Florbalistky FBC Ostrava slaví premiérovou účast v Superfinále. Foto: FBC Ostrava Florbalistky FBC Ostrava si vybojovaly čtyři mečboly! Foto: FBC Ostrava
26. 3. 2022 Extraliga žen (9) KOMENTÁŘŮ

FBC má po domácí výhře čtyři mečboly, Chodov snížil. Vítkovice navíc přišly o Buczek

 Florbalistky FBC Ostrava mají v semifinálové sérii s Vítkovicemi čtyři mečboly. První domácí semifinálové utkání totiž obrátily ve druhé třetině a zvítězily 9:4. Další komplikací pro Vítkovice je navíc fakt, že Dominika Buczek viděla červenou kartu a vynechá minimálně jedno utkání. Lépe je na tom Chodov, který zvládl první utkání ve střešovické Stodole a po výhře 4:3 snížil stav série na 1:2.

Po týdenním florbalovém půstu se čekalo, jak se Vítkovice popasují s rolí týmu, který musí dotahovat a po první třetině se zdálo, že se jim povedlo zregenerovat síly: po dvaceti minutách totiž vedly 2:0.

Jenže ve druhé třetině přišel nečekaný výpadek: ve 23. minutě nejprve snížila Mlejnkové a poté následovaly pro Vítkovice chvíle hrůzy: v průběhu 121 sekund okolo poloviny základní hrací doby pětkrát inkasovaly a pustily FBC do vedení.

Situace gradovala v závěru druhé třetiny, kdy došlo k potyčce mezi oběma týmy po faulu Seevaldové. Polská útočnice Vítkovic Dominika Buczek v nastálé vřavě stáhla za cop Nikolu Chalupovou a od rozhodčích viděla červenou kartu 3, což znamená, že minimálně jedno utkání vynechá.

Ve třetí třetině se utkání dohrálo do vítězného konce pro FBC v poměru 9:4.

Lépe jsou na tom florbalistky Chodova. Ty v prvním zápase na půdě soupeře, tedy ve Střešovické Stodole ani jednou neprohrávaly a už v polovině utkání vedly 4:1. Ve druhé polovině zápasu sice přišly pouze dva zásahy Lucie Želízkové, jenže to bylo v konečném účtování málo. Tatran tak prohrál 3:4 a jeho vedení v sérii se snížilo na 1:2.

Obě semifinálové série pokračují v neděli čtvrtými zápasy.

Výsledky 3. zápasů semifinále Extraligy žen:

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – 1. SC TEMPISH Vítkovice 9:4
branky: 23. Michaela Mlejnková, 29. Pavlína Bačová, 29. Veronika Káčová, 30. Pavlína Bačová, 30. Veronika Káčová, 31. Malwina Zagórska, 39. Radka Niemczyková, 49. Veronika Káčová, 49. Paulína Hudáková – 13. Vendula Maroszová, 20. Barbora Husková, 45. Barbora Husková, 51. Alžbeta Ďuríková; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 4:4 + Dominika Buczek 5 + ČK3; využití: 0:1; diváků: 345; zásahy brankářů: Veronika Tomšová ? – Nikola Příleská 2, Viktorie Karasová 15; po třetinách: 0:2, 7:0, 2:2;

PSN Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:4
branky: 10. Radka Korbelářová, 37. Lucie Želízková, 43. Lucie Želízková – 8. Eliška Trojánková, 14. Markéta Prontekerová, 29. Karolína Suchá, 34. Eliška Chudá; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 214; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 23 – Jana Christianová 9; po třetinách: 1:2, 1:2, 1:0;


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • ABC napsal:

  Utkání jsem viděl všechny tři v téhle sérii, FBC x Vítky, tak si dovolím pár postřehů, když ty dojmy jsou ještě živé. Poprosím Vítkovice se podívat na video a změnit něco v postupném útoku, protože 80% času se to hraje stylem, že shodím míček do rohu, zvedám hlavu, ale stejně to pošlu do brankoviště, kde je 6 noh hraček FBC, tři hokejky, tahle taktika prostě nefunguje, protože FBC tohle čeká. Jsou zaparkované na malém brankoviště a když teda dostanou kulatý nesmysl, tak jdou do rychlého brejku. Dále se mi zdá, že hráčky FBC jsou o trochu rychlejší než hráčky Vítkovic, hlavně v návratu do obrany, rychlá Káčová, Bačová jim dělají problémy. Vítky musí posadit Příleskou, protože ta nechytí ani rýmu, Viky musí startovat, Příleská dneska skvělý jeden zákrok, ale pak plno chyb, které musí mít. Posadit Liberdovou a Hyršovou, Nikol je pomalá a Hyršová dneska 2x námaz, 2x ztráta zadarmo. Doufám, že by to mohla změnit Kubečková a Hanzlíková. Kdo se mi naopak líbil dneska, tak byla Janatková, sice tam byla tak 10minut, ale vítr dělala dobrý v útočném pásmu, nabíhala si do volného prostoru, líbila se mi, snad dostane šanci, takže hlavně pro Vítky rada, víc střílet z pozic z vrcholu, z hrušky, nehrát do rohu. Co se týká Dominiky, tak do toho souboje přišla úplně zbytečně jako třetí, ale stalo se. Zápas plný emocí a soubojů, věřím v obrat.

  • re: napsal:

   Zastal bych se Příleské. První gól šibenice přes blok, druhý z nájezdu od Bolta, třetí od spojnice těsně za čáru když jí v posledním okamžiku uhnul blok, čtvrtý s velkého brankoviště, kam obrana pustila hráčku, pátý dorážka ze vzduchu potom, co vychytala 1 na 1, šestý prostřelení mezi nohama obránce 20 nad led na zadní. To přece z velké většiny nejde za gólmanem. To naopak gól Hudákové na Karasovou byla mega chyba brankářky.

   • ABC napsal:

    Je pravda, že obrana včera moc nepomohla, viz. námaz Staňkové včera, ale taky to souvisí s tím, že jsou o něco pomalejší než hráčky FBC. Pořád se snaží útočit bez nápadu, kde míček jde do lesa hokejek a noh na malém brankovišti a z brejku je gól. Můj názor je takový, že Příleská se mi tohle play off nelíbí, už první zápas na Dubině působila nejistě, viz. gól Hudákové z výjezdu někde od půlky, Viky včera pustila jeden lacinější, ale taky 3-4 tutovky chytila.

 • Prenos napsal:

  Gratulace hrackam FBC, ale ostuda pro FBC co se tyce prenosu.. v semifinale extraligy neodpustitelne..

 • K3 napsal:

  Smekám před odolností hráčů Tatranu a vítězstvím proti 1+7 „ostravákům“ na place. Ti šašci Gavlas a Mikula by si po tom co předvedli neměli do konce sezony písknout. To už nebyly jen chyby. Neuvěřitelné co si rozhodčí mohou beztrestně dovolit.

  • Krásný Trenér napsal:

   Tak sis poplakal, ale u špatného článku. Příště běž pískat ty, ty pražskej chytráku.

 • dudacek napsal:

  Vítky,všechno jednou končí

  • krásný napsal:

   beztak se to točí jen kolem krásného, o hráčky nejde. Šatna si pro čtvrfinále zvolila bohemians, krásný jim oznámil že olomouc. Ta pachuť za tímhle musí v hráčkách trvat. Spolu s desítkami podobných věcí. Pak se špatně hledá síla bojovat za někoho takového.

 • Jejda napsal:

  Už se to prostě okoukalo, není tam nic. Martiník nedokáže reagovat, Husková si touto serii do repre moc nepomáhá, „těžké zápasy“ prostě neumí, nemá kondici a marně uvažuju koho kondičně srovnávat (vítky 0 a FBC jezdí jak motorové myši). Duríková co střela to do bloku, zbytek bez techniky.. Tečou nervy včerejší konflikt je toho důkazem, FBC skvěle herně i takticky. Jsem zvědav na fejsbůkové statusy pana Škaredého.

Napsat komentář

*