Vítkovice porazily v prodloužení Tatran a jsou ve finále Poháru Českého florbalu. Foto: Florbal Vítkovice Vítkovice porazily v prodloužení Tatran a jsou ve finále Poháru Českého florbalu. Foto: Florbal Vítkovice
16. 12. 2021 Český pohár (4) KOMENTÁŘŮ

O finalistech Poháru je jasno. Vítkovice spasila poslední minuta, Chodovu stačil jediný gól

 O všech čtyřech finalistech poháru Českého florbalu je po semifinálové středě jasno. V mužském finále se utkají Vítkovice, které spasila poslední minuta základní hrací doby, se Spartou, která si poradila s BLACK ANGELS 8:4. V ženském finále se Vítkovice utkají s Chodovem, kterému k postupu do finále stačila jediná branka Vanessy Rebeccy Keprtové.

Velkou bitvu slibovalo především semifinále mezi Vítkovicemi a Tatranem, což se splnilo. Vítkovice nejprve třikrát o jednu branku vedly, nicméně Tatranu se vždy povedlo srovnat a ve 36. minutě poprvé vedl po brance Marka Beneše. Na konci druhé třetiny srovnal na 4:4 Delong, ale ve třetí třetině se dlouho dařilo jen Tatranu a v čase 58:04 zvýšil na 6:4 z pražského pohledu Čermák.

V poslední minutě ale Vítkovice díky zásahům Delonga s Rostislavem Gattnarem srovnaly, v prodloužení pak poslal ostravský tým do finále Jakub Hubálek.

Vítkovice budou mít v Chomutově dvojnásobné zastoupení. Jejich ženy totiž využily především první třetiny, ve které FBC Ostrava nepodalo optimální výkon, což favoritovi stačilo k zisku vedení 2:0, díky Cholinské s Feikovou. Ve třetí třetině utkání, které se stejně jako celá soutěž hrálo na 3 x 15 minut sice FBC bleskově srovnalo zásluhou Pudišové s Paulínou Hudákovou, avšak za 11 sekund poté vstřelila vítěznou branku utkání Cholinská.

V ženském finále dojde na střet Vítkovic s Chodovem. Rozhodl o tom jediný gól z hole Vanessy Rebeccy Keprtové přesně 100 sekund před koncem základní hrací doby. Zajímavostí obou zápasů Tatranu je, že v brance dostali příležitost juniorští reprezentanti: Tomáš Jurco chytal na Dubině, Monika Šolleová pak předvedla 23 úspěšných zákroků na Jižním Městě.

Výsledkově nejsnadnější postup do finále měli florbalisté Sparty Praha. Ti se v jedenácté minutě utkání proti BLACK ANGELS dostali do vedení, které již nepustili a v celém zápase zvítězili 8:4. Třemi kanadskými body za dvě branky a asistenci k tomu přispěl Josef Juha.

Finálový den poháru Českého florbalu je na programu 18. ledna 2021 v Chomutově.

Semifinále pohárů mužů:

1. SC Vítkovice – Tatran Střešovice 7:6 po prodl.
Sparta Praha – Black Angels 8:4

Semifinále poháru žen:

FBC Ostrava – 1. SC Vítkovice 2:3
Florbal Chodov – Tatran Střešovice 1:0


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  to co předvedl celek plný reprezentantů na konci zápasu je trestuhodné, mužstvo s tradicí rozhodovat v poslední možnou chvíli zápasy ve svůj prospěch dostalo od vítkovic školeníčko – zajímavostí je, že vždy byli na place dvě nejvychvalovanější persony…

  • Uplne mimo napsal:

   Ktery celek myslite tim plnym reprezentantu? Na strane Tatranu byli 3 hraci z prave skonceneho MS. Na strane Vitkovic 4. To mi nijak plne reprezentantu ani na jedne strane neprijde… A kdo jsou ti dva nejvychvalovanejsi hraci? Na strane Tatranu inkasovala 5. a 6. gol vzdy jina lajna… Dalsi zlaty bludistak pro vas a tesime se na pristi vyjadreni. 🙂

   • trener napsal:

    tatran má v současné době v širším kádru 6 hráčů, němeček a beneš byli při 5 a 7 brance vítkovic na hřišti a ty dva máš za domácí úkol…

 • Bootham napsal:

  Škoda že zápas neměl komentář, jeho sledování mohlo být pro mnohé atraktivnější. Zápas zlomilo Delongovo nahození v 59 min. na bránu, které propadlo. Za pár vteřin povedená akce Vítkovic a v prodloužení zbytečné vyloučení Šindeláře.

Napsat komentář

*