Vítkovice porazily v prodloužení Tatran a jsou ve finále Poháru Českého florbalu. Foto: Florbal Vítkovice Vítkovice porazily v prodloužení Tatran a jsou ve finále Poháru Českého florbalu. Foto: Florbal Vítkovice
16. 12. 2021 Český pohár (4) KOMENTÁŘŮ

O finalistech Poháru je jasno. Vítkovice spasila poslední minuta, Chodovu stačil jediný gól

O všech čtyřech finalistech poháru Českého florbalu je po semifinálové středě jasno. V mužském finále se utkají Vítkovice, které spasila poslední minuta základní hrací doby, se Spartou, která si poradila s BLACK ANGELS 8:4. V ženském finále se Vítkovice utkají s Chodovem, kterému k postupu do finále stačila jediná branka Vanessy Rebeccy Keprtové.

Velkou bitvu slibovalo především semifinále mezi Vítkovicemi a Tatranem, což se splnilo. Vítkovice nejprve třikrát o jednu branku vedly, nicméně Tatranu se vždy povedlo srovnat a ve 36. minutě poprvé vedl po brance Marka Beneše. Na konci druhé třetiny srovnal na 4:4 Delong, ale ve třetí třetině se dlouho dařilo jen Tatranu a v čase 58:04 zvýšil na 6:4 z pražského pohledu Čermák.

V poslední minutě ale Vítkovice díky zásahům Delonga s Rostislavem Gattnarem srovnaly, v prodloužení pak poslal ostravský tým do finále Jakub Hubálek.

Vítkovice budou mít v Chomutově dvojnásobné zastoupení. Jejich ženy totiž využily především první třetiny, ve které FBC Ostrava nepodalo optimální výkon, což favoritovi stačilo k zisku vedení 2:0, díky Cholinské s Feikovou. Ve třetí třetině utkání, které se stejně jako celá soutěž hrálo na 3 x 15 minut sice FBC bleskově srovnalo zásluhou Pudišové s Paulínou Hudákovou, avšak za 11 sekund poté vstřelila vítěznou branku utkání Cholinská.

V ženském finále dojde na střet Vítkovic s Chodovem. Rozhodl o tom jediný gól z hole Vanessy Rebeccy Keprtové přesně 100 sekund před koncem základní hrací doby. Zajímavostí obou zápasů Tatranu je, že v brance dostali příležitost juniorští reprezentanti: Tomáš Jurco chytal na Dubině, Monika Šolleová pak předvedla 23 úspěšných zákroků na Jižním Městě.

Výsledkově nejsnadnější postup do finále měli florbalisté Sparty Praha. Ti se v jedenácté minutě utkání proti BLACK ANGELS dostali do vedení, které již nepustili a v celém zápase zvítězili 8:4. Třemi kanadskými body za dvě branky a asistenci k tomu přispěl Josef Juha.

Finálový den poháru Českého florbalu je na programu 18. ledna 2021 v Chomutově.