Letecký pohled na areál FBC Ostrava. Foto: FBC Ostrava Letecký pohled na areál FBC Ostrava. Foto: FBC Ostrava
31. 1. 2022 Ostatní (2) KOMENTÁŘŮ

Ostravské FBC hlásí: Krach nehrozí, náklady na energie sice vzrostou, ale jsme připraveni

 Oddíl FBC Ostrava v pondělí ráno vydal tiskové prohlášení, kterým reaguje na článek z minulého týdne, který vyšel v Moravskoslezském deníku. Jeho vyznění mohlo být takové, že oddíl bojuje s finančními problémy po změně dodavatele energií, které mohou skončit krachem oddílu, avšak tiskové prohlášení toto vyvrací.

„Ostravští florbalisté v potížích: za plyn pochybí miliony. Hrozí klubu krach?“ takto zní nadpis článku, který byl minulý týden ve čtvrtek zveřejněn na webu Moravskoslezského deníku a vyvolal poměrně bouřlivé reakce, například redakce Florbal.cz na něj byla upozorněna hned z několika zdrojů.

Generální manažer FBC Rolf Franke se v tomto článku vyjádřil následovně. „U soukromých sportovišť je to vždy hazard. Město může zatáhnout za záchrannou brzdu a využít u svých sportovišť záloh v rozpočtu, my ale nemůžeme mít rozpočet postavený v mínusu. Když to neufinancujeme, můžeme zavřít,“ uvedl.

Situace je matematicky poměrně snadné: FBC bylo zákazníkem zkrachovalé Bohemia Energy a místo záloh na plyn ve výši 30 000,-Kč měsíčně dnes platí u dodavatele poslední instance 150 000,-Kč.

Podle pondělního vyjádření FBC Ostrava ovšem není budoucnost oddílu ohrožena. „Dne 27.1.2022 byl na webu Moravskoslezského deníku zveřejněn tento článek. V nadpisu tohoto článku stojí, že náš klub je v potížích a že mu možná hrozí krach. Tento nadpis považujeme za velmi nešťastný, protože našemu klubu žádný krach nehrozí. Je možné, že autor tohoto článku si vyložil získané informace jinak, než jak byly myšleny,“ uvádí FBC.

To sice nyní nakupuje plyn za spotové ceny, avšak na situaci bylo připraveno. „Ano, je stoprocentní pravdou, že náklady našeho klubu na energie kvůli této situaci vzrostou o stovky procent. Klub je na tuto situaci finančně připraven,“ proklamuje klub.

FBC podle tiskové zprávy nyní těží z moderního vybavení svého areálu. „Jsme velice rádi, že jsme před několika lety začali do našeho areálu implementovat udržitelná řešení, která si sice žádala větší vstupní investice, ale na druhou stranu nám dnes pomáhají, a zvyšování nákladů tak není ještě větší,“ píše se v tiskovém prohlášení.

Krach oddílu ovšem není na pořadu dne. „Chceme touto cestou ujistit všechny rodiče, členy našeho klubu, fanoušky a možná i odpůrce, že krach klubu rozhodně není tématem a zvyšování nákladů se v současné situaci nijak nepromítne do fungování klubu,“ končí tiskové prohlášení FBC Ostrava.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • FBC napsal:

    Z jiného soudku:

    Proč se neodehrál nedělní duel v CE lize juniorů Sparta – Ostrava, když oba týmy hráli v sobotu zápas (Sparta doma s Vítkama a Ostrava na Chodově?

    • xxx napsal:

      Stačí se podívat na soupisky zápasů. FBC nemělo s kým v neděli v juniorech nastoupit, protože drtivá část juniorů hrála za chlapy. Je otázkou, jestli mají či nemají dorostence, kteří hrát mohli.

Napsat komentář

*