Češky porazily Švýcarky v úvodním utkání šampionátu 4:2. Foto: Martin Flousek, Český florbal Češky porazily Švýcarky v úvodním utkání šampionátu 4:2. Foto: Martin Flousek, Český florbal
27. 11. 2021 Mistrovství světa žen (6) KOMENTÁŘŮ

Vítězný vstup! V potenciálním duelu o první místo ve skupině porazily Češky Švýcarsko 5:2

 Podařený vstup mají za sebou české florbalistky do světového šampionátu ve švédské Uppsale. V potenciálním souboji o první místo ve skupině se jim totiž povedlo na úvod turnaje porazit Švýcarsko 5:2. Výborný výkon předvedla především brankářka Jana Christianová.

První třetina, možná také vlivem poměrně pozdního začátku zápasu, byla poměrně vlažná. První minuty už ale naznačily, že se mezi Českem a Švýcarskem odehraje tradičně velmi těsné utkání, nikoliv nepodobné šachové partii, ve které bude každá branka extrémně důležitá.

Jako první se radovaly Švýcarky, když Suter využila nedůrazu české obrany a prakticky sama si dorazila míček za záda Christianové. Vedení ale Švýcarkám vydrželo pouhé tři minuty, svůj první gól na světovém šampionátu v kariéře totiž vstřelila Suchá.

Zbytek první části patřil brankářkám, které uzamkly svá brankoviště. To platilo také po většinu druhé třetiny, kdy se především Jana Christianová hodně zapotila. Česká brankářka ale ukázala, že na mezinárodní scéně má penzum zkušeností, také díky kterým přiváděla soupeřky k šílenství. Švýcarky totiž dělaly českému týmu problémy především hlubokým napadáním rozehrávky, Češky pak hrozily střelami ze střední vzdálenosti.

Ve 39. minutě nejprve přišel další velký moment Christianové, která zneškodnila střelu Gerig, aby vzápětí Češky rychle díky Řepkové přenesly hru a Mlejnková mohla převrátit misky vah na českou stranu.

Do šatny se tak podruhé šlo za stavu 2:1 pro Češky, ten ale vydržel pouze 74 sekund, poté se tvrdou ranou prosadila Wiki. Švýcarky opět měly několik dalších příležitostí a trefily také břevno, avšak radovaly se Češky: individuální průnik zakončila Bačová.

Dva rychlé góly obrazu třetí velmi pomohly, najednou se hrálo velmi ofenzivně a jako sobotní večerní program se utkání jistě muselo líbit. Aktivní byla především dvojice Bačová – Gerig, ale obě se do padesáté minuty nedokázaly znovu prosadit.

To se Češkám povedlo znovu až v 52. minutě, rychlou protiakci zakončila Krupnová a dostala svůj tým do dvoubrankového vedení. O dvě minuty později finští sudí nařídili trestné střílení za hru Krupnové na zemi, Gerig ale míček při pokusu o kličku přeskočil čepel a Christianová následnou střelu z nouze pohlídala.

Jestliže primárním cílem reprezentace bylo nepustit Švýcarsko do závěrečného tlaku, tak také toto se povedlo. Švýcarky se dvě a půl minuty před koncem odhodlaly pro hru v šesti, Christianová ale dalšími třemi zákroky jen pojistila české vítězství, navíc v čase 59:31 vybojovala Mlejnková trestné střílení. To si vzala na starost Beránková a úspěšným protaženým blafákem uzavřela skóre na 5:2.

Mistrovství světa žen v Uppsale:

Česko – Švýcarsko 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky: 10. Suchá (Mlejnková), 39. Mlejnková (Řepková), 43. Bačová, 52. Krupnová (Ratajová), 60. Beránková (TS) – 7. Suter (Ruttimann), 42. Wiki (Ruttimann).

Sestava Česka: Christianová – Beránková, Jiráková, Koníčková, Paloncyová, Keprtová, Havlíčková, Šupáková – Ratajová, Krupnová, Bačová – Mlejnková, Suchá, Řepková – Chudá, Kubečková, Trojánková – Plášková, Kotzurová. Trenér: Sascha Rhyner.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Jen jdu kolem napsal:

  Je zajímavé sledovat práci obránkyň při zakládání útoku a především rozehrávce. Obránkyně na bednách, staticky, na šířku hřiště od sebe a házejí si nepřesné přihrávky. Pak to vezmou za vlastní bránu a nechají se zavřít soupeřkami… být proti nám lepší tým, který by dokázal toto trestat, tak ze zápasu odejdeme jak zpráskaní psi…

  • ??? napsal:

   Češky porazí Švýcarky, vicemistryně světa, ale hned se najde nějaká mr*ka, co je zdupe 😬
   Hej co jsme to za národ.

   • Jdu jen kolem napsal:

    Hej, co jsme to za národ, že hned musíme člověku s názorem začít nadávat do mr*ek…

    Pouze konstatuji jednu část hry, která mne negativně zaujala, nijak ovšem nesnižuje velmi cennou a dobře vybojovanou výhru nad nepříjemným soupeřem, kterým Švýcarky jsou.

   • kfe napsal:

    hele jako vyhra supr
    ale ta hra a hlavne rozehravka hruza

   • Hans napsal:

    Uklidni se, proč hned nadávky, když někdo řekne svůj názor a navíc má pravdu.
    Výhra je super, ale ta rozehrávka byla fakt tragická a jestli se to nezlepší nemjí holky na medaili šanci.
    Jakmile se přešlo přes půlku, tak to šlo, ale od vlastní brány to byl zmar. Ještěže gólmanka měla svůj den.

 • trener napsal:

  ženský florbal sleduji minimálně, tímto tedy sděluji svoje dojmy nic více nic méně…rozehrávka se rovnala téměř tragikomedii, co ty holky dokázaly vymyslet za ptákoviny – neuvěřitelné, takže souhlas s kolegy…sledoval jsem krupnovou a tady se neubráním dojmu, že je zcela mimo formu, nechce se mi věřit, že toto hraje nejlepší florbalistka světa, jedním slovem zklamání, co si myslela při jejím obr fatalu u vlastní branky – to by mě docela zajímalo…řepková je klasika – běhá jak motorová myš, efektivita je na pováženou, christiánová zaslouží velkou pochvalu – jedině díky jejímu výkonu bereme 3body! vítězství je samozřejmě super, předvedená hra místy k pláči, na žádné vyskakování to nevypadá, je toho hromada, co musí holky změnit a zlepšit a samy to musí vědět. jinak se nevyhnou dalšímu zklamání

Napsat komentář

*