Langer už patří do top třicítky nejproduktivnějších hráčů SSL. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se Langer už patří do top třicítky nejproduktivnějších hráčů SSL. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se
19. 11. 2021 Švédsko (2) KOMENTÁŘŮ

Šestá výhra Kalmarsundu v řadě znamená posun na 2. místo. Langer 2+1! Bodoval i Jendrišák

 Toho se čeští fanoušci sledující švédskou superligu nenabaží! Filip Langer dalšími třemi body pomohl Kalmarsundu k šestému triumfu v řadě a tým Kima Nilssona se posunul na druhé místo SSL. Zvítězil i Linköping, na jehož vítězství se dvěma body podílel Matěj Jendrišák.

Proti Växjö Langer otevřel skóre. V šesté minutě ho do samostatného úniku vyslal Kevin Björkström a český reprezentant si v těchto situacích umí poradit. Přízemní zakončení a 1:0 pro Kalmar. V polovině utkání se pak Langer dostal k odraženému míčku, počkal si, naservíroval přesnou přihrávku Janu Bürkimu a ten se nemýlil.

Druhá přesná trefa českého forvarda přišla pouhou vteřinu před závěrečnou sirénou. Kevin Björkström vyvezl míček po mantinelu, nehamounil a nahrál volnému spoluhráči. Langer neměl problém zacílit do opuštěné branky. Växjö totiž v té chvíli zkoušelo hru bez brankáře. Kalmarsund vyhrál 7:4, zvítězil pošesté za sebou a ze druhého místa ztrácí na vedoucí Storvretu pouhý bod.

Čelo tabulky je mimořádně vyrovnané. Do dvoubodového rozdílu je vměstnáno hned sedm celků! Mezi ně patří také pátý Linköping. Svěřenci kouče Gilleka vyhráli na hřišti Pixba 5:4. Dvě gólové nahrávky připravil svým parťákům Matěj Jendrišák. Český kapitán Linköpingu v poslední minutě úvodní části vyslal do sóla Jespera Alma a ten akci zakončil gólem.

Druhou asistenci si Jendrišák schoval do 49. minuty. Jeho nahození do brankoviště se ujal znovu Alm a svou druhou trefou v utkání popostrčil hosty k výhře. Linköping nakonec zvítězil nad liškami 5:4. Josef Rýpar naskočil společně s Jendrišákem ve druhé lajně na pozici obránce. Švédská SSL už má před prosincovým světovým šampionátem na programu pouze jedno kolo.

Výsledky 9. kola švédské SSL:

Jönköpings IK – IK Sirius IBK 9:5
IBK Dalen – Hagunda IF 7:2
FBC Kalmarsund – Växjö IBK 7:4
Storvreta IBK – Team Thorengruppen SK 10:6
Mullsjö AIS – IBF Falun 2:4
Djurgårdens IF IBS – FC Helsingborg 6:7
Pixbo Wallenstam IBK – Linköping IBK 4:5

Tabulka švédské SSL:

Kanadské bodování:

1. Axel Hjälm 27 (20+7) / Team Thorengruppen SK
2. Hampus Öhgren 27 (11+16) / Team Thorengruppen SK
3. Felix Lanver 26 (16+10) / Pixbo Wallenstam IBK
… Filip Langer 9+5, Matěj Jendrišák 1+5, Josef Rýpar 2+0


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

  • trener napsal:

    víc mě zajímá ostrava střešovice než langer a každé jeho pšouknutí…

    • Petr 2 napsal:

      Takovým přīspěvkem se jen ztrapňujete, což je zbytečné. Kdy byl napsán příspěvek o švédské lize a kdy se hrál zápas mezi Tatranem a FBC?

Napsat komentář

*