Rusko a Bělorusko mají mezinárodní florbalový utrum. Foto: Flickr IFF
1. 3. 2022 Svět - ostatní (4) KOMENTÁŘŮ

Stopka veškeré mezinárodní aktivity. IFF rozhodla o suspendaci Ruska s Běloruskem

 Mezinárodní florbalová federace rozhodla o suspendaci národních florbalových federací Ruska a Běloruska, jako přímou odpověď na agresi na Ukrajině. Rozhodnutí platí na dobu neurčitou: ruské a běloruské týmy se nebudou moci účastnit nejen mezinárodních akcí, ale také všech ostatních eventů Mezinárodní florbalové federace.

K podobnému kroku se vůči Rusku odhodlala například FIFA, v úterý ráno pak vešlo ve známost také opatření Mezinárodní florbalové federace vůči národním federacím Ruska a Běloruska.

„Mezinárodní florbalová federace oznamuje okamžitou suspendaci Národní florbalové federace Ruska a Florbalové federace Běloruska na dobu neurčitou. Obě federace jsou suspendovány z veškeré mezinárodní florbalové aktivity na neurčitou dobu. Ruští a Běloruští představitelé se v průběhu této doby nebudou moci zúčastnit žádné soutěže organizované Mezinárodní florbalovou federací, obecně její události anebo meetingu,“ píše se ve velmi ostře laděném prohlášení na webu IFF.

„Současně se na území Ruské federace a Běloruska neuskuteční žádná událost spojená s mezinárodním florbalem,“ uvedla Mezinárodní florbalová federace.

Mezinárodní florbalová federace současně přímo uvedla, že jako prvních se suspendace dotkne mužského národního týmu, který se měl na konci května zúčastnit kvalifikačního turnaje o účast na světovém šampionátu ve Švýcarsku. V lotyšském Koceni se Rusové měli utkat se Švédskem, Maďarskem a Francií.

V průběhu září by se mělo uskutečnit také odložené mistrovství světa juniorek, kam se Rusky rovněž kvalifikovaly.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Teuton napsal:

  Totální, maximální zhovadilost. Sportovci za válku nemůžou. Vylučoval někdo Američany ze sportovních soutěží poté, co v roce 1999 zmasakrovali Srbsko ?

  • hudino napsal:

   Takové bláboly si pište na sputnikflorbal a ne tady. Díky

  • Tonda Halik napsal:

   2, 2+10, 5, CK 1-2-3 pomatence

  • Jirka napsal:

   Bud jsi prilis mlady, nebo mas kratkou pamet! V Jugoslavii probihala brutalni obcanska valka, kterou ma na svedomi Srbsko (nejvetsi podporovatel Ruska nyni) a vstoupilo do konfliktu NATO pod zastitou OSN. Michas hrusky s jabkama!

Napsat komentář

*