storvreta klinsten Viktor Klinsten. FOTO: Per Wiklund
15. 2. 2022 Švédsko (6) KOMENTÁŘŮ

Příchod Parsjö Tegnéra vyvolal emoce ve Storvretě. Zasloužím si nějaký respekt, zuří Klintsten a nechytá

 Slavná švédská Storvreta řeší další problém. Poté, co se ukázalo, že klub je pro příští sezonu domluven s brankářem Månsem Parsjö Tegnérem na příchodu z Dalenu, ozvala se dosavadní dlouholetá jednička a ikona klubu Viktor Klintsten. Tomu se nelíbí, že o příchodu konkurenta nevěděl a od té doby nechytá.

Situace se má následovně: třiatřicetiletému Klintstenovi končí po sezoně v klubu smlouva, Storvreta před několika dny ohlásila, že se domluvila na smlouvě s o šest let mladším gólmanem Dalenu Månsem Parsjö Tegnérem. A to se dosavadní jedničce nelíbí. „Nějak se to nyní rozseklo a informace se dostala do médií. Myslím si, že jsem toho měl být od začátku součástí,“ nelíbí se Klintstenovi, který se vyjádřil pro magazín UNT.

„Zasloužím si nějaký respekt a nedostalo se mi jej,“ zuří dosavadní brankářská jednička, která přiznala, že mezi ním a vedením oddílu proběhla ostřejší výměna názorů. „Jediné, co jsem chtěl bylo, abych o situaci věděl jako první ze všech. Bylo mi ale vedením řečeno, že oni tak nepracují. Jenže já jsem ve Storvretě celý život, jsem služebně nejstarší a zasloužím si tedy nějaký respekt, který mi prostě neprojevili,“ štve brankáře, který od té doby nechytá.

Tým si i bez něj připsal dvě výhry, sám gólman ale věří, že ještě v sezoně chytat bude. „Jediným mým cílem je vyhrát se Storvretou zlatou medaili v SSL. Miluju ten klub, ale pokud se k Vám chovají takovým způsobem, tak by to bylo vítězství pouze pro mě a mé spoluhráče,“ vyjádřil se zhrzený gólman.

Jeho další pokračování ve Strovretě se jeví jako vyloučené, sám gólman na otázku, jestli se jeho vztah s vedením oddílu dá napravit odpověděl stroze. „Ne,“ prohlásil rezolutně.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • swe napsal:

  Dement, klub je vic, nez hrac!

  • Jenda napsal:

   Ale dementní vedení klubu se nerovná klub. A o tom to je. On se rád porve ta spoluhráče, za celý tým, za mládež… ale né za pár lidí ve vedení, kteří se neumí ani slušně chovat.

   • Hubert napsal:

    Tak já nevím. Na jednu stranu se tady brečí za profi chování ve florbale a když ho někdo předvede se vším všudy, tak je to taky špatně?

    • Petr napsal:

     Profi chování znamená, že se nekomunikuješ se svojí legendou? Profi chování znamená, že slušné chování jde stranou? Co s tím má společného cokoliv profi? Je profi rozhodnutí vedení, že myslí včas na budoucnost a chce přivézt někoho, kdo bude chytat dalších 5 let. Ale co jim brání, aby to řekli někomu, kdo tam pro ně tak dlouho byl? To by jako bylo neprofi?

     • Hubert napsal:

      Zřejmě ztraceno v nedokonalém překladu…neřeší to, že mu to neřekli dřív než to šlo ven(řekli), ale že nebyl toho součástí od začátku. Nevidím fakt důvod, proč by měl hráč být součástí nějakého jednání o tom kdo a proč? A zejména pokud to mělo být tajné.

 • Vít Vítr napsal:

  Nejvyšší soutěže, nejvyšší politika,mužstvo se stává zbožím a tak se kupuje a prodává proto by to mnel bohužel každý hráč i brankář prakticky vzato to mají již ve smlouvách.

Napsat komentář

*