Švýcarský ženský pár bude rozhodovat finále MS mužů. Foto: Flickr IFf
11. 12. 2021 Mistrovství světa (2) KOMENTÁŘŮ

Finále MS budou řídit ženy

 Finále světového šampionátu mužů v Helsinkách odpíská švýcarská ženská dvojice Sandra Zurbuchen – Corina Wehinger. Bude to tak poprvé, co finále mužského světového šampionátu odpíská ženská dvojice.

Šestatřicetiletá právnička Zurbuchen (na fotce) s o dva roky mladší sportovní psycholožkou Wehinger spolu pískají již 15 let, z toho 8 v nejvyšší švýcarské mužské soutěži. Mezinárodní rozhodcovskou dvojicí jsou od roku 2015, kdy také debutovaly na florbalovém šampionátu, a to žen ve Finsku. V roce 2018 se staly první ženskou dvojicí, která řídila zápasy mužského šampionátu, o tři roky později jim bylo svěřeno také finále. Pískaly již také skupinový duel Švédska s Finskem.

V lednu roku 2020 se staly také první ženskou rozhodcovskou dvojicí, která odřídila utkání švédské mužské Superligy. Na starost dostaly zápasy Kalmarsund – Höllviken a Växjö – Pixbo.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Fanoušek napsal:

  IFF se snaží vést genderově vyrovnanou politiku. Za toto je moc cením.
  Ale obávám se, aby se pak na dámy, respektive na IFF, po finále nesnesla obrovská vlna kritiky. Již při skupinovém zápase mezi těmito soupeři mi přišlo, že rozhodcovská dvojice ztrácela kontrolu. Mezi Finy a Švédy byly obrovské emoce, které v některých momentech nemohly rozhodčí zkrotit.
  A to byl jen zápas ve skupině. Nyní ve finále, kdy si vyloženě oba týmy půjdou po krku, to bude o to obtížnější.

  Každopádně držím jim palce. Snad to zvládnou!

 • K3 napsal:

  Tak to zvládly, gratulace!
  Co bude dál, teď je na řadě který pohlaví, nebo spíš barva kůže? A co zvířátka? ;-D

Napsat komentář

*