: Florbal Vítkovice Tomáš Sladký ukončí po sezoně 2020/2021 hráčskou kariéru. Foto: Florbal Vítkovice
21. 4. 2021 Superliga (8) KOMENTÁŘŮ

KONEC VELIKÁNA: Tomáš Sladký po sezoně ukončí kariéru. Zřejmě zamíří trénovat do zahraničí, láká jej post kouče reprezentace

 Je to jeden z mála florbalistů, kteří si zahráli nejvyšší soutěž ve všech čtyřech elitních florbalových zemích. Je to trojnásobný mistr české nejvyšší soutěže a první Čech, který dokázal vyhrát švýcarskou NLA. A před svými pětatřicátými narozeninami oznámil, že ukončí kariéru. Kapitán Vítkovic Tomáš Sladký totiž už v pozici hráče další sezony nepřidá a po letošním Superfinále ukončí hráčskou kariéru.

Wiler-Ersigen, St. Gallen, KooVee nebo třeba Warberg. Všude tam působil Tomáš Sladký, na české scéně ale měl jen jednu adresu: Vítkovice. Ty jako kapitán povede také do konce sezony a hráčskou kariéru poté ukončí. „Jde spíše souběh faktorů, který mi ve výsledku říká, abych skončil. Přeci jen mi letos bude 35 let, tak si říkám, že už Vítkovicím nebudu kazit věkový průměr,“ našel si prostor pro legraci, kterou je mimochodem také pověstný, také v tiskové zprávě Vítkovic, která jeho konec oznamuje.

Florbalku sice pověsí na hřebík, ale ve sportovním prostředí zůstane, naplno se vrhne do trenérské kariéry. „Trenéřina mě hrozně baví, souběžně s hráčskou kariérou jsem působil jako trenér všude, kde jsem se hrál, takže můj trenérský deník je opravdu pestrý a bohatý. Ostatně i poslední čtyři sezóny doma ve Vítkovicích mě nabily cennými zkušenostmi,“ popisuje.

Nicméně Vítkovice, kde je aktuálně šéftrenérem chlapecké složky zřejmě opustí. „Abych byl upřímný, několik oficiálních nabídek přišlo už v průběhu posledních let, ale zajímavými se stávají až ty aktuální, a to v době, kdy je jisté, že končím hráčskou kariéru. S největší pravděpodobností přijmu trenérskou výzvu v zahraničí,“ uvedl v prohlášení.

A snad by to ani nebyl Tomáš Sladký, aby neměl ty nejvyšší ambice, vždyť je to součást jeho DNA. „Trénovat někdy českou reprezentaci?  Ani tomuto tématu bych se určitě nebránil. Na mezinárodním poli jsem aktivně strávil dlouhých 12 let, byl jsem na hřišti, když Česko porazilo Švédsko a myslím, že mám všechny trenérské předpoklady k tomu, abych vybral ten správný tým a zároveň z hráčů vydoloval absolutní maximum!“ uvedl v tiskovém prohlášení svého mateřského klubu.

Mimochodem, Sladký má stále za reprezentaci nejvyšší počet startů, a to 132.

Tomáš Sladký je osobou, která polarizovala. Najdou jeho zarytí fanoušci, stejně tak jako lidé, kterým je proti srsti. Každopádně se jedná o konec legendy Vítkovic a českého florbalu, hráče, na kterého se chodilo, který byl a stále ještě je obrovskou osobností Livesport Superligy. A jak vidno, ambice má vysoké, takže o něm ještě určitě uslyšíme.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • znalec napsal:

  Pane Sladký, přeji Vám, ať se stanete co nejdříve trenérem reprezentace a třeba s ní i vyhrajete 5x po sobě MS!

 • Ferdinand Vanek napsal:

  To vis ze jo,Karle. Uz tam na nej cekaji.

 • piko napsal:

  Driv mi prisel namistrovaný, ale dobrý. Ted mi prijde uz jen nesoudny a pomaly. Co mam zpravy tak trenuje tak, jak se trenovalo za Skruzi nebo podle sablony. Ostatne ve Vitkach si sablonek taky jeste proti Sparte uzije dost. Jinak pekna kariera a jsem zvedav, jak se mu bude darit jako trenovi!

 • Hrdina napsal:

  Dlouho přemýšlím nad tím jestli se ve Švýcarsku, Švédsku nebo Finsku mluví o nějakých čtyřech top ligách nebo elitních soutěžích…
  Nebo se jen my tady v ČR pasujeme do této role?

 • znalec napsal:

  Chce snad někdo tady říct, že Vítek nebo další v semifinále nehrají podle šablon? To byl i důvod, proč nehrají borci pod Kettunenem nebo proč Pavlík a Milan od něj odešli jako asáci. Nebo nemám pravdupravdoucí?

 • vitek a FBC napsal:

  Posledni roky uz slabota, dobre, ze konci!

 • znakokonov napsal:

  Tak Tomáš Sladký se sám má rád hodně. Jinak asi nic.

Napsat komentář

*