Lukáš Veltšmíd v jednom ze svých posledních vystoupení v reprezentaci na delší dobu. Foto: Martin Flousek, Český florbal Lukáš Veltšmíd v jednom ze svých posledních vystoupení v reprezentaci na delší dobu. Teď se do národního týmu vrátí. Foto: Martin Flousek, Český florbal
6. 1. 2022 Reprezentace - Muži (8) KOMENTÁŘŮ

První Berkova nominace: Návraty Veltšmída a Hubálka! Na kvalifikaci pojedou i Haleš, Stránský, Gattnar a Majer

 Jaroslav Berka zveřejnil svou první nominaci seniorského národního výběru. V ní nechybí opory jako brankář Bauer, obránci Vítovec s Bestou či útočníci Delong, Forman a Langer. Zároveň ale nový lodivod reprezentace povolal Lukáše Veltšmída, jenž za předchozího kouče Kettunena za Česko nenastupoval. Berka dá v kvalifikaci na MS, které se v listopadu uskuteční ve Švýcarsku, velký prostor dalším mladým hráčů.

Konkrétně se jedná o Petra Majera a Šimona Stránského, kteří pod Berkou vybojovali na konci srpna zlaté medaile na světovém šampionátu juniorů a v kvalifikaci zažijí premiéru v seniorském celku. Poprvé si ale za národní tým zahraje rovněž vítkovická opora Rostislav Gattnar. Ve výběru je i pardubický gólman Martin Haleš, jenž zazářil na zlatém MS juniorů 2019 v Halifaxu.

„Mladí kluci prokazující nadstandardní výkonnost v superlize, chceme je tedy vidět v přímém porovnání s ostatními hráči reprezentace,“ zdůvodnil Berka pro Český florbal sázku na mladé hráče. V národním týmu budou naopak chybět opory Marek Beneš, Ondřej Němeček a Tom Ondrušek. Marek Beneš navíc dostal prostor a čas doléčit své zranění, které ho v poslední době trápilo. U ostatních platí, že by je realizační tým povolal pouze v případě nečekané absence někoho ze současného celku.

Návrat do národního týmu zažijí Lukáš Veltšmíd a Jakub Hubálek. Prvně jmenovaný se za předchozího realizačního týmu možnosti reprezentovat vzdal. Na svém kontě má zkušený obránce 64 utkání v českém dresu a je dlouholetou oporou švýcarského Malans. Hubálek je základním stavebním kamenem vítkovické defenzivy a v národním týmu má na svém kontě 14 startů.

„V týmu je jedenáct hráčů z Helsinek, aby byla zachována kostra a jádro, a zároveň aby vzhledem k termínu a povaze soupeřů byl také adekvátní prostor vidět další hráče,“ doplnil ještě Berka k nominaci. Zápasy kvalifikace se na italské půdě budou hrát netradičně na 3×15 minut. Proto nominace podle pravidel IFF čítá pouze 17 jmen (15 hráčů do pole a 2 brankáře).

Češi se postupně utkají se Slovinskem, Španělskem a Itálií. V případě prvního místa se utkají s vítězem druhé skupiny, v ní budou o postup bojovat Německo, Slovensko a Pobřeží Slonoviny. Reprezentaci čeká nabitý rok. Po kvalifikaci budou následovat dva kempy, Světové hry a podzim uzavře mistrovství světa ve Švýcarsku.

NOMINACE REPREZENTACE NA KVALIFIKACI NA MS 2022:

Brankáři: Lukáš Bauer (Florbal Mladá Boleslav), Martin Haleš (Pardubice).

Obránci: Dominik Beneš (Florbal Mladá Boleslav), Jiří Besta, Jakub Hubálek, Ondřej Vítovec (všichni 1. SC Vítkovice), Josef Rýpar (Linköping IBK/Švéd.), Lukáš Veltšmíd (UHC Alligator Malans/Švýc.).

Útočníci: Adam Delong, Rostislav Gattnar, Matyáš Šindler (všichni 1. SC Vítkovice), Filip Forman (FbŠ Bohemians), Matěj Havlas (Tatran Střešovice), Adam Hemerka (Florbal Mladá Boleslav), Filip Langer (FBC Kalmarsund/Švéd.), Petr Majer (Florbal Chodov), Šimon Stránský (FBC Liberec).

NÁHRADNÍCI:

Brankáři: Martin Beneš (Sparta Praha), Tomáš Jurco (Tatran Střešovice), Lukáš Souček (1. SC Vítkovice).

Hráči do pole: Jakub Gruber (Florbal MB), Martin Kisugite (Floorball Köniz/Švýc.), Mikuláš Krbec (Sparta Praha), Jan Malič (FbŠ Bohemians), Ondřej Němeček (Tatran Střešovice), Tom Ondrušek (Florbal Chodov), Lukáš Punčochář (Florbal MB).

PROGRAM KVALIFIKACE:

2. 2., 13.30 Česko – Slovinsko
3. 2., 13.30 Česko – Španělsko
4. 2., 18.30 Česko – Itálie
5. 2., zápasy o umístění


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Petr napsal:

  Místo Delonga mohl jet J. Boček.

 • Pavel napsal:

  Nějak mě tam nesedí Gattnar. Na tyto soupeře bude stačit bez problémů, ale proti kvalitním týmům nevím.

 • Trenér napsal:

  Máš rok do mistrovství světa a k dispozici tým, který je herně i výsledkově srovnatelný se světovou špičkou. Můžeš vyndat dva nejslabší hráče a jinak ladit a sehrávat. Místo toho tam ty dva nejslabší necháš a k nim nominujes ze stejného klubu ještě pár dalších, asi aby se uspokojil jistý provinční trenérek. Asi nějaká úlitba za bůh ví co..

 • Bootham napsal:

  Sestava vypadá jakoby ji vybral Pavel Brus a Berka pouze odsouhlasil. Pokud chápu jeho vyjádření správně, tak se jedná v současné době o optimální sestavu pro MS, pouze bez absentujícího Marka Beneše. Hráči Vítkovic bohužel patřili na posledním MS rozhodně k Těm horším v našem týmu a úplně mě nepřesvědčili. Chápu, že se v repre ukázal Gattnar, aby byla zachována lajna s Delongem a Šindlerem, ale když Gattnar dá například 5 fíků Italům, tak nám to o jeho mezinárodních kvalitách stejně až tam moc neřekne. Chtělo by to nějaký přátelák třeba alespoň se Švýcary. Líbí se mi Majer a Stránský, chybí mi v optimální sestavě Němeček a Kisugite.

 • Sparťan napsal:

  Jo vybírá to Brus, Už během mistrovství odvolával hráče a říkal to. Berka je jenom loutka, protože Brus trénuje v oddíle

Napsat komentář

*