Matěje Havlase v zápase se Švýcarskem fauluje Joel Ruegger. Foto: Barbora Reichová, Český florbal Matěje Havlase v zápase se Švýcarskem fauluje Joel Ruegger. Foto: Barbora Reichová, Český florbal
5. 12. 2021 Mistrovství světa (10) KOMENTÁŘŮ

Češi těsně podlehli Švýcarsku, 2 minuty před koncem rozhodl Zaugg

 Český výběr ve svém druhém vystoupení na mistrovství světa podlehl Švýcarsku poměrem 2:4. Reprezentace sice po první třetině po gólech Beneše a Němečka vedla, Švýcaři ovšem vyrovnali v polovině utkání. Dvě minuty před koncem pak o výhře země helvétského kříže rozhodl Jan Zaugg.

Ze standardky poslal Švýcary do vedení už ve třetí minutě útočník GC Curychu Joel Ruegger, kterého v ideální pozici našel Tobias Heller. Český tým ovšem záhy srovnal – Ondřej Vítovec našel ideálně žabičkou Marka Beneše, který se oproti prvnímu zápasu vrátil na své obvyklé místo v první formaci. Český celek dostal v polovině klání možnost hrát první přesilovku zápasu po nevybíravém zákroku Rueggera na Matěje Havlase. V početní výhodě krásnou dalekonosnou ránou otočil skóre po Benešovi další střešovický hráč, a sice Ondřej Němeček.

Druhá třetina dlouho čekala na gólové vyjádření některého z aktérů. Místo nějaké krásné florbalové ekvilibristiky divákům v hale zatrnulo ve chvíli, kdy se Josef Rýpar hlavou srazil s jedním ze švýcarských hráčů. Hráč švédského Linköpingu se těžce zvedal ze země, do zápasu se ovšem vrátil. Pokusy Švýcarů dlouho končily pouze na jistě chytajícím Lukáši Bauerovi, který si na letošním šampionátu tímto utkáním odbyl premiéru. Všechny šance ovšem přesto pochytat nedokázal – po české ztrátě na středu hřiště dvojice Manuel Maurer a Michael Schiess ideálně vyřešila přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný vyrovnal na 2:2.

Do poslední třetiny učinil kouč Petri Kettunen zvláštní rošádu v české sestavě – místo kapitána Tomu Ondruška poslal do hry Jakuba Grubera, Mikuláše Krbce pak nahradil Adam Hemerka. Český výběr měl štěstí při střele Nilse Conrada, jehož pokus zastavila tyčka. Záhy ve svých samostaných únicích na strážce české svatyně nevyzrál jak Meier, tak an Ruegger. Dvě minuty před koncem ovšem nádherným gólem přímo do horního rohu rozhodl o výhře Švýcarska útočník Könize Jan Zaugg. Na konečných 2:4 upravil do prázdné branky Christoph Meier.

Českou reprezentaci čeká poslední zápas skupiny proti Norsku zítra v 19:45 helsinského času (18:45 českého).

MISTROVSTVÍ SVĚTA MUŽŮ V HELSINKÁCH:

Česko – Švýcarsko 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky: 7. Marek Beneš (Vítovec), 12. Němeček (Langer) – 3. Ruegger (Heller), 31. Schiess (Mauere), 58. Zaugg (Meier), 60. Meier (Zaugg).

Sestava Česka: L. Bauer – Němeček, Vítovec, D. Beneš, Besta, Punčochář, Kisugite – Rýpar, Lagner, Marek Beneš – Ondrušek, Šindler, Delong – Havlas, Forman, Krbec. Trenér: Petri Kettunen.


Autor: Jakub ŠvejkovskýKOMENTÁŘE

 • Petr napsal:

  Ve výsledku šlo o hov..
  Je jedno jestli půjdeme na Finy nebo Švédy. Pokud porazíme Norsko.

  Jediný hráč, který dokázal dnes něco vytvořit byl Němeček.
  Druhá lajna hraje bez levého křídla, centr do defenzivní činnosti.

  Třeba třetí místo v reparátu uhrajeme.

 • Venca napsal:

  Mě to přišlo od nás úplně bez emocí…

 • trener napsal:

  kdepak jsou naše „hvězdy“? ještě není konec, ještě není všem dnům konec, ale už se bojím zápasu s norskem…langer, forman, delong – slaboučký odvar jejich formy, ondrušek, vítovec – zmar, jediný bauer zaslouží klobouček…a toho fina za lavičkou nebudu ani komentovat. navíc mi dnes připadali, že se jim ani moc nechce, jakoby bez šťávy

  • flrbl napsal:

   souhlas, Norové i Lotyši hrají tenhle turnaj zatím dost dobře a nepodceňoval bych ani Dány. Česku chybí emoce, radost a nebát se ukázat X-faktor, který věřím, že v sobě mají někteří naši hráči

 • Pan M. napsal:

  Následující zápasy ukáží jestli jsou Češi do TOP4 zařazováni oprávněně. Norové a případně Lotyši (ve čtvrtfinále) se prezentují nebojácnými výkony a určitě prověří naše mladé mužstvo.

 • Pavel napsal:

  Ze zápasu mám smíšené pocity. První třetina dominance a pak žádné napadání, žádná snaha vyhrát. Přišlo mi, že borci možná nechtějí jít proti Švédsku.

 • Nikdo nechce slyšet pravdu napsal:

  Nikdo nechce slyšet pravdu? Ryba smrdí od hlavy. Problém je v nominaci. Polovina hráčů tam být neměla. Ale to už se nedá zachránit. Nominace jsou už delší dobu neřešený problém. Proč tolik hráčů odmítlo? Nesouhlasí s trenérem? Proč někteří nebyli osloveni? Jsou v tom peníze?

  Tak snad příště…

 • Vaclav napsal:

  Je to jen můj názor, nebo to vidíte ostatní stejně? Šíleně nudný zápas, bez emocí, bez rvaček, bez soubojů. Rozehrávka stylem hlavně neudělejme chybu (z obou stran). Zápas Švédsko – Finsko uplně jiný kalibr, to je prostě show. Pro tým by byla potupa, kdyby si druhý tým jen přihrával za brankou a čekal. Na to se chcete jít podívat. U našich hráčů by prospělo věnovat více energie do své hry a zápalu, než do jejich instagramů :). Dnes nám nařeže Norsko na holou, dejte na mě.

  • flrbl napsal:

   Přesně to jsem psal po zápase s Německem, tam to bylo už patrný. Ale je to obraz i český ligy, žádný emoce, ani radost, ani vztek. Říkají to i legendy českýho florbalu. To se musí změnit

   • Petr 2 napsal:

    Asi chápu jak to myslíte. Ale je potřeba si uvědomit, že převládá soustředění na hru a emoce (hlavně vztek a frustrace) by mohly vést k vyloučením. Je to přeci jen mezinárodní úroveň, pískají to cizí rozhodčí a ti nemusí mít pochopení. Hráči si to uvědomují a to je dobře, ty dvojky za to fakt nestojí. A nemyslím si, že by nedokázali emoce projevit.
    Však byste nadávali, kdyby se někdo nechal zbytečně vyprovokovat a vyloučit, zejména pokud by to ovlivnilo výsledek zápasu. A nebojte, emoce přijdou, až budeme zase hrát o tu bramboru.

Napsat komentář

*