Zemřel florbalista Melitopolu Viktor Katanchik. Foto: Skala Melitopol Zemřel florbalista Melitopolu Viktor Katanchik. Foto: Skala Melitopol
15. 3. 2022 Zahraničí (12) KOMENTÁŘŮ

Smrt ve válce: Osmnáctiletý florbalista Melitopolu Viktor Katanchik podlehl zranění z leteckého náletu

 Smrt ve válce se bohužel nevyhnula ani talentovanému florbalistovi. Jak informoval jeden z největších ukrajinských florbalových oddílů Skala Melitopol, na následky zranění, které utrpěl při leteckém náletu na jedno z největších měst Záporožské oblasti, zemřel jeho talentovaný, teprve osmnáctiletý hráč Viktor Katanchik.

Melitopol je důležitým dopravním uzlem celé Ukrajiny, už v předchozím rozhovoru pro Florbal.cz uváděl bývalý předseda Ukrajinské florbalové federace Tamuz Hidir, že v Melitopolu je místní oddíl Skala ve velkých problémech, českými médii pak dokonce proběhla informace, že zde Rusové již dosadili vlastní starostku města…

Nakonec se nejen místní Skale Melitopol nevyhnula tragédie. Oddíl totiž dnes oznámil, že na následky těžkých zranění, které utrpěl již 25. února zemřel jeho talentovaný florbalista Viktor Katanchik.

„Viktor utrpěl zranění poté, co jedna z ruských raket během ostřelování Melitopolu vybuchla nad jeho domem. Melitopolští lékaři provedli akutní operaci, ovšem pro následné zotavení by Viktor musel být převezen do Kyjeva na neurochirurgickou kliniku, což se v současných podmínkách aktivního nepřátelství na frontě nezdálo možné. Dnes Viktor odešel… Modlíme se za duše a srdce Viktorových příbuzných a přátel. Tuto válku nezapomeneme, nezapomeneme!“ uvedla Skala Melitopol na svém Facebooku.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Teuton napsal:

  Rád bych v této souvislosti připomněl ukrajinské dělostřelecké a raketové ostřelování Donbasu, tedy východní Ukrajiny, kterému za osm let, od roku 2014, podlehlo přes deset tisíc lidí, včetně stovek dětí. Svět není černobílý, chlapci a děvčátka.

  • whatabout napsal:

   Dokonce i zdroje „separatistů“ neuvádí číslo přes 10 tis., UN uvádí cca 3400 civilních obětí. To je vaše první lež. Těžké dělostřelectvo, vč. salvových raketometů, používaly obě strany. A to je vaše druhá lež. Nebyly to jen oběti „ukrajinského ostřelování“, naprosto stejnou vinu mají také separatisté, kteří stříleli do vlastních a do vesnic/měst na frontě a bylo jim to jedno. Zdůrazňuju, že každá z těch obětí byla zbytečná a nevyčíslitelná a je ve finále jedno, ze které strany smrt přišla…

   Uvedl jste dvě tvrzení, obě jsou buď lživá nebo zavádějící. Jediné pravdivé tvrzení je, že svět není černobílý.

   Ano, svět není černobílý, ale pravda a lež černobílé jsou. A vy lžete, je dobře že jste to připomněl.

   • Whataboutwhat napsal:

    Příště než budeš psát své lži tak si něco zjisti, je to snadné:
    Už v roce 2015 tam bylo 6 500 mrtvých.

    https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1533442-strety-pritvrzuji-donbas-hlasi-17-mrtvych-hornici-nacas-uvizli-v-dole

    Osobně jsem tam byl několikrát a to číslo je podhodnocené.

    • whatabout napsal:

     „Od počátku bojů v dubnu 2014 přišlo podle údajů OSN v Doněcké a Luhanské oblasti o život více než 6400 lidí.“ (článek z roku 2015)

     Je perfektní, jak se lháři vždy usvědčí sami. Do tohoto počtu z roku 2015 nezapočítalo OSN jen civilisty (nehledě na to jaká strana za tyto strašné ztráty mohla), ale také bojové jednotky z obou stran, tj. všechny lidi a tak je to správně, životy by neměly být mařeny v konfliktech. Jenže vy budete stejně proklamovat „přes 10 tisíc obětí ukrajinského ostřelování“, což je jednoduše lež. Nemáte jakýkoliv argumene, abyste tuto svou lež podpořil. Díky za nic a mějte hezký spánek

 • Whataboutwhat napsal:

  Asi jsi ještě nedokončil základku mlíčňáku.
  Je rok 2022.
  Banderovci už v roce 2014 dělali přehlídky na Majdanu:
  A muži v maskáčových uniformách a černých kuklách poté odpochodovali pod žlutou vlajkou s tzv. vlčím hákem, runovým symbolem, který v minulosti používala například jedna z tankových divizí SS.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/profil-batalion-azov-ukrajina-separatiste.A140625_145015_zahranicni_ert

  Tobě podobní měli hlavu v odpadkovém koši, když tam Banderovci, Pravý sektor, Azov, Halič a podobní vraždili.
  Dobře si ekonomicky pomohli s těmi nácky.
  V roce 2007 stal byt 3+1 v Kyjevě 21 000 000,- Kč.
  Po Majdanu úžasných 2 000 000,-Kč.

  https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/kyjev-ma-nejdrazsi-byty-ve-stredni-a-vychodni-evrope.A070110_103532_ekonomika_str

  Tak studuj možná někdy budeš mít alespoň tu základní školu.
  Tohle se bude množit:
  https://tn.nova.cz/sport/clanek/381533-mladeho-florbalistu-pred-zapasem-pobodali-prisel-o-nohu

  • whatabout napsal:

   No výborně, tak už jste si aspoň přiznal, že s čísly vám to nevyšlo a nevyjde, protože jednoduše nehrají ve váš prospěch. Takže jste přepnul klasicky do ad hominem, a do toho že jsou ukrajinci náckové. Ad hominem řešit nebudu, to je váš problém, ne můj.

   Azov jsou náckové – no samozřejmě, že to jsou náckové. Kdo jiný by asi sestavil paramilitární organizaci schopnou (a hlavně ochotnou) bojovat, když byla v roce 2014 regulérní UA armáda v takovém stavu, že pomalu nevěděli, kde mají tank a jak ho nastartovat? No a na druhé straně zase třeba prapor Sparta, to samý ve žluto-černo-bílým, než tam najela regulérní ruská armáda „která tam nikdy nebyla“. To jste čekal, že tam budou proti sobě bojovat svazy zahrádkářů?

   Nebudu tvrdit, že se náckové v UA silách nevyskytují. Vyskytují, protože se stejně tak vyskytují zhusta v RU silách a našel byste je bohužel i v mnoha dalších armádách světa. Ti lidé mají spolu s fašisty, což je často se překrývající množina, z definice kratší cestu k použití síly, proto se do ozbrojených složek hlásí. Je to odsouzeníhodné, ale želbohu logické.

   Sám jste napsal, že je rok 2022, tak se pojďme podívat, kam se to od roku 2014 posunulo.

   Azov začlenili do národní gardy. Jak moc je denacifikovaný, to nedokážu odhadnout, troufnul bych si tvrdit, že to nebude žádná sláva, přestože je sponzoruje např. Kolomojskij, což je etnický Žid. Pro obhajobu ruské invaze na Ukrajinu by byla poměrně zásadní jejich politická síla. Celá ultrapravicová ukrajinská scéna (Národní korpus, Jaroš, PS -> Svoboda) měla velké politické ambice, proto se spojila v parlamentních volbách 2019 do jedné kandidátky. Výsledek = 2,15% a to prosím v situaci, kdy je na východě země polozamrzlý konflikt, který vždy extremistům nahrává. Do toho se se ještě předtím stal prezidentem země člověk, který je dítětem židovských rodičů z ruskojazyčné části obyvatelstva… A kvůli tomu se začíná invaze za „denacifikaci“ sousední země kde jsou rusky mluvící občané utlačování. Gratuluju, to člověk nevymyslí.

   No a na druhé straně barikády nám Rusko za poslední dobu ušlo poměrně velký kus cesty vstříc fašismu. Silný vůdce, militarizace, policejní stát, proklamovaná ochrana Rusů v příhraničí svých sousedů, hypertrofovaný kult Velké vlastenecké války, extrémně silný vliv klerikalismu, důraz na vedoucí úlohu ruského národa „v jeho prostoru“ (Dugin, resp. z hrobu vykopaný, do Ruska Putinem převezený a v Putinově filozifii dominantní Iljin!). Extremistická filozofie přímo ve státním gardu.

 • Hudino napsal:

  Ze kremelske trolly najdeme i na florbal.cz. Hnus

 • NASAD napsal:

  Stačí číst nedávnou historii:
  https://1url.cz/bKxaY
  https://1url.cz/JzmjY

Napsat komentář

*