Michaela Kubečková splnila na šampionátu roli lídra. Foto: Per Wiklund Michaela Kubečková
5. 9. 2021 Reprezentace juniorek (7) KOMENTÁŘŮ

Jsem na tým hrdá, jak dokázal zapomenout a odehrát zápas o třetí místo, zhodnotila Kubečková

Jako jediná měla na kontě starty v nejvyšší švédské soutěži a ženském světovém šampionátu. Očekávalo se, že bude oporou týmu a Michaele Kubečkové se to podařilo. Ačkoliv se s týmem nepodívala do vysněného finále, tak nakonec turnaj – s bronzovou medailí na krku – může hodnotit jako úspěšný.

Cílem byla účast ve finále, snem zlato, nakonec ale juniorky odletí ze Švédska s bronzem. Lze říct, že to byl úspěšný turnaj? „Myslím si, že ano, protože zvednout se po včerejší prohře, kdy na to nebylo mnoho času, prostě vyresetovat hlavu a přepnout se na jiný zápas, poté, kdy to včerejší zklamání bylo obrovské, tak se nám podařilo, podali jsme super výkon a myslím si, že to můžeme vzít jako úspěšný turnaj,“ zhodnotila turnaj útočnice Michaela Kubečková.

Jak se tým snažil zapomenout na nepříjemnou semifinálovou porážku od Finska? „Nebylo to jednoduché, určitě to bylo náročné a každá jedna se s tím vyrovnáváme jiným způsobem. Nebylo na to moc času, ale jsem pyšná, jak se k tomu tým postavil a dokázal zapomenout,“ uvedla Kubečková.

Po první třetině zápasu o bronz Češky prohrávaly a od pohledu se zdálo, že vyrovnávací branka přišla v pravý čas, aby tým neupadl do skepse z vývoje zápasu. „To bych neřekla, podle mě byl tým v hlavě nastavený výborně, to, že jsme prohrávali, se nám stalo také v posledních dvou utkáních, dokázali jsme se z toho dostat, věděli jsme, že Švýcarky nejsou v obraně silné a šance byly, jenom se nám je nedařilo proměnit. Tak nějak jsme věděly, že to tam spadne,“ usmívala se.

Švýcarky ve třetí třetině absolutně změnily způsob hry a rázem zasypávaly brankářku Karasovou jedním střeleckým pokusem za druhým. Čekal český tým něco takového? „Určitě, skóre do třetí třetiny bylo pro ně 1:3, takže prohrávaly a bylo jasné, že zkusí pressovat, že zkusí něco udělat, byla to poslední třetina mistrovství světa. Každý tým by to tak měl, já jsem hrdá, že jsme to dokázali ubránit,“ uzavřela Michaela Kubečková.