2. 12. 2021 Podcasty (4) KOMENTÁŘŮ

Florbal.cz podcast: Tým může udělat něco velkého, říká Garčar. Mám pochybnosti o obranné činnosti, oponuje Kafka

 Hosty dalšího dílu Florbal.cz podcastu byly dvě legendy Tatranu Střešovice: brankář a jeho současný prezident Tomáš Kafka a dnešní obránce Sparty Praha Milan Garčar. V prvním ze série článků k tomuto podcastu se budeme věnovat světovému šampionátu mužů, o kterém se obě legendy dopodrobna rozmluvily. A neshodly se na ambicích týmu.

Milan Garčar přiznal, že se na šampionát těší. „Musím se přiznat, že po opravdu dlouhé době se na šampionát těším, ten tým může udělat něco velkého. Neříkám to jenom základě posledního turnaje EFT, ale máme v týmu hodně hráčů, kteří už si velký úspěch zažili, byť na juniorské úrovni,“ řekl Milan Garčar. „Prostým výpočtem mi vychází medailový úspěch. Myslím si, že i český tým by byl za medaili šťastný,“ říká Garčar.

Redaktor Florbal.cz Jakub Švejkovský, který bude šampionát sledovat a referovat o něm přímo v Helsinkách, pak zmínil, že mládí v kádru může být česká výhoda. „Může to naopak být naše velká výhoda, protože máme v týmu kluky s vítězným nastavením. Nemusí nastat takové to české „zaleknutí“, které jsem občas viděl. Byl tam možná větší respekt, což u mladších hráčů už neexistuje. Máme mix zkušeností,“ popisoval Švejkovský.

Tomáš Kafka naopak vyjádřil pochybnosti. „Nepamatuji si, že by někdy uspěl vyloženě mladý tým, s takto nízkým věkovým průměrem. Mám pochybnosti o obranné činnosti našeho týmu, zda-li bude na dostatečně kvalitní úrovni,“ pochybuje brankářská legenda. „V každé řadě mi chybí jeden až dva hráči. Je obrovské riziko, že nás to dožene, především, pokud budeme pod tlakem,“ plánuje Kafka.

Klíčová může být odolnost. „Bojím se o odolnost týmu, může se stát, že když se bude lámat chleba, tak nebudeme mít odolnost. Bavíme se pořád o EFT, kde vlastně o nic nešlo. Nikdo neví, co se stane v play off, až budeme muset být v módu play off,“ říká Tomáš Kafka.

Podle něj je rovnice úspěchu, respektive neúspěchu jasně daná. „Medaile je úspěch, vše ostatní je neúspěch,“ postavil věc na jisto. „Ještě jsem vypozoroval, že čím více je o národní tým pečováno, tím horší má výsledky. Na MS 2012 jsme byli nejobletovanější tým, s perfektním servisem a byli jsme na hrušce, přitom pamatuju doby, kdy jsme si sami nosili bágly,“ možná jen na oko odlehčil situaci.

I. část – 0:00
Výkony české reprezentace na MS žen
II. část – 33:10
Rozložení sil v Livesport Superlize
III. část – 1:01:15
Očekávání před startem MS mužů


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • ??? napsal:

  Vyveďte mě někdo z omylu. Punčochář je v nominaci proč? Protože byl součástí jednoho náhodného turnaje na EFT? Vždyť v Boleslavi je neviditelný. Bude chybět Bauer, který je svou tvrdou hrou na mezinárodní úrovni velice platný. Jediná obrana, která dokáže přitvrdit, je Němeček-Vítovec. Zbytek děti. Ondrušek bez komentáře, kapitán jak vyšitý. Švédsko i Finsko na EFT v soubojích s ČR postrádalo svoje florbalové velikány – Nilsson, Nilshbert, Johhanson / Kotilainen, Salo..

  • Luky napsal:

   v podstatě souhlasím, také by mě zajímalo proč jsou tam někteří hráči, jaké „dovednosti“ je potřeba mít, aby se PK zalíbili, protože o kvalitách a formě to opravdu u některých není podle mě

  • ... napsal:

   Já kvituju že se chce dávat prostor juniorským mistrům světa, když už je máme. Ale ten výběr je úplně mimo. To je fakt úplně mimo že se berou hráči na základě toho že se povedlo EFT. Jak může být Punčochář v repre, zatím co mnohem výraznější 2002 v Superlize Hanák, Majer vůbec nedostali v repre ani cuchnout. Stránský dokonce 03, 30 bodů a nic. Neříkám že by všichni měli jet ale je to zvláštní že Punčochář se po jednom turnaji dostal až na MS a někteří lepší ani na blbý EFT

 • fanda napsal:

  Kafka výbornej…

Napsat komentář

*