Michaela Kubečková splnila na šampionátu roli lídra. Foto: Per Wiklund Michaela Kubečková
5. 9. 2021 Reprezentace juniorek (7) KOMENTÁŘŮ

Jsem na tým hrdá, jak dokázal zapomenout a odehrát zápas o třetí místo, zhodnotila Kubečková

 Jako jediná měla na kontě starty v nejvyšší švédské soutěži a ženském světovém šampionátu. Očekávalo se, že bude oporou týmu a Michaele Kubečkové se to podařilo. Ačkoliv se s týmem nepodívala do vysněného finále, tak nakonec turnaj – s bronzovou medailí na krku – může hodnotit jako úspěšný.

Cílem byla účast ve finále, snem zlato, nakonec ale juniorky odletí ze Švédska s bronzem. Lze říct, že to byl úspěšný turnaj? „Myslím si, že ano, protože zvednout se po včerejší prohře, kdy na to nebylo mnoho času, prostě vyresetovat hlavu a přepnout se na jiný zápas, poté, kdy to včerejší zklamání bylo obrovské, tak se nám podařilo, podali jsme super výkon a myslím si, že to můžeme vzít jako úspěšný turnaj,“ zhodnotila turnaj útočnice Michaela Kubečková.

Jak se tým snažil zapomenout na nepříjemnou semifinálovou porážku od Finska? „Nebylo to jednoduché, určitě to bylo náročné a každá jedna se s tím vyrovnáváme jiným způsobem. Nebylo na to moc času, ale jsem pyšná, jak se k tomu tým postavil a dokázal zapomenout,“ uvedla Kubečková.

Po první třetině zápasu o bronz Češky prohrávaly a od pohledu se zdálo, že vyrovnávací branka přišla v pravý čas, aby tým neupadl do skepse z vývoje zápasu. „To bych neřekla, podle mě byl tým v hlavě nastavený výborně, to, že jsme prohrávali, se nám stalo také v posledních dvou utkáních, dokázali jsme se z toho dostat, věděli jsme, že Švýcarky nejsou v obraně silné a šance byly, jenom se nám je nedařilo proměnit. Tak nějak jsme věděly, že to tam spadne,“ usmívala se.

Švýcarky ve třetí třetině absolutně změnily způsob hry a rázem zasypávaly brankářku Karasovou jedním střeleckým pokusem za druhým. Čekal český tým něco takového? „Určitě, skóre do třetí třetiny bylo pro ně 1:3, takže prohrávaly a bylo jasné, že zkusí pressovat, že zkusí něco udělat, byla to poslední třetina mistrovství světa. Každý tým by to tak měl, já jsem hrdá, že jsme to dokázali ubránit,“ uzavřela Michaela Kubečková.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Bohemund napsal:

  Skvělá práce, naprosto dokonalá reprezentace. České florbalové juniorské Amazonky mají můj velký obdiv a respekt. Nejenom za dnešek, ale za celý šampionát. Junioři jsou zlatí, slečny bronzové, musím je všechny pochválit. A za pár dní začíná extraliga, což je další dobrá zpráva.

 • Venca napsal:

  Gratulace, ale ne velká. Tenhle tým měl získat zlato. Nejlepší hra ze všech týmů. Bohužel v semičku chyběla šťáva. Čím to bylo ? Že by odpočatější Finky, když hrály ve skupině 3*15 a my 3*20 ? Vítězství nad Švédskem ? Znovu nastavit hlavu asi po tak krátké době nebylo lehké. Prostě velká škoda.

  • Pepe napsal:

   No to těžko. Finky měly o zápas víc. Takže tu zátěž ať už herní, byť o pět minut tak i celkovou. Rozcvička a vůbec fungování na zápase není jen o herním čase, měli daleko větší. Podle mě si prostě myslely, že po výhře nad Švédkama to půjde samo.

  • ThomasM napsal:

   Já mám pocit, že našich 3×60 je stejných jako finských 4×45… 😀

 • Hans napsal:

  Těžké hodnocení turnaje. Určitě nejlepší předvedená hra ze všech týmů, mnohé zdařilé individuální výkony, přesvědčivá vítězství. Určitě pochvala. Jenže to se tak nějak i čekalo a pro tuhle generaci je bronz sakra málo! Tak snad jen, že to bylo jen mládežnické klání jednoho ročníku a to důležitější teprve přijde a tyhle holky pokud se na to nevykašlou mají ve svých klubech a některé i mezi dospělou repre v budoucnu na velké věci,

 • henry napsal:

  Tak snad nám ty nejlepší pomůžou pozvednout tu povadající ženskou repre. A velká gratulace, každá „placka“ se počítá.

 • PJ napsal:

  Asi jsem viděl jiné zápasy. Holky byly lepší než Švýcarky, to určitě, ale seveřanky byly rychlejší a individuálně šikovnější. Třetí místo odpovídá.

Napsat komentář

*