8. 12. 2021 Podcasty (1) KOMENTÁŘŮ

Florbal.cz podcast: Je čas jít znovu českou trenérskou cestou, shodli se Hašová s Dannhoferem. Mentální kouč je potřeba

 Česká reprezentace žen skončila popáté v řadě na světovém šampionátu na čtvrtém místě, čekání na medaili tak bude trvat minimálně 12 let. O hodnocení šampionátu se v podcastu Florbal.cz podělili expertka České televize a extraligová hráčka Olomouce Tamara Hašová a redaktor Florbal.cz Michal Dannhofer. Oba se shodli na prospěšnosti mentálního kouče a vyjádřili shodný názor také na trenérskou otázku: žádoucí je návrat k hlavnímu trenérovi z České republiky.

Šampionát ve švédské Uppsale nelze hodnotit výsledkově pozitivně, když z něj české reprezentantky odletěly bez medaile. Podcast Florbal.cz se tak zabýval například rolí mentálního kouče Rostislava Helštýna, který realizační tým v právě skončeném cyklu doplnil. „Je dobře, že tu pozici v realizačním týmu máme. Je ale také otázkou, co si od pana Helštýna slibovaly hráčky. Není to tak, že si s námi mentální kouč párkrát popovídá, nahustí do nás vítěznou mentalitu a je to. Tak to nefunguje,“ uvedla Tamara Hašová.

Druhým stěžejním tématem byla budoucnost realizačního týmu současného hlavního trenéra Saschi Rhynera. „Na národním týmu je vidět posun, myslím si, že Sascha Rhyner neodvedl špatnou práci. Bohužel pro něj, ani na jednom z šampionátů pod jeho vedením jsme nebyli výsledkově úspěšní. Je to čistě můj osobní názor, ale za mě zahraniční kouč a česká reprezentace žen není vhodná cesta,“ říká Hašová.

V tom se shodne s redaktorem Florbal.cz Michalem Dannhoferem. „Myslím si, že dostal tři šance a třikrát neuspěl. Myslím si, že je čas vrátit se k české cestě a vybrat českého trenéra. A to bez ohledu na různé klubové vazby. Český florbalový rybníček je v rámci ženského florbalu tak malý, že se nikdy nevyhneme tomu, aby určité vazby byly,“ predikoval.

Mezi dalšími tématy hodinového podcastu bylo například hodnocení nadějných juniorek, predikce dalšího vývoje reprezentace nebo porovnání defenzivních a ofenzivních postů z pozice celkové hry.

I. část – 0:00
Češky v Uppsale opět čtvrté
II. část – 13:45
Role mentálního kouče u národního týmu
III. část – 24:45
Finsko, Švédsko a Švýcarsko na MS
IV. část – 39:10
Souboj Polska a Slovenska o 5. místo
V. část – 48:40
Budoucnost trenéra a reprezentace


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Mentální napsal:

    Problém není s mentálním koučem, většina lidí si uvědomuje, jak je v dnešním sportu podobná role důležitá. Problém je s panem Helštýnem, který nemá v oboru psychologie odpovídající vzdělání a který používá metody, které každý vysokoškolsky vzdělaný psycholog může úspěšně označit za šarlatánské. Ve výsledku pak jsou hráčky po 4!!! letech jeho práce na MS rozebrané na šrot, místo aby byly na vrcholu. Některé speciálně individuálně rozložil před důležitými zápasy.

    Mentální kouč ano, Helštýn proboha už nikdy nikde.

Napsat komentář

*