Martin Grlický skóroval v prvoligovém šlágru dvakrát. Foto: Bulldogs Brno Martin Grlický skóroval v prvoligovém šlágru dvakrát. Foto: Bulldogs Brno
11. 10. 2021 1. liga (2) KOMENTÁŘŮ

Bulldogs porazili i Ústí. Plný počet bodů těší, ale ještě to není ono, říká Grlický

 Sedm zápasů, sedm výher. Brněnským Bulldogs se v nové prvoligové sezoně daří. V posledním kole Brňané porazili ve šlágru Ústí 3:1 a osamostatnili se na čele tabulky. Dvěma góly se na důležité výhře podílel Martin Grlický.

Hned na úvod slovenský forvard jednoznačně zmínil metu, kterou si Brňané před startem ročníku vytyčili. „Do sezony se šlo pouze s jediným cílem, kterým je postup do superligy,“ přiznal Grlický. Bulldogs si za tím dosud suverénně jdou. Kromě Ústí porazili také dalšího aspiranta na nejvyšší příčky Kladno.

Grlický se ale snaží euforii krotit. „Stále je odehraných pouze sedm zápasů, takže bych tomu nějakou extra váhu nepřipisoval. Plný počet bodů těší. Velkou zásluhu na tom mají bezpochyby zatím výborně chytající Jakub Haltmar a bodově produktivní Adam Konečný,“ vyzdvihl přínos svých spoluhráčů.

I přes dobré výsledky je stále na čem pracovat. „Se samotnou hrou až tak spokojený nejsem. I přesto, že se vyhrává, musíme dávat pozor, kam to všechno bude směřovat. Je jasné, že se rozhodne až později v samotném play off,“ ví slovenský hráč, který dosud nasbíral deset bodů za čtyři góly a šest asistencí. Naposledy výrazně přispěl k výhře nad Ústím.

„Jsem rád, když můžu bodově pomoct. Ovšem na své hře cítím, že to stále není ono. Naštěstí jsem v pětce s hráči, se kterými hraju delší dobu, takže už vím, co od koho čekat. O to je to jednodušší. Vepředu mi citelně chybí Adam Konečný, což mi na pohodě trochu ubírá. Každopádně věřím, že formu načasujeme správně,“ doufá Grlický.

Kvůli prohře ze vzájemného zápasu druhé Ústí už na Bulldogs ztrácí. A třetí Karlovy Vary a Znojmo jsou o další tři body zpět. Kladno je až páté, ovšem má zápas k dobru a z posledních dvou zápasů oba vyhrálo. „Už před sezonou bylo cítit, které týmy kromě nás mají ambice postoupit. Kladno, Ústí a Karlovy Vary jsou týmy, se kterými budeme bojovat o postup,“ dodal útočník Bulldogs na závěr.

Výsledky 6. kola 1. ligy:

Florbal Ústí – FBC Štíři Č. Budějovice 6:8
Start98 Kunratice – Bulldogs Brno 1:12
Z.F.K. Petrovice – Kanonýři Kladno 4:11
Torpedo Havířov – Sokol Brno I Gullivers 4:9
FBC Letka Toman – Florbal Chomutov 4:3
FB Hurrican Karlovy Vary – TJ Znojmo 7:5
TJ Slovan Havířov – TJ Sokol Jaroměř 7:5

Výsledky 7. kola 1. ligy:

DDQ Florbal Chomutov – FB Hurrican Karlovy Vary 3:1
Bulldogs Brno – Florbal Ústí 13:2
Kanonýři Kladno – Start98 Kunratice 9:4
Sokol Brno I Gullivers – TJ Slovan Havířov 10:5
TJ Sokol Jaroměř – FBC Letka Toman 7:4
TJ Znojmo – Z.F.K. Petrovice 7:5
FBC Štíři Č. Budějovice – Torpedo Havířov 7:5


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*