Lukáš Punčochář si svými výkony vysloužil pozvánku do seniorského národního týmu. Foto: Miloš Moc, Florbal Mladá Boleslav Lukáš Punčochář si svými výkony vysloužil pozvánku do seniorského národního týmu. Foto: Miloš Moc, Florbal Mladá Boleslav
29. 9. 2021 Reprezentace - Muži (4) KOMENTÁŘŮ

Kettunen nominoval hráče na domácí EFT. Premiéru zažijí Havlas, Hemerka a Punčochář

 V polovině října Češi konečně poměří síly v rámci turnaje Euro Floorball Tour s mezinárodní špičkou. V Plzni postupně vyzvou Švýcarsko, Švédsko a Finsko. Premiéru v seniorském národním týmu si budou moci odbýt hned tři hráči, kteří se zaskvěli na juniorském mistrovství – Matěj Havlas, Adam Hemerka a Lukáš Punčochář.

„Zaujali nás svými výkony v Brně a kluky jsem sledoval i během úvodních kol v superlize. Chceme je vidět, jak jsou připraveni na mezinárodní konfrontaci v mužské kategorii. Dáváme jim šanci a věříme, že se jí chytí,“ uvedl k nominaci tří nováčků Petri Kettunen. Do výběru se dostal také kapitán juniorských mistrů světa Filip Forman.

V brance se opět vystřídá osvědčené duo Lukáš Bauer a Martin Beneš. V obraně budou hned tři hráči Mladé Boleslavi Jakub Gruber, Dominik Beneš a již zmíněný Punčochář. V útoku dominuje Tatran, o produkci gólů by se totiž měli starat Marek Beneš, David Šimek a Havlas. Ze Švýcarska dorazí univerzál Martin Kisugite, ze Švédska pak dvojice Josef Rýpar a Filip Langer.

„Během uplynulých dvou let jsme neměli možnost se se Švédskem a Finskem utkat a jen jednou jsme hráli se Švýcary. Bude to pro nás po té dlouhé době něco nového. Turnaj je pro nás klíčový, protože se jedná o poslední herní akci před startem mistrovství světa. Chceme najít ideální sestavu, se kterou pak poletíme do Helsinek,“ hlásí Kettunen před kláním na domácí půdě.

„Je vždycky skvělé hrát tady v České republice před davem fanoušků, který žene hráče dopředu a nezáleží na tom, kdo proti nám stojí jako soupeř. Češi jsou skvělí fanoušci a věřím, že bude v hale perfektní atmosféra,“ láká diváky do ochozů finský trenér národního týmu. Vstupenky do plzeňské sportovní haly Lokomotiva lze získat v síti Ticketportalu.

NOMINACE REPREZENTACE:

Brankáři: Lukáš Bauer (Florbal Mladá Boleslav), Martin Beneš (Sparta Praha).

Obránci: Jiří Bauer, Tomáš Sýkora (oba Florbal Chodov), Dominik Beneš, Jakub Gruber, Lukáš Punčochář (všichni Florbal MB), Jiří Besta, Ondřej Vítovec (oba 1. SC Vítkovice), Ondřej Němeček (Tatran Střešovice).

Útočníci: Marek Beneš, Matěj Havlas, David Šimek (vš. Tatran Střešovice), Adam Delong, Matyáš Šindler (oba 1. SC Vítkovice), Filip Forman (FbŠ Bohemians), Adam Hemerka (Florbal Mladá Boleslav), Martin Kisugite (Florbal Köniz/Švýc.), Mikuláš Krbec (Sparta Praha), Filip Langer (FBC Kalmarsund/Švéd.), Tom Ondrušek (Florbal Chodov), Josef Rýpar (Linköping IBK/Švéd.).

PROGRAM REPREZENTACE NA EFT v Plzni:

15. 10., 19.00 Česko – Švýcarsko
16. 10., 18.30 Česko – Švédsko
17. 10., 18.00 Česko – Finsko


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • hudino napsal:

  zkoušet hráče něco přes 2 měsíce do MS :-O
  „kapitán“ Dóža asi opět pracovně vytížen

  Mladí budou za pár let fajn, ale teď… uffff

 • trener napsal:

  nominace jak vystřelená z praku, nominace o které si myslím jedno – spousta hráčů by se omluvila z jednoduchého důvodu – z některými nominovanými si nemohou sednout lidsky, na hřišti by si nerozuměli, je to prostě slátanina, vůbec tam nemohu najít koncepčnost, smysluplnost, systematičnost. třeba se mýlím a kluci předvedou před ms výkon, který nám dá naději na dobrý výsledek. několik hráčů nemá formu, několik hráčů je tam vyloženě na zkoušku, několik hráčů tam už drahnou dobu nepatří. co tam chtějí zkoušet, na koho že jsou zvědaví zda se vyrovnají s mužskou mezinárodní úrovní?

 • Luky napsal:

  taky to upřímně nechápu, i když to samozřejmě mladým přeji, ale ne teď. Když chce mladé, proč tam nevezme Sládka, Bočka, Gattnara, Maxu…., určitě hrají minimálně stejně dobře (vím, že je to o herních pozicích, ale je to jen příklad, určitě jsou i další). Na poslední akci dle mého názoru měli být hráči, kteří byli zkoušeni během 3 let příprav, a už se jenom sehrávat. Takhle postavený tým se snad nikdy nesešel před tím to, někteří jsou úplně poprvé. A dále někteří jsou dlouhodobě nemocní bez zápasu – Sýkora, Ondrušek tam podle mého názoru nemá už co dělat, taky teď nehrál, to by bylo mnohem lepší tam vzít Majera od nich. Krbce osobně taky moc nechápu, ale nejsem trenér, je to jeho výběr a chtěl bych napsat, má asi nějakou koncepci, ale tady mi to moc nesedí. Že tam chybí někteří hráči, to nemá ani cenu psát.

 • Petr napsal:

  Ať už je po MS. Je jedno jak skončí, hlavní je, že bude konec Kettunena.

  Žádná koncepce.
  Srovnání jak se pracuje s muži a jak s juniory je nebe a dudy.

  Kettunen ven. Ikdyž se uhraje bronz, tak je to díl náhody, ne kvalitní práce. Žádný posun.
  Nominace hráčů mimo jejich klubové pozice je taky k smíchu.

Napsat komentář

*