Adam Delong byl nejproduktivnějším hráčem prvního semifinále. Foto: Sparta Praha, Český florbal
6. 7. 2021 Ostatní (7) KOMENTÁŘŮ

Florbalisty sezony jsou Delong s Krupnovou. Ocenění také pro Formana nebo Ranochovou

 Adam Delong z Vítkovic a Eliška Krupnová jsou Florbalisty sezony. Útočník Vítkovic triumfoval a anketě poprvé v kariéře, pro Krupnovou se jedná o páté vítězství, nicméně loni prohrála s klubovou spoluhráčkou Densou Ratajovou. V dalších anketách zvítězili také Filip Forman, Hana Ranochová nebo Filip Langer.

Dvě hlavní ankety ovládli Adam Delong a Eliška Krupnová. Pětadvacetiletý útočník Vítkovic zvítězil v soutěži poprvé, současně je prvním, který předtím, u Delonga konkrétně v roce 2014, získal prvenství také v kategorii Junior sezony. „Myslím si, že sezona se mi z individuálního pohledu docela povedla. Jsem typem hráče, který si dává předsezonní cíle, přičemž tedy úkolem bylo vyhrát tabulku střelců a vyhrát kanadské bodování, což se povedlo a jsem za to rád,“ uvedl vítěz v přímém přenosu ČT Sport.

O tři roky starší Krupnová vyhrála popáté a dostala tak lehce zpožděný dárek k narozeninám. „Tento rok byl velmi speciální, v zimě jsem dostala velkou cenu, tudíž nemůžu říct, že jsem překvapená, ale jsem za ni ráda. Superfinále jsem si ve Švédsku zahrála po pěti letech, byl to bohužel velmi těsný zápas a soupeř asi byl o ten kousek lepší, nicméně to byl jeden z nejlepších zápasů, který jsem kdy hrála,“ připomněla fakt, že oba vítězové s Vítkovicemi a Pixbem prohráli Superfinále.

Eliška Krupnová je nejlepší českou florbalistkou za rok 2019 dle Florbal.cz Foto: Fabrice Duc, www.fabriceduc.ch

Eliška Krupnová je nejlepší českou florbalistkou za rok 2019 dle Florbal.cz Foto: Fabrice Duc, www.fabriceduc.ch

Adam Delong zvítězil také v anketě o nejužitečnějšího hráče Superligy, v ženách zvítězila Denisa Kotzurová.

Brankáři sezony se stali Lukáš Bauer z Mladé Boleslavi a chodovská Hana Ranochová.

Juniorem sezony byl vyhlášen Filip Forman, juniorkou pak Michaela Kubečková z Vítkovic, která si připsala vůbec nejtěsnější vítězství, druhé Kateřině Seemannové scházely pouhé dva body.

Do Vítkovic zamíří také obě trenérské trofeje, které získali Pavel Brus s Tomášem Martiníkem. Brus vyhrál již počtvrté v řadě, Martiník završil zlatý hattrick.

Rozhodčími sezony se stali bratranci Kamil a Tomáš Sojkovi, před dvojicí Jakub Furmánek – Vlastimil Šolc.

Anketa Florbalista sezony 2020/21

Florbalista sezony

1. Adam Delong (Vítkovice) 285 bodů
2. Filip Langer (Tatran Střešovice) 192
3. Jiří Curney (Mladá Boleslav) 177
4. Matěj Jendrišák (Linköping) 138
5. Milan Tomašík (Mladá Boleslav) 104

Florbalistka sezony

1. Eliška Krupnová 271
2. Denisa Ratajová (obě Pixbo Wallenstam) 225
3. Denisa Kotzurová 152
4. Michaela Mlejnková (obě FBC Ostrava) a Eliška Chudá (Chodov) obě 69

Nejužitečnější hráč superligy

1. Adam Delong (Vítkovice) 115
2. Filip Langer (Střešovice) 91
3. Milan Tomašík (Mladá Boleslav) 65

Nejužitečnější hráčka extraligy

1. Denisa Kotzurová (FBC Ostrava) 81
2. Eliška Chudá (Chodov) 69
3. Gabriela Žurková (Jičín) 52

Brankář sezony

1. Lukáš Bauer (Mladá Boleslav) 181
2. Lukáš Souček (Vítkovice) 164
3. Martin Beneš (Sparta Praha) 41

Brankářka sezony

1. Hana Ranochová 114
2. Jana Christianová (obě Chodov) 86
3. Lenka Remešová (Židenice) 37

Junior sezony

1. Filip Forman (Bohemians) 122
2. Petr Majer (Chodov) 88
3. Matěj Havlas (Střešovice) 34

Juniorka sezony

1. Michaela Kubečková (Vítkovice) 52
2. Kateřina Seemanová (Střešovice) 50
3. Vanessa Rebecca Keprtová (Chodov), Vendula Maroszová (Vítkovice) obě 25

Trenér/ka sezony kategorie mužů

1. Pavel Brus (Vítkovice) 154
2. Petr Novotný (Mladá Boleslav) 132
3. Michal Jedlička (Bohemians) 51

Trenér/ka sezony kategorie žen

1. Tomáš Martiník (Vítkovice) 248
2. Lukáš Procházka (Chodov) 88
3. Michaela Marešová (Střešovice) 74

Rozhodčí sezony

1. Kamil Sojka – Tomáš Sojka 89
2. Jakub Furmánek, Vlastimil Šolc 40
3. Tomáš Kostinek – Martin Reichelt 30

Hvězda sezony – muži (podle fanoušků): 1. Filip Langer (Střešovice)

Hvězda sezony – ženy (podle fanoušků): 1. Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam).


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  když v anketě rozhodčí sezóny zvítězí dvojice která totálně podělá během 5minut několika fatálními chybami a ovlivní tak nejdůležitější zápas roku, tak potom lze konstatovat jediné: český florbal se zbláznil

  • Petr napsal:

   V anketě Florbalistka sezony 20/21 hlasovala stovka zástupců odborné florbalové veřejnosti, elitních klubů, novinářů a hráčů ve dnech 19. – 31. května 2021.// A co s tím podle Vás měli asi udělat?? Anketu zrušit nebo udělat v rychlosti novou…

   • trener napsal:

    konstatujete, že se s tím stejně nedá nic dělat…typické, ono by to možná bolelo, možná by někdo musel zapřemýšlet, možná by musel někdo pracovat, ono by to bylo složité – všechno důvody proč něco nejde. je to pohodlnější, nikdo nepřišel o svůj komfort. a tak tu máme dva rozhodčí, kteří se dopustili lapsusu jaký nemá obdoby, naprosto znehodnotili nejdůležitější zápas, způsobili obrovskou ostudu, kteří jsou vyhlášeni jako nejlepší…cítíte aspoň, že není něco v pořádku, nevadí vám to ticho, nevadí vám ten klid?

    • Raketový inženýr napsal:

     trener, děláš jak kdyby vyrazit Sojky z ankety vyžadovalo nějakou velkou práci a přemýšlení.

     Ta anketa je o dlouhodobé práci a Sojky jsou zkrátka aktuálně dlouhodobě nejlepší, to vám řekne každý, akorát podělaly nejdůležitější zápas sezóny. Blbý, poškodili tím nejen Vítkovice (ty samozřejmě nejvíc), ale i Bolku i unii. Jakmile rozhodčí ty chyby v zápase dělá, seš už jen pasažér a můžeš se akorát jen koukat. Všechny ostatní kecy jsou jen z kategorie „po bitvě je každej generál“.

     Jo, unie teď bude mít co dělat, aby začala tristní situaci s rozhodčíma co nejlíp a nejrychlejc řešit, ale pořád tady bude lidskej element, kterej chyby přinášet bude bez ohledu na to, jak se se sudíma bude pracovat. Bude jich možná míň, ale o to budou možná vyvolávat stejně větší emoce. Stejně jako Černý – Janoušek byli skvělý navzdory systému, tak můžou být i debilní rozhodčí navzdory systému.

     S tvým přístupem je to jako jedničkáře za první bůro poslat do zvláštní školy. Na to moc přemýšlení nepotřebuješ.

     • trener napsal:

      nemám patent na rozum, jenom cítím, že by se mohlo na něčem začít pracovat…to ticho mě vadí…florbal se posunul k superrychlému sportu a stát se dobrým rozhodčím je děsně náročná záležitost co do vnímání prostoru, rychlosti, kondice, předvídavosti, zkušenosti…klobouk dolů před některýma, mým cílem není skandalizovat sojky, mě chybí reflexe na to co se stalo, analýza, nějaký výstup se kterým by se dále pracovalo s rozhodčíma…management čf je zatraceně dobře placen, něco by se tedy mělo vracet. vyžadovat by to měli ti, kterých se nejvíce týká – hráčů, trenérů. není mi známo, že by kromě kluků z vítek zvednul někdo zadnici

     • Petr 2 napsal:

      Pro trenéra

      Úplné ticho určitě není – viz některé články na webu CFBU, kde jsou k nešťastnému superfinále vyjádření.

      Kvalitnější proškolení rozhodčích je obecně užitečné, není ale všelékem, když individuální chyby udělá dlouhodobě nejlepší rozhodcovský pár.

      Cestou je rozšířit možnost použití videa, alespoň u klíčových zápasů play-off. Dosavadní pravidla ho připouští jen ve dvou konkrétních případech, z nich ani jeden v superfinále nenastal. To by se ale muselo vedení českého florbalu stát průkopníkem na mezinárodní scéně, protože otázka použití videa je v gesci IFF a my se těmito pravidly řídíme. Zde tedy nastává možnost zkusit odvážné řešení vlastní české cesty – dohodnout se na tom, co posuzovat videem a příslušným způsobem změnit pravidla.

      Otázka vrácení finálové série místo jediného superzápasu není řešením problému. S malou pravděpodobností, přesto může nastat situace, že v každém z finálových zápasů nebo jen v tom rozhodujícím může dojít ke sporným situacím.

 • florot2018 napsal:

  Trenére naprostý souhlas. Jestli jsou Sojci dlouhodobě nejlepší a jenom se-tam pokazí nějaký zápas, tak potom je tu i paralela s hráči. Dle mého je nejlepším hráčem Česka dlouhodobě pořád Matěj Jendrišák, protože celý podzim, než se zranil hrál vynikající florbal ve Švédsku a proto si myslím, byl zařazen i mezi 10 nejlepších hráčů světa. To, že se zranil a pak už v podstatě nehrál na tom nic nemění, dlouhodobě je pořád jasnou jedničkou. To samé platí i pro Ondru Němečka. Pokud hrál byl pro mne jasně nejlepší hráč české ligy a ukazoval ten obrovský rozdíl mezi českou a švédskou ligou a pak se zranil a nic? Neměli být tito dva borci v anketě také nejlepší?
  Celá anketa o nejlepšího florbalistu nabrala od loňska podivný směr a ztratila kredit. A mám neblahý dojem, že podivné ticho, které začalo pod vedením pana Šumana bude pokračovat i pod vedením p. Nováka. Jak na úrovni vedení českého florbalu, tak na úrovni vrcholových klubů. Florbal už není ten čistý sport nadšených kamarádů. Pod vedením p. Šumana se změnil na byznys pár bývalých nadšených florbalových kamarádů.

Napsat komentář

*