Daniel Novák se stal novým prezidentem Českého florbalu. Foto: Martin Flousek, www.ceskyflorbal.cz Daniel Novák se stal novým prezidentem Českého florbalu. Foto: Martin Flousek, www.ceskyflorbal.cz
23. 6. 2021 Ostatní (2) KOMENTÁŘŮ

Poprvé zasedl nový výkonný výbor

 Poprvé se od valné hromady sešel nově zvolený výkonný výbor, v jehož čele bude v nadcházejícím období působit Daniel Novák. Kromě volby viceprezidenta, kterým se stal Petr Musil, došlo rovněž k rozdělení kompetencí mezi jednotlivé členy. Na zasedání se řešil také konec uplynulé sezony včetně tolik diskutovaného mužského superfinále.

Kromě zhodnocení celé sezony, která se v Livesport Superlize a Extralize žen dohrála navzdory probíhající pandemii koronaviru, se hovořilo o průběhu obou superfinálových duelů. Nově vzniklá komise rozhodčích bude hodnotit výkony sudích v bojích o titul a dává si za cíl eliminaci chyb či případnou větší možnost využití videa v klíčových situacích.

„Budeme se nyní soustředit na vyhodnocení konce sezony a společně řešit i konkrétní možnosti úpravy práce s videem v těch nejexponovanějších zápasech, abychom dokázali zajistit co nejférovější podmínky pro zápasy jako superfinále. Určitě pro nás bude i důležitá zpětná vazba od rozhodčích, kteří mohou také pomoci s praktickým nastavením,“ uvedl pro web Českého florbalu nový předseda komise rozhodčích Petr Galasovský.

„Letošní superfinále bylo velmi netradiční prostředím i vším, co aktuální sezonu provázelo. Jsem rád, že se povedlo sezonu dovést do konce tak, že se rozhodlo na hřišti a ne od zeleného stolu jako v jiných sportech. Bohužel bylo superfinále ovlivněno chybami při rozhodování utkání, což je sportovně škoda a budeme se tím dále zabývat. Na druhou stranu jednostranná mediální kampaň vůči celému projektu superfinále či dokonce extrémně negativní útoky na rozhodčí nejsou stylem jednání, které si ve florbalovém prostředí představuji, a se zástupci Vítkovic mám v plánu na toto téma hovořit,“ uvedl prezident Českého florbalu Daniel Novák.

„S kolegy jsme samozřejmě velmi podrobně celou akci i navazující reakce probírali. Téma budeme chtít diskutovat se všemi prezidenty superligových a extraligových oddílů. Nyní jsme se rozhodli zveřejnit širší pohled na projekt superfinále a k čemu slouží pro celý sport, než jak bylo zatím prezentováno v médiích či některými kluby. Očekávám pokračování diskuse i jako součást agendy nově vzniklých odborných komisí,“ dodal ještě nový šéf Českého florbalu. Zveřejněné otázky a odpovědi k projektu superfinále najdete ZDE.

Rozdělení kompetencí v rámci výkonného výboru:

prezident Českého florbalu Daniel Novák – Komise ekonomiky a infrastruktury
viceprezident Českého florbalu Petr Musil – Komise regionů a rozvoje oddílů
Václav Culka – Komise reprezentace a mezinárodního rozvoje
Jiří Dufek – Komise soutěží
Petr Galasovský – Komise rozhodčích a delegátů
Martin Musil – Komise ženského florbalu
Tomáš Pacák – Komise elitního florbalu a medializace
Renáta Typlová – Komise vzdělávání a mládeže


Autor: redakceKOMENTÁŘE

  • trener napsal:

    jsem v šoku…typický způsob komunikace a jednání pro nadřazené…docela by mě zajímala jedna maličkost – odkud se tyhle lidi vyloupli a jaké mají předpoklady řekněme odborné pro výkon funkce v unii

    • Petr 2 napsal:

      Mně připadá, že jste se právě probudil a opět rozdáváte rozumy. Musíte být ve své kritice konkrétní, bezobsažnost a neadresnost je k ničemu. Překvapuje mne, že Vám ta jména nic neříkají, aspoň podle vyznění obsahu příspěvku to na mne tak působí. Ve spojení se jmény Culka, Musil a Pacák je to dost překvapivé. A když už tak, kdo místo nich?

Napsat komentář

*