Florbalistky FBC Ostrava slaví premiérovou účast v Superfinále. Foto: FBC Ostrava Florbalistky FBC Ostrava si vybojovaly čtyři mečboly! Foto: FBC Ostrava
26. 3. 2022 Extraliga žen (9) KOMENTÁŘŮ

FBC má po domácí výhře čtyři mečboly, Chodov snížil. Vítkovice navíc přišly o Buczek

Florbalistky FBC Ostrava mají v semifinálové sérii s Vítkovicemi čtyři mečboly. První domácí semifinálové utkání totiž obrátily ve druhé třetině a zvítězily 9:4. Další komplikací pro Vítkovice je navíc fakt, že Dominika Buczek viděla červenou kartu a vynechá minimálně jedno utkání. Lépe je na tom Chodov, který zvládl první utkání ve střešovické Stodole a po výhře 4:3 snížil stav série na 1:2.

Po týdenním florbalovém půstu se čekalo, jak se Vítkovice popasují s rolí týmu, který musí dotahovat a po první třetině se zdálo, že se jim povedlo zregenerovat síly: po dvaceti minutách totiž vedly 2:0.

Jenže ve druhé třetině přišel nečekaný výpadek: ve 23. minutě nejprve snížila Mlejnkové a poté následovaly pro Vítkovice chvíle hrůzy: v průběhu 121 sekund okolo poloviny základní hrací doby pětkrát inkasovaly a pustily FBC do vedení.

Situace gradovala v závěru druhé třetiny, kdy došlo k potyčce mezi oběma týmy po faulu Seevaldové. Polská útočnice Vítkovic Dominika Buczek v nastálé vřavě stáhla za cop Nikolu Chalupovou a od rozhodčích viděla červenou kartu 3, což znamená, že minimálně jedno utkání vynechá.

Ve třetí třetině se utkání dohrálo do vítězného konce pro FBC v poměru 9:4.

Lépe jsou na tom florbalistky Chodova. Ty v prvním zápase na půdě soupeře, tedy ve Střešovické Stodole ani jednou neprohrávaly a už v polovině utkání vedly 4:1. Ve druhé polovině zápasu sice přišly pouze dva zásahy Lucie Želízkové, jenže to bylo v konečném účtování málo. Tatran tak prohrál 3:4 a jeho vedení v sérii se snížilo na 1:2.

Obě semifinálové série pokračují v neděli čtvrtými zápasy.

Výsledky 3. zápasů semifinále Extraligy žen:

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – 1. SC TEMPISH Vítkovice 9:4
branky: 23. Michaela Mlejnková, 29. Pavlína Bačová, 29. Veronika Káčová, 30. Pavlína Bačová, 30. Veronika Káčová, 31. Malwina Zagórska, 39. Radka Niemczyková, 49. Veronika Káčová, 49. Paulína Hudáková – 13. Vendula Maroszová, 20. Barbora Husková, 45. Barbora Husková, 51. Alžbeta Ďuríková; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 4:4 + Dominika Buczek 5 + ČK3; využití: 0:1; diváků: 345; zásahy brankářů: Veronika Tomšová ? – Nikola Příleská 2, Viktorie Karasová 15; po třetinách: 0:2, 7:0, 2:2;

PSN Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:4
branky: 10. Radka Korbelářová, 37. Lucie Želízková, 43. Lucie Želízková – 8. Eliška Trojánková, 14. Markéta Prontekerová, 29. Karolína Suchá, 34. Eliška Chudá; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 214; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 23 – Jana Christianová 9; po třetinách: 1:2, 1:2, 1:0;