Jan Pazdera už nebude stát na lavičce Kladna. Foto: Kanonýři Kladno Jan Pazdera už nebude stát na lavičce Kladna. Foto: Kanonýři Kladno
4. 11. 2021 1. liga (3) KOMENTÁŘŮ

Jan Pazdera na Kladně končí. Poslední měsíce se nedařila vzájemná komunikace, říká předseda

 Prvoligoví Kanonýři Kladno se rozhodli pro změnu. V oddílu skončil hlavní trenér A-mužstva a sportovní ředitel Jan Pazdera. Podle předsedy Kanonýrů Zdeňka Jiráka se v posledních měsících vyskytly problémy ve vzájemné komunikaci.

Jan Pazdera své 2,5leté působení na Kladně končí nečekaně, v květnu se totiž s vedením klubu domluvil na spolupráci minimálně do konce sezony 2022/2023. Nyní je ale zřejmé, že jeho mise u Kanonýrů, kam zamířil po konci v Mladé Boleslavi končí předčasně.

Ke konci se zatím vyjádřil pouze předseda klubu Zdeněk Jirák. „Poslední měsíce se nám s Honzou nedařila vzájemná komunikace v klubu. Proto jsme se jako vedení rozhodli vyřešit situaci tímto způsobem. Nechci, aby to vyznělo jen jako prázdná fráze, ale upřímně chceme Honzovi poděkovat za spoustu dobrých věcí, které v klubu udělal i kam ho nasměroval. Ve spoustě tezí jsme se shodovali. I proto teď nechceme dělat žádnou revoluci, ale naším úkolem je v konstruktivní atmosféře na dosavadní práci navázat,“ zdůvodnil ukončení spolupráce na klubovém webu.

Hlavní cíl, tedy postup do Livesport Superligy Jan Pazdera nenaplnil, protože k tomu vlastně nedostal příležitost. Dva poslední ročníky se v 1. lize totiž nedohrály, také proto je Kladno stále prvoligové.

V aktuálním ročníku je zatím na šesté pozici, na vedoucí Bulldogs Brno sice ztrácí už deset bodů, když ale má zápas s aktuálně dvanáctým havířovským Torpedem k dobru, už na druhé Ústí je ale ztráta pouze šestibodová, Ústí ale má také o zápas navíc.

Změna na postu hlavního trenéra týmu okolo Dušana Přívary, juniorského mistra světa Matyáše Bachmaiera nebo posily z Mladé Boleslavi Tomáše Chrousta, přichází před víkendovým duelem se třetími Karlovými Vary.

Nástupce Jana Pazdery, stejně jako další kroky trenéra, který mimochodem pomáhal také zlaté juniorské reprezentaci na šampionátu v Brně, nejsou známy.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • ... napsal:

    Tak co udělal za průšvih? V květnu prodlouží smlouvu a na začátku listopadu vedení napíše, že končí po několikaměsíčních problémech s komunikací. Kdyby to byl dlouhodobý problém tak s ním neprodlužují smlouvu a pak ho neodvolají takhle na rychlo tři dny před zápasem.

  • Jan Kratochvíl napsal:

    Co vim, choval se jak prehnane ambiciozni mistr sveta ve vsem a nepripoustel nic z jine hlavy.

Napsat komentář

*