Mela v zápase Linköpingu s Falunem, kterou odstartoval zápasnický chvat. Foto: repro SSL - Allsvenskan Highlights Mela v zápase Linköpingu s Falunem, kterou odstartoval zápasnický chvat. Foto: repro SSL - Allsvenskan Highlights
26. 10. 2021 Švédsko (2) KOMENTÁŘŮ

Zápasnický chvat v zápase Linköpingu s Falunem! Rozhodčí tasili červenou kartu

Duel 5. kola švédské superligy mezi Linköpingem a Falunem přinesl mnoho emocí. Ve 14. minutě třetí třetiny navíc došlo k vyostřenému incidentu. Obránce Falunu Emil Kalentun se chtěl mstít a zápasnickým chvatem sundal na zem Martina Karlssona, který chvíli předtím zajel u mantinelu do soupeře. Oba hráči vyfasovali od rozhodčích červenou kartu.

Na světelné tabuli svítil nerozhodný stav 3:3 a atraktivní duel švédské SSL šel do finiše. Kapitán Falunu Johan Samuelsson sváděl na mantinelu ostrý souboj se svým jmenovcem Filipem. Tomu přiběhl na pomoc spoluhráč Martin Karlsson. Johan Samuelsson se v tu chvíli ocitl v kleštích, navíc od Karlssona obdržel úder loktem. Oba Samuelssonové pak skončili na zemi.

Reakce na sebe dlouho nenechala čekat. K místu souboje přiběhl Emil Kalentun a zápasnickým chvatem, za který by se nemusel stydět ani dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek, sundal Karlssona na zem. Následovala hromadná mela, strkanice a diskuze. Rozhodčí si pak zavolali oba kapitány včetně Matěje Jendrišáka a vyřkli verdikt.

Karlsson a Kalentun dostali červenou kartu číslo 2 a následovala pětiminutová hra čtyř proti čtyřem. Během ní se oba týmy jednou prosadily a vteřinu po uplynutí trestů vsítil Linköping zásluhou Oskara Setha vítěznou branku. Domácí zapsali cenný skalp Falunu a v tabulce postoupili na sedmou příčku. Falunu se nyní nedaří, prohrál druhý zápas za sebou. Souhrn 5. kola SSL čtěte zde.