Petr Majer se stal rychle ofenzivním tahounem celku z Jižního Města. Foto: Otakar Prášek Petr Majer se stal rychle ofenzivním tahounem celku z Jižního Města. Foto: Otakar Prášek
29. 3. 2022 Finsko (8) KOMENTÁŘŮ

Návrat do Finska: Petr Majer opět míří k Westend Indians. Je správný čas jít dál, řekl

 Petr Majer se vrací do Finska. Chodovský útočník si opět zahraje za Westend Indians, kde působil již v době koronavirové přestávky českých florbalových soutěží v minulé sezoně. Právě toto angažmá jej nastartovalo a podle vlastního vyjádření na webu Chodova cítil, že je nyní správný čas posunout se dál.

Petr Majer o sobě dával vědět dlouho, nicméně až koronavirové angažmá ve Westend Indians přineslo očekávaný průlom. Majer se zařadil k nejlepším chodovským hráčům, v letošní sezoně byl vůbec nejproduktivnější a zapsal v základní části 59 bodů za 28 gólů a 31 asistencí.

Nyní se vrací do Westend Indians, kde by nyní již měl patřit do základní sestavy elitního týmu v F-Liize, při svém prvním působení hrál za tým do 23 let. V mezičase stal také juniorským mistrem světa v Brně.

Na Chodově nicméně věří, že se jednou Petr Majer vrátí. „Maják k nám přišel jako talentovaný a cílevědomý mladý kluk. Díky obrovské podpoře rodičů, vlastnímu odhodlání a našemu přesvědčení, že z něj může vyrůst velký hráč, jsme společně absolvovali pět let od doby, kdy naskočil do našeho dorostu. Od té doby prokázal, že opravdu může být hráčem TOP úrovně jak na scéně českých soutěží, tak na scéně mezinárodní či reprezentační,“ uvedl v tiskové zprávě sportovní manažer Ondřej Neuman.

„Měl jsem možnost s ním rovněž sám pracovat a byla radost sledovat, jak se z tichého hráče trochu ve stínu ‚známějších‘ jmen stává TOP hráč své generace. To, že jeho další adresou bude zahraničí, bylo prakticky jisté. Nelze než-li mu popřát maximální úspěchy. Současně věříme, že na Chodově neřekl poslední slovo a až dokončí svou zahraniční misi, tak ho znovu přivítáme v našem dresu,“ dodal Neuman.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Luky napsal:

  Hodně štěstí! Za mě správné rozhodnutí, zkusit si další úroveň, a věřím, že to budou dobrá zkušenost. Jsem rád, že po delší době budeme mít hráče i ve finské lize.

 • Pája napsal:

  Zajímavé a pro Majera správný krok! Pokud Chodov nepřivede nějakou jiného rozdílového hráče nebo tam nevyletí nějaký junior, tak budou mít problém. Majer se podílel na třetině všech gólů, to jim bude hodně chybět.

 • PP napsal:

  Proč zajímavé? Už se to říkalo delší dobu, že jde do zahraničí. Čekalo se jenom kam. Čekal jsem spíše Švédsko.

 • Finsko napsal:

  Ztráta pro Chodov, rozdílový hráč. Přeju mu ať se mu ve finské lize daří. Nejsem úplný znalec, ale tam si moc cizinců nepřivádí, nebo se mýlím?

 • Plzeň napsal:

  Přejeme Majákovi, ať se mu ve Finsku daří a neskutečné, kam až to z Plzně, kde zatím není ani 1.liga dotáhl…

 • Tom napsal:

  Jsem zvědavý, jak Chodov „zalepí“ bodovou díru po Majerovi. Uvidíme, koho se podaří přivést. Ale na Chodově to asi není jenom o jednom hráči, ale o celkové změně.

Napsat komentář

*