Ivan Ponomarev už další starty za Liberec nepřidá a vrací se do České Lípy. Foto: FBC Liberec Ivan Ponomarev už další starty za Liberec nepřidá a vrací se do České Lípy. Foto: FBC Liberec
29. 6. 2021 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Kromě Balatky opustil Liberec i brankář Ponomarev a dva odchovanci

 Liberec oznámil po konci uplynulého ročníku několik změn ve svém kádru. Kromě Adama Balatky, který přestoupil na Chodov, už nadále nebudou součástí kádru odchovanci Tomáš Leksa a Lukáš Kořínek. Zároveň se Liberec rozloučil se zkušeným brankářem Ivanem Ponomarevem. Ten se vrátí do České Lípy.

Ponomarev v Liberci působil už v sezoně 2007/2008. Podruhé se do severočeského města vydal před ročníkem 2020/2021. Ve většině zápasů plnil roli dvojky a kryl záda Danielu Mückovi, přesto byl u několika senzačních výher. Například u historického triumfu nad Vítkovicemi nebo strážil brankoviště při výhře nad Chodovem.

„V první řadě bych chtěl poděkovat realizačnímu týmu a spoluhráčům za uplynulou sezonu, která pro mě nebyla jednoduchá, ale zároveň ji hodnotím velmi přínosně. Také jsem vděčný za pochopení ohledně mého rozhodnutí vrátit se zpátky do České Lípy. Zvláštní poděkování patří Chlaďákovi a Kingovi (brankáři Petr Chlad a Jan Král), kteří mně pomáhali celou sezonu držet vysokou úroveň mých výkonů,“ uvedl Ponomarev.

„Ivanovi jsme nemohli garantovat větší herní vytížení než v minulé sezoně, a tak se rozhodl pro návrat do České Lípy. Patří mu velké poděkování za skvělé výkony a za vedení našich mladých brankářů,“ dodal hlavní trenér Liberce Zdeněk Skružný. Kromě Ponomareva nebudou hájit barvy Severočechů také Tomáš Leksa a Lukáš Kořínek.

„Během individuálních pohovorů po konci sezony Lukáš s Tomášem vysvětlili své důvody, proč nechtějí pokračovat v A týmu. Dávají přednost studiu a svým jiným koníčkům. Chci jim poděkovat za roky, které jsme spolu strávili na trénincích i dalších florbalových akcích. Oba patřili ke skutečným týmovým srdcařům a oběma přeji, aby se jim dařilo i mimo florbalové mantinely,“ okomentoval odchod dvou mladých hráčů Skružný.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*