Martin Forman rozšíří trenérský štáb Kalmarsundu. Foto: Simon Melchert
28. 7. 2021 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

Následuje bratrance. Martin Forman opouští Bohemians, v Kalmarsundu bude asistentem u A týmu

 Michal Jedlička ztrácí v Bohemians svého asistenta. Martin Forman totiž následuje svého bratrance a přesouvá se do Kalmarsundu, kde bude působit jako asistent hlavního trenéra Viktora Gustavssona u elitního mužského týmu. Bohemians opouští po deseti letech.

Česká republika nebude mít nejen dalšího zástupce mezi hráči, kteří okusí nejlepší soutěž na světě, v podobě Filipa Langera, ale na lavičce Kalmarsundu bude rovněž působit také Martin Forman, dosavadní asistent Michala Jedličky a bratranec Filipa Formana. „Jsem člověkem, který má rád výzvy a myslím si, že toto je opravdu velká výzva. Když mi sportovní ředitel Patrik Bäck zavolal a řekl, že je tato pozice otevřená, byl jsem opravdu šťastný a poctěn tím, že na mě myslí. S trenéry jsem byl v kontaktu od doby, kdy tady působil Filip. Myslím si, že klub směřuje správným směrem,“ uvedl v tiskovém prohlášení Kalmarsundu.

Takovou možnost považuje za speciální. „Není pro mě snadné opustit mé kluky v Bohemians a vše ostatní v Praze, ale nastal moment, kdy jsem si řekl: Martine, měl bys do toho jít, je to speciální šance, stát se součástí něčeho velkého,“ říká.

Sportovní ředitel Kalmarsundu si nového člena štábu také pochvaluje. „Je opravdu vzrušující mít součástí realizačního týmu zahraničního trenéra a věříme, že Martin doplní stávající trenéry skvělým způsobem,“ řekl Patrik Bäck.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Pavel napsal:

    První co mě napadlo, že je to pojistka na budoucí angažmá Filipa? Ale je to jen spekulace. Jinak určitě velmi zajímavá zkušenost

Napsat komentář

*